Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mostani középiskolások!...

Mostani középiskolások! Nektek mi történt az általános iskolai osztályotokkal a ballagás után?

Figyelt kérdés

Nemrég ballagtam általános iskolából. Engem az érdekelne, hogy mi lett az egykori osztályközösségetekkel. Szerveztek találkozókat? Hiányoztok egymásnak? Szétszéledtetek? Tartjátok még a kapcsolatot? Megszakadtak az akkori barátságok/ kapcsolatok? stb.

Írjátok meg tapasztalataitokat, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy nálatok hogyan alakultak a dolgok fél év/ 1-2 év elteltével.



2017. jún. 27. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

23 éve volt. Az osztály széthullott, mondjuk már az iskola sincs meg, de jó páran azóta is tartjuk a kapcsolatot az egykori 4 osztálynyi, 2-3, közel egykorú évfolyamokból.

Amióta van Face, ez viszonylag egyszerűbb is. Pont emiatt a fél generációnyi idő elteltével, hogy mire vitték, vagy a mindennapjaik eseménye már nem annyira hírérték, inkább az szomorú, hogy mennek el az egykori tanárok vagy diáktársak. És mi még 40 évesek se vagyunk egészen! :D

2017. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb haverom azóta is legjobb haverom, a többiekkel pedig ha véletlen összefutok akkor dumálunk, de nem nagyon keresem őket. Nem nagyon hiányzik senki, azzal az egy emberrel aki valóban fontos volt (és azóta is) azzal ugyanúgy naponta órákat beszélek.

tizedikes vagyok. (voltam)

2017. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

három éve hogy elhagytam a pokolfészket, és bár erőltetik a volt osztálytársak hogy jaj de szeretjük egymást találkozzunk, valahogy 8 év alatt nem sikerült ezt nagyon egymással éreztetni lol. legtöbbször ezek az emberek akik nagyon akarják az ilyesmit félnek a változástól/attól hogy rosszul döntöttek, vagy esetleg most annyira szr nekik hogy a nosztalgia felszépít mindent.

nekem nem hiányzik senki lol és nem hinném hogy én is bárkinek. ott a facebook, ha akarnak valamit tőlem senki nem tartja vissza őket.

gondolom ja? mármint most ahova járok senkit nem ismerek aki nem csak hogy osztálytársam de legalább iskolatársam lett volna.

hát. velem nem tartják de még benne vagyok a csoport chatben is szóval, ismént, ha akarok valamit van rá módom.

akikről tudok, nagyrésze.

de amúgy nem kell félni az új közösségtől. legtöbbször ezekből a volt osztálytársakból tényleg a nosztalgia beszél. meg ugye az is ott van hogy pl 1 év után még annyira nem történik semmi az emberrel. és mivel valószínűleg megváltozik a baráti köröd, teljesen más modorhoz szoksz hozzá, más humor érzéked lesz, stb. és többiekkel ugyanígy. de ez nem rossz egyáltalán, ők is változnak, te is változol. hidd el, ha egy barátság nagyon fontos most neked akkor azt fent tudod tartani anélkül hogy egy suliba járnátok. sokszor az ilyen iskolai barátságok tényleg csak az iskoláról szólnak (ne legyél egyedül, legyen kit leráncigálni a titkárságba, beszélni a nagyon szorosan iskolához kötődő véleményekről és osztálytársakról, ilyesmik) és ezzel sincs semmi baj. ha tényleg van közös érdeklődési körötök meg marad akár egy egész osztály is, szóval senki ne vegye az én véleményemet olyan nagyon komolyan. én ezt tapasztaltam :^) bocsi hogy ilyen hosszú lett lmao

2017. jún. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ballagás után 9.ben, 10.ben nem volt semmi szorosabb összetartás, csak pár emberrel, de ezek két fős kapcsolatok voltak, nem mentünk csoportostul sehova, aztán a 3. év után, mivel mindenki, akivel összefutottam azt mondta, hogy a volt osztály sokkal jobb, szerveztünk összejöveteleket, ilyesmi, szóval akkor kezdett el újra összetartozni a volt osztály.
2017. jún. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is szétszéledtünk azóta, pedig csak 3 év telt el. Legjobb barátnőmmel megszakadt a szoros kapcsolat,annak ellenére, hogy egy iskolában folytattuk tovább, évfolyamtársak vagyunk. Van aki azóta nem is köszön. Nem is értem, pedig nem volt köztünk konfliktus. Nagyobb az arcuk, mint kéne. Pedig nekem lenne okom nagyképűnek lenni, de oké akinek lenne oka rá, az meg tojik rá, mint ahogy én is. :D

Egy emberrel tartjuk szorosan a kapcsolatot, együtt járunk edzeni,de az első külön töltött évben vele sem beszéltem, meg tavaly is volt, hogy fél évig nem beszéltünk, de akik tényleg összetartoznak, mármint barátilag, azok kerülhetnek bárhova, mindig ott lesznek neked.

2017. jún. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis egymásnak. :D
2017. jún. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Ugyan én is csak most ballagtam általánosból,de már széthullott az osztály:DSzinte senkinek nem hiányzik senki,az lett,amire számítottam.Igazán senki se szerette talán az osztályt,csak kényszerből viseltük el egymást.Olyan nálunk ez,mint egy fogszabályzó:Egy ideig viseled,megszokod,aztán újra meg kell szoknod hogy nincs,pedig nem is szeretted:D
2017. jún. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
mi egy éve ballagtunk. Nálunk 8adikban volt nagy sírás rívás hogy vége, és többünknek rosszabb az osztálya mint rég. nekem szinte állandóan hiányoznak. Nekünk olyan szerencsénk volt hogy 16on vagyunk egy épületben (egy épületben van 2 iskola) többen osztálytársak is (van olyan ahol 3an, vagy 2en, vagy 5ön), én s egy srác vagyunk maradtunk egyedül 1-1 osztályban. Ennek a felállásnak hála napi szinten beszélünk, legjobb barátaim a mai napig azok. Ugyanakkor van olyan hogy legjobb barátok voltak, most is egy osztályban vannak és alig beszélnek. Meg pl egyik barátnőnk van akivel még mindig nagyon jóban van, a másikunkal már nem. Van olyan haverunk, aki a legbuzgóbb volt hogy így találkozás, úgy ne váljunk el és ma nem köszön. A többiekkel még néha össze futunk az utcán, váltunk 2 szót, de van akiről semmit sem tudok már. Még néha napján a chat feléled és akkor dumálunk. Szóval eléggé változatosan alakult nálunk
2017. jún. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 SirMoook ***** válasza:
100%

Szétzilálódtak. Mondjuk nem voltam a társaság közepe, de pár barátnőn kívül (akik oda járnak ahova én) senkivel nem tartom a kapcsolatot.

Amúgy egy kapcsolat nem attól függ, hogy elballagtatok-e már. Ha jóban vagytok, és érdekel a másik, bármitől függetlenül lehet talikat szervezni, bulizni egy jót stb. Kizárólag rajtatok múlik.

2017. jún. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt jó az osztályközösség, én nem tartom általánosból egy volt osztálytársammal se a kapcsolatot ( max facen, de nincs találkozó meg ilyenek). A mostani osztályomban viszont jó a közösség
2017. júl. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!