Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan segíthetnék neki?

Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Idén érkezett egy román származású fiú az osztályunkba(édesapja román, édesanyja magyar). A többiek egyből rászálltak, mondanom sem kell, hogy a származása miatt. A cuccait kidobálják a kukába. Egyik reggel a balhés osztálytársaim egy román zászlót vágtak hozzá, egy "Sz*pd le!" felkiáltással. A nagyon menők megcsinálták azt vele első nap, hogy az összes vécét elfoglalták a fiú mosdóban, a csávónak nagyon kellett, így kénytelen volt úgy vizelni, hogy egyrészt a földre, másrészt meg úgy, hogy a folyosóról mindenki látta. Szünetekben mindig piszkálták, meg már meg is verték. Az apja elbeszélgetett velük, de ez sem használt. kiálltam mellette, erre engem is megaláztak. Utolsó nap iskola után azon sírt, hogy neki vissza kell jönnie ide szeptemberben, mert az apja nem akar vissza menni Romániába. Az egyik legjobb barátomról van szó, így azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudnék neki segíteni?

2017. jún. 23. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
A tanárok ezt nem látják, hogy mit csinálnak vele?
2017. jún. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Látják, de nagyobb ügy (pl. igazgatói figyelmeztető) soha nem volt belőle. A zászlós eset után az egyik nagy arcú gyerek kapott egy szaktanárit, de semmi több. (Sajnos)
2017. jún. 23. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyes eset után minden nap el kell menni az igazgatóhoz. Videózni is kell.
2017. jún. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Próbáljon meg iskolát váltani...

Az meg nem normális ha a tanár látja és nem beszélget el velük komolyan vagy valami olyan büntetést kapnának amivel megtanulnák hogy ne csináljanak ilyet...

De te meg nyugodtan mondhatod nekik hogy ne azért utálják amilyen országból jött, ha baja van a Románokkal akkor azt tartsa magában mivel senki nem kíváncsi a véleményére és gondpljon bele ha ő Magyarként elköltözne egy másik országba és bekerülne egy új suliba és őt kezdenék el piszkálni mert Magyar és nem hagyják őt békén, szerintem neki sem esne jól... Ezt így nyugodtan vagy egy tanárnak megmondhatod vagy azoknak akik piszkálják őt.

És ha téged piszkálnak állj ki magadért, szólj vissza hogy egyből ilyenkor téged támadnak be de te valakiért kiállsz és nem cummantasz fiúkat mint ők hogy menő lehessél...

De amúgy bármit mondhatsz, de ezt is akár mondhatod csak az a lényeg hogy merj visszaszólni és ha látják azt hogy visszaszólsz le fognak rólad szállni és így talán róla is...

2017. jún. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát pl őrizd a cuccait, foglald be neki a budit; és szerintem is jó lehetne egy iskolaváltás esetleg, ahol érettebb, értelmesebb gyermekek vannak; bár nemtom, mennyire könnyű olyat találni.


:(

2017. jún. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez most mellékes, de... Jó nagy hazafi lehet. Ilyet művelnének előttem a magyar zászlóval, ha belepusztulnék is agyonverném az összeset. Hogy merészelnek a nemzete jelképével ilyet művelni? Ő meg hogy képzeli, hogy hagyja?


És nem azért mondom, mert nem értem meg. Én is voltam iskolai zaklatás áldozata, rendőrségi ügy is lett belőle. Tudom, milyen, de számomra a nemzetem védelmezése a fizikai és lelki épségem előtt áll.


És nem, nem vagyok rasszista, ha jó helyre kerül, meg vagyok róla győződve, hogy jobb helyen van itt, Magyarországon és szeretettel üdvözlöm. :)


Szóval... Arra kéne bírni, hogy tegyen feljelentést és váltson iskolát. Ez nem mehet tovább. Tudom, hogy le fognak ugatni, hogy utána rosszabb lesz. Tapasztalatból mondom: nem lesz rosszabb, sőt. Tudni fogja mindenki, hogy van az a határ, amit nem érdemes átlépni.

2017. jún. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem is szivatnak 6.os vagyok szivatnak de nem fogom jövőtöl hagyni nyeheheh ezelőtt úgyvoltam ezzel,hogy hagyom a francba de mostmár elegem van amúgy ha lehetne hoznék annyi havert más sulikból,hogy verjük szét a fejüket ennyi...
2017. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

videó, videó, videó! Azzal lehet megfogni az ilyen srácokat! Ha tudod, videózd le te az eseményeket, ha nem, akkor ha ők levideózták "jófejségből" akkor még az sem genyóság, ha véletlenül jóban vagy az egyik "menő" arccal, és elkéred tőle a videót. Nem kell tudnia, hogy miért, azt is gondolhatja, hogy te is röhögni akarsz rajta. És csak gyűjteni őket. És ha van olyan videó, amin történik olyan, ami tényleg durva, akkor az mehet a tanároknak.

Ez azért csapda, mert történhet olyan, amire a tanárok sem mondhatják már maguk között azt, hogy basszus gáz, de mégis mit tegyünk, hanem igenis van olyan cselekedet, amiért nekik rögtön hívni kell a rendőrséget. Úgyhogy megjárhatják még a "menőfejek".


Egyébként nem azért hogy a tanárokat védjem, (kicsit de, mert én is az vagyok), konkrétan egy tanárnak _semmilyen_ igazán hatásos eszköz nincs a kezében ilyenkor. Ad egy szaktanárit. Naés. Vagy igazgatóit. Naés. Amíg a nevelőtestületiig meg a kirúgásig el nem jut a gyerek, addig ezektől nem fogja észrevenni magát. Bár ismertem olyat, aki még akkor sem....

Mindenesetre a doglot kezelni kell!

2017. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tarts ki mellette! Bárki, bármit tesz, vagy mond is. Èleted vègèig barátok lehettek ezáltal-megfizethetetlen az ilyen. Le a kalappal előtted!!!!
2017. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!