Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Félek a középiskolától....

Félek a középiskolától. Valami tanács estleg?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Gimibe mész vagy szakközépbe?

Ha tanulsz, nincs mitől félned.

2017. júl. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Töltsd pihenéssel a nyarat!
2017. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hittem, hogy baromi nehéz lesz.

Féltem, hogy nem lehet majd jól elbeszélgetni a tanárokkal, mert karótnyelt vénemberek/asszonyok, és hogy szigorú az összes.

De ez közel sem igaz. Egy csomó jófej tanárom van, akivel még jobban el tudunk beszélgetni, mint az általánosos tanáraimmal. Nagyon jófejek, segítőkészek, persze nekik is lehet rossz napjuk.

Én egy nagyon jó osztályt kaptam. Szinte alig vannak klikkek, igazából mindenki mindenkivel jól elbeszélget.

Nyitottak vagyunk a másik hobbijára, véleményére.

Nálunk alig van, aki cigizik, ha pedig ivásról van szó, nem cikizik ki a másikat, aki nem szeretne inni.

Egy éve vagyunk együtt, de nagyon szeretem az osztályt.

Fontos, már gólyatábortól/első naptól kezdve, hogy hogy viselkedsz.

Nem azért mondom, hogy stresszeljelek, csak légy nyitott, őszinte, barátságos.

Ne ülj a sarokba a teremben, ülj oda, ahol sok emberrel tudsz beszélgetni.

Figyelj másokra, hogy ki mit szeret, biztos fogsz találni valakit, akivel hasonló az érdeklődésetek.

Ne legyél akaratos, vagy bunkó senkivel, még azzal sem, akit nem kedvelsz. Inkább kerüld el őt, ha nincs más út.

Próbálj meg jó benyomást tenni a tanárokra, de ne tűnj strébernek, mert őszintén, azokat még a tanárok sem szeretik :D

Ha bármi lehetőség van, sulin kívül, ahol együtt lehettek a többiekkel, menj el, mert még jobban megismeritek egymást.

Nem tudom, hogy mit írhatnék még, majd ha még eszembe jut valami, akkor írok :))

2017. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell føsni, sokkal lazább lesz, mint az általános. Sokan mondták már, hogy a középiskolás évek voltak a legszebbek számukra. Eleinte furcsa lesz, hogy felnőttként kezelnek, de majd hozzászoktok. Az első pár nap arról fog szólni, hogy megismerkedtek, aztán pár hét után ki fognak alakulni a "klikkek". Mi 38-an voltunk kilencedikben, de szerencsénk volt olyan téren, hogy mindenki rendes volt mindenkivel, nem rekesztettek ki senkit, sőt inkább segítettek a kissé visszahúzódóbb típusúaknak beilleszkedni. Jövőre fogunk érettségizni, és jó látni, hogy ilyen összetartó osztály maradtunk.

Ami a tanárokat illeti, biztos lesz akit kevésbé fogtok kedvelni. Azt tudom javasolni, hogy becsületesen készülj fel minden órára, aztán majd ahogy telik az idő, úgyis ki fog derülni, hogy melyik tanár az, aki sokat követel és szigorú, meg ki az, akinek az órái lazábbak. Nagyon fontos, hogy elsőre jó benyomást keltsél bennük, mert akkor biztos nem lesz gond a későbbiekben.

Remélem, tudtam segíteni.

18/F

2017. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én most ballagtam középiskolából, és csak megerősíteni tudom az előttem szólók véleményét. Nekem is jobban tetszett mint az általános, bár őszintén szólva annyira nem bánom hogy vége lett, kicsit unalmas lett már a végére, kell egy kis változás.:D Na mindegy, te ettől még kicsit messzebb vagy (bár úgy el fog repülni ez a pár év, hogy észre se veszed).

A legfontosabb tanács: Nagyon fontos az első benyomás, megalapozod hogy hol lesz a helyed a 4 év alatt. Legyél kedves, nyitott mindenkivel, és tanulj rendesen az órákra, viselkedj jól, így a társaid és a tanárok is valószínű kedvelni fognak. (Ez nem azt jelenti hogy egy eminens, okoskodó strébernek kell lenni.) Ja és add önmagadat. Ezek a legfontosabbak.

Lehet kicsit csapongó voltam, de úgy írtam a dolgokat ahogy eszembe jutottak.

19/F

2017. júl. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki a választ! :)
2017. júl. 1. 19:36
 7/8 anonim válasza:
0%
ennyi szart egy rakáson. már gyomoridegem van amiket itt leírtak. semmit sem kell csinálnod. ha félsz ez van. majd elmúlik. van félelmetesebb dolog is. amúgy nem kell félni. 27 f
2017. júl. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmikepp ne fingjal be elso nap oran. Tspasztalatbol mondom. 17l
2017. aug. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!