Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gyomoridegem van. Hogy bírjam...

Gyomoridegem van. Hogy bírjam ki még ezt a 3 hetet?

Figyelt kérdés
Kereskedelmi suliba járok. Maga a suli nem rossz, osztály is viszonylag jó, tanárok is és még jó tanuló is vagyok na DE.. van egy hatalmas nagy bajom. A legtöbb diák örül a nyáriszünetnek.. Na de.. nekem a nyáriszünet egy kész szenvedés.. Hogy miért is? Mert ott van a kötelező gyakorlat.. Na szerencsémhez méltóan állítom, hogy nekem van a környék legrosszabb gyakorlati helye. Egy boltba kell dolgozzak 4 hetet, hogy az évem egyáltalán meglegyen. A következők történnek ott: a lehető legnagyobb megaláztatásokat el kell viseljem szó nélkül.( pl emberszámba se vesznek a gyakorlati helyemen, ha netán nem találok magamnak épp munkát és állok a raktárban egyhelyben vagy levegőnek néznek, vagy flegmán hívnak, hogy menjek pakolni, amivel nem lenne bajom de az 50 kilómmal elég nehezen bírok el egy 25- 30 kilós árucsomagot) akkor ma este fél 8ig kell dolgozzak majd aztán utána holnap már reggel 6 ra kell menjek. Meg szakmunkásként kezelnek, és nem értik meg, hogy én szakközepes vagyok csak nekem ez amolyan kényszermunka, amit ha nem csinálok meg akkor érvénytelen lesz az egész évem. Az ott dolgozó fiatalokkal egész jóba lettem, itt értem az ilyen 18-25 éveseket. Viszont a felnöttek nagyon klikkesednek rám, mindenből kihagynak, vagy levegőnek néznek, vagy csicskáztatnak. Persze nekik tök jó, ök egy összeszokott társaság, azt csinálnak amit akarnak én meg legtöbbször az eladótérben szenvedek és várom, hogy leteljen a 7,5 óra amit amúgy nem kéne ledolgozzak csak engem még fél óra szenvedésre ott fognak. Aztán hazaesek hulla fárdatan de csak, hogy ne legyen minden ilyen egyszerű sajog mindenem, tele lettem kék-zöld-lila foltokkal, mert néha rámtalál esni egy 30 kilós csomag. Aztán másnap kezdődik minden előről..én szeretek dolgozni de nem ilyeneket és nem értem ez mire jó, én nem bolti eladónak tanulok.. A másik meg egésznap nézhetem, hogy a fönökhelyettesem mi mindent ad az ott dolgozoknak(rágcsa,fagyi, meg ilyenek) az oké, hogy engem mint kis csicskát kihagy mindenből de legalább nem folyton a szemem előtt tenné. Esküszöm inkább szünet nélkül járnék iskolába egész nyáron mint, hogy ilyen helyeken legyek..
2017. júl. 3. 08:02
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudsz másik gyakorlati helyet keresni?


Egyébként ha nem vesznek észre, nem foglalkoznak veled, akkor te se foglalkozz velük. Menj be, végezd a munkádat. Ha épp semmi tennivalód, akkor próbálj nem szem előtt lenni,de mégis elérhető távolságban, hogy azonnal menni tudj, ha akad feladat. Esetleg addig fogj egy seprűt, vagy pakolgass, legalább nem tudnak beszólni, ha csak álldogálsz. Nem tudom, hogy mi a pontos szabály, de biztosan nem emelhetsz ekkora súlyt, ezt jelezd nyugodtan.


Ne aggódj, egyszer vége lesz.

2017. júl. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Megértelek, annak idején engem is csicskaztattak, bár én nem boltban dolgoztam.

Érdeklődd meg, hogy van-e lehetőség masik helyre menned!

Amugy sajnos ilyen kemény az élet, nem mindenkinek jut álom hely, még iskola után sem. Nézd, ez meg is erősíthet téged. Minél több megaláztatáson, kemény dolgon mész keresztül, annál erősebb leszel...... a végén büszke leszel magadra, hogy negcsinaltad, kibirtad!

Ha nem tudsz cserélni helyet, gondolj arra, hogy "csak" 3 hétig tart, szorítsd össze a fogad és csináld végig, próbáld elnyomni a negatív gondolataid, mert az tényleg gyomorideget csinál!!!

2017. júl. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nem nagyon tudnék átmenni sehova, sőt nem is engednék és nagyon nem is lehetne.. Ez van, jól kifogtam. 1 hét már eltelt, talán a másik 3 is elfog.
2017. júl. 3. 09:28
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Ne foglalkozz az idősebbekkel. Legyél a fiatalabbakkal, akikkel már össze is barátkoztál.

Senkit nem érdekel, hogy te szakközepes vagy. Boltban sokan dolgoznak magasabb végzettséggel is. Kisebb helyeken az üzletvezető ugyanúgy pakol, mint a sima eladó. Szóval az ilyeneket ne nagyon hangoztasd, hogy te szakközepes vagy és ezért különlegesebb lennél, mint a szakmunkás. Ha ilyeneket mondasz, akkor tuti nem leszel népszerű senki körében sem.

2017. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Hasonló helyzetbe vagyok én is nyári gyakorlaton csak én pincérként.Nekem a munkahelyemen nincsenek fiatalok csak én egyedül kb 2 napot dolgoztam a 7óra helyett 10et és még le se telt a 140óra. Kitartást neked csak kibírod:) 16\l
2017. júl. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Én saját magamnak csináltam a bajt. Magam jelentkeztem egy gyárba. 8 óra egy nap mindegyik pokol már alig élek álmomban is dolgozok.. nekem is 3 hét maradt. De már nem tudok mit csinálni. Legalább kapok érte pénzt bár kezdek kételkedni hogy megéri e. Nemsokára vége. Kitartás! Sorstárs. 17/L
2017. júl. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!