Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan szerezzek barátokat?

Hogyan szerezzek barátokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy hogyan szerezzek barátokat magamnak? Eddig sajnos nem nagyon voltak. Eléggé zárkózott és csendes vagyok alapjában,meg a gimnáziumban nem nagyon akartak velem barátkozni,mert "gazdag" vagyok. A tanárok és a diákok is egyszerűen lenéztek ezért,mindig azt hallottam,hogy "apuka majd elrendezi". Pedig nem tudnak rólam semmit. Akkor miért ítélkeznek? Eleinte apa vitt mindig suliba,de aztán amikor meghallottam dolgokat már nem akartam,hogy elvigyen. Soha nem voltak barátaim úgyhogy eléggé magányosnak éreztem mindig magam. Most átírattak egy magánsuliban, és nem szeretnék ott is különc lenni. Hogyan változtassak ezen? Sohasem dicsekedtem,mert én nem vagyok gazdag,csak a szüleim.

2017. júl. 7. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez van, csak nem gazdagság miatt, hanem ahová én jártom, ott romák is voltak. Nem fehérek, maradjunk annyiban. Én pedig fehér vagyok. Nos, túl kell élni. Én most érettségiztem estin, meg kell hogy mondja, az esti sokkal jobb volt, ott már azért akadtak barátaim ,mert idősebbek voltak, nem pedig gyerekek. Ha otthon fogsz ülni, nem fognak bekopogtatni csak úgy az ajtódon, hogy barátkozni szeretnének, tenni is kell valamit ez ügyben.


22F

2017. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És amúgy mi számít gazdagságnak?

Igaz,magamról nem írtam,mint már írtam csendes lány vagyok,szeretek olvasni,rajzolni.Tudok hegedülni és gitározni. Értem az angol illetve a francia nyelvet.Jártam különféle szakkörökre,tanfolyamokra:rajz,fényképezés,jóga,szülőföldem. Én magamat teljesen átlagosnak vallom,nincs bennem semmi különleges dolog.

2017. júl. 7. 13:42
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! A szüleim nem nagyon engednek sehová sem,főleg nem szórakozóhelyre. Elég vallásos családban élek,és emiatt is eléggé kizárnak,lenéznek engem.
2017. júl. 7. 13:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha jó ruhákba jársz, jó telefonod van, órákat tudsz venni, arra irigykedhetnek. Attól még nem biztos, hogy gazdag vagy persze. Minden jóravaló ember meg tudja ezeket venni, ez csak a magyarországi fizetés mellett tűnik gazdagságnak. A szórakozó helyeket én sem javaslom. Inkább egy csendesebb, szolidabb baráti kört javasolnék, akikkel néha-néha össze lehet jönni. Ne aggódj, nekem sincsenek barátaim, én is próbálkozom. Szerintem fontosabb olyan barátokkal körülvenni magadat, akikkel meg tudod magad értetni, el tudsz értelmesen beszélgetni velük, és nem olyanokkal, akikkel csak azért vagy, hogy "menőnek" nézzenek.
2017. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Normálisan öltözködöm,a telefonomat nem szoktam iskola idő alatt nyomogatni,órám meg nincs.
2017. júl. 7. 13:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem olyan órára gondoltam, amit a karodon hordasz, hanem tanórára. Mindegy.
2017. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Bocsi a félreértésért.
2017. júl. 7. 14:48
 8/9 anonim válasza:
Amúgy nem feltétlen kell kimenned a "szabadba", mint azt ilyenkor az értelmes emberek javasolni szokták a gyakorin. A csendes visszahúzódó embereknek találták ki az internetet, ahol simán megismerhetsz másokat anélkűl, hogy kínos bárbeszédekbe kell elegyedned. Keress egy olyan facebook csoportot, aminek hasonló érdekeltsége van, mint neked.(pl:Fényképész csoportok)
2017. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Juliusz48 ***** válasza:
A magániskolában van esély rá, hogy hasonló anyagi helyzetű gyerekekkel találkozol. Azzal együtt mindig van aki a klikkesedésből kimarad. Talán a barátok szerzésére a legjobb megoldás, ha hasonló érdeklődési körű emberek társaságát keresed, és az önzetlenség a kedvenc erényed, hisz mindenki kerülhet szorult helyzetbe. Persze időnként próbálgatni kell, hogy a barátnak tartott hasonlóan segítőkész mint te, vagy csak kihasználja a jóindulatodat.
2017. aug. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!