Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Pénzkérés. Ez normális szerint...

Pénzkérés. Ez normális szerintetek? (Több lent)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy nekem van egy barátnőm aki mindig kölcsönkért. Nálam mindig van nagyjából 500-1000 Ft mert a szüleim mindig adnak pénzt mert iskola után nekem kell megvásárolni a másnapra kellő dolgokat. De ez a barátnőm amikor mondjuk elfogy a kajám és megyek az iskola büfében vásárolni MAGAMNAK akkor mindig odajön és megkérdezi hogy adok e kölcsön. Én már többször is adtam neki de nem adja vissza. A múltkor óvatosan megkérdeztem hogy nem akarja-e visszaszolgáltatni a pénzt mert már vagy egy hete lógott vele, mire ő kiakadt hogy mi az hogy visszakérem a SAJÁT pénzemet. És nem arról van szó hogy szegények mert nagyon jól megy nekik a szekér, szinte minden nyáron mennek külföldre, mindig valami más ruhába jön . Ez engem nagyon zavar hogy mindig kölcsön kér e soha nem adja vissza.

Mit csináljak? 13/L



2017. jún. 10. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Többet ne adj neki kölcsön, ennyire egyszerű. Jó hogy kihasználja hogy adsz neki...ilyen emberek mindig vannak. Amúgy sem barátnő az ilyen, ezt jegyezd meg, ő csak ÉRDEKBARÁT!
2017. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki többet egy fillért sem, és jobb ha keresel más "barátot"
2017. jún. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyi pénzzel állj be a büfébe vásárolni, amennyibe a kért áru kerül, és mondd meg neki, hogy neked is csak ennyi pénzed van.
2017. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3-asra ne hallgass. Nem kifogásokat kell keresni hanem megmondani hogy addig szó se lehet róla amíg az eddigieket vissza nem adja. És azután is majd meglátod. Ha nem tud magának gondoskodni róla akkor éhen marad.
2017. jún. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy úgysem adja vissza, akkor minek adsz neki pénzt?

Én ezt úgy szoktam csinálni, ha valaki kölcsön kér, kölcsönadok, aztán amíg nem adta vissza, addig nem kap következő kölcsönt és kész. Mondjuk tőlem max. ilyen 20-30 forintokat szoktak kölcsönkérni, mert a barátaimnak is van saját keresete és épp csak véletlen nincs náluk apró vagy ilyesmi. De ettől függetlenül tartom hozzá magam, hogy amíg az előző kölcsönt nem adta vissza, addig nincs következő. Így könnyen elkerülheted, hogy ilyen helyzetbe kerülj. Elég 1x kölcsön adni valakinek, ha eljátszotta a bizalmadat, nem adsz többet, és kész!

2017. jún. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ő nem a baratod igazabol csak kihasznal, meg kell neki mondani hogy nem adsz, ez a te penzed, es keress masik baratot mert ez most meg fog sertodni de ő am sem igazi barat szval mindegy, felnottkorodban is lesznek majd ilyenek akik be akarnak majd huzni sok penzel, meg kell tanulnod elhajtani az ilyen embereket meg most.
2017. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!