Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért utálhat az egyik osztály...

Miért utálhat az egyik osztálytársam ennyire?

Figyelt kérdés

Soha nem is beszéltem vele. Ő viszont nagyon utál és ezt ki is mutatja mindig amikor lehet, pedig soha nem ártottam neki semmit.

A féltékenység is kk van zárva, mert bár én ötös vagyok szinte mindenből ő meg bukik, a többi jó tanulóval kijön, szóval nem ez az ok. Mindig amikor valami-féle interakciót követelt tőlünk a környezet, én udvarias voltam mert mindenkivel az vagyok, különben pedig nem zavartam és nem is "loptam" el tőle senkit. Ez az egész nem is zavarna de holnap lessz vizsgánk és én izgulok erre pedig valami nagyon undorítót szólt be nekem az interneten.. semmi ok -nékül. Nekem pedig totál elegem van, mindig kerülöm a konfliktust, de érdekelne hátha valakinek van valami tippje.

Én 15/L, ő 16/f. (Egy osztályba járunk mert ő bukott)


2017. jún. 21. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam egy gyerekkel az osztályban, ráadásul ő is bukott :D Engem állítólag azért utál/t, mert csendes vagyok. És itt a történet vége, nem csináltam soha semmi bunkó dolgot vele, még a háta mögött se mondtam rá soha semmit, mert egyáltalán nem érdekelt, csak ennyi oka volt, hogy utáljon, hogy csendes vagyok :DDD Lehet, a te osztálytársad is valami hasonló észkombájn.
2017. jún. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ejjj! - Jól "beletenyereltél"!

Sokféle dolgot lehet tenni, de garancia a hatékonyságra egyiknél sincs, - ugyanis nem lehet minden egyénre "ráhúzni" egyébként működő sablonokat.


A. Nyiltan menj oda hozzá és kérd meg, hogy beszéljen Veled erről, - kérdezt meg tőle légy szives, hogy a miért viselkedik veled így! - Előfordulhat, hogy egy szituációban "elbeszéltetek egymás mellett", - miközben mindketten meg voltatok győződve arról, hogy a másik megértette, mit akartatok neki mondani. Egyszerű félreértés. Félreértés adódhat abból is, hogy egy harmadik - "jóakaró" - olyan dolgot mondott Rólad neki, amiért úgy véli, gyűlölnie kell. Ha nincs meg a srácban az az intelligencia, hogy utánajárjon az igazságnak, - nevezetesen megkérdezze személyesen Tőled, hogy mi az igazság abban, amit rólad hallott, akkor nem tudsz mit tenni, - Te nem mehetsz oda hozzá, hogy hallott-e Rólad valami visszataszítót. Általánosan meg van az emberekben az a butaság, lustaság, hogy ne járjanak utána ilyen dolgoknak, - kényelmesebb gyűlölködni, mint meghallgatni a "másik oldalt" is (mielőtt gyűlölködni kezdünk).


B. Szeretne magáénak tudni, - ha úgy tetszik, "birtokolni szeretne", - de a körülmények abban erősítették meg, hogy bármit is csinál, nem lehet esélye Nálad. Sok embernél a tehetetlenségnek ez a formája gyűlöletet szül és meggyőződéssel elkezdi gyűlölni azt, aki nem lehet az övé.

Tárgyakra is igaz ez néha, nem csak emberekre. Ezzel nincs mit tenni, - esetleg ő tehetne valamit annak érdekében, hogy imponáljon neked, más kérdés, hogy egy tisztességes, közeli kapcsolatban "kettőn áll a vásár", illik megvárni és tiszteletben tartani a másik ember visszajelzéseit. Ha nem tetszik neked, akkor "így járt". Ellenben ekkor legalább már tudni fogod, hogy ezért utál.


C. Nemes egyszerűséggel lekakilod, - de azt jó magasról és vastagon! - Legalább tudni fogod, hogy miért nem szeret.

Ez a viselkedésmodell úgy működik, hogy "Ha nincs közönség, idővel elmarad az előadás"! - Látva, hogy nem éri el célját a "foglalkozás", belefárad a saját hülyeségébe és abba fogja hagyni.


Könnyen előfordulhat az is, hogy kimagasló eredményeinek köszönhetően ebben az évben is meghúzzák, - ez esetben tekinthetjük úgy a dolgot, hogy lényegében az idő oldja majd meg a problémádat.

2017. jún. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!