Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek lehet tanár-diák...

Szerintetek lehet tanár-diák barátság? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom hogy van több ilyen kérdés de enmeg érdekelne ez a dolog...

Sokan azt mondják hogy nem mert alá-fölé rendeltség van, sokan pedig azt mondják hogy lehet.


A sztorim:

Van egy férfi tanár aki 38 éves.Én 15 éves lány vagyok.

Már nem tanít szeptemberben mivel egy másik iskolába megyek el.

Tavaly november környékén kezdtem el beszélgetni a tanárommal közösségi oldalon.

Először ritkán írtam rá, majd mikor nem volt betegség miatt majdnem egy hónapot akkor hetenként egyszer vagy kétszer írtam rá hogy beszélgessünk.Igazából ő nem olyan ember aki tutyi-mutyi (itt azt értem hogy van élete és nyílvan nem egy diákkal fogja megosztani a bajait...)

Természetesen én megosztottam vele a problémám és kértem is tőle tanácsot.

Aztán a hónapok alatt is úgy beszélgettünk a közössrgi oldalon hogy hetente egyszer vagy kétszer írtam rá de őt ez nem zavarta mert direkt megkérdeztem hogy ne legyek zavaró.

Aztán ahogy közeledett az év vége nagyon jóba lettem vele.Amikor a suliból már az utolsó hetet jártuk és elmentünk kirándulni (mert nekünk a tanárral az volt az utolsó nap) akkor mondta hogy bármikor írhatok neki.

Aztán mikor már nem találkoztam vele akkor is egy héten egyszer írtam neki aztán ahogy a közösségi oldalon beszéltünk érződött hogy sokkal kedvesebben ír és érződött hogy jobban figyel rám.

Aztán azóta eltelt kis idő de már vagy két hónapja sokkal többet beszélünk mint eddig.Nem mondom hogy minden nap de sokat beszélünk így mindenről...

Szerintetek a jó tanár-diák kapcsolatból kialakult egy barátság?

Én úgy vagyok vele hogy nem bánhatok vele úgy mint egy baráttal mivel ő mégiscsak egy tanár és én szeretem megadni a tiszteletet.

Mielőtt valaki elkezdené hogy szerelmes vagyok belé vagy esetleg a tanár hajtana rám akkor el kell szomorítsam hogy ez nem így van.



#tanár #barátság #diák ##jókapcsolat
2017. aug. 11. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem. Túl nagy a korkülönbség.
2017. aug. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
50%

Sok olyan "barátságot" ismersz, ahol a 40 évesek a 15 évesekkel barátkoznak? Az csak részletkérdés, hogy a tanárod. Nem reális.


El kell, hogy szomorítsalak, ez a pasi szereti a kiskorúakat. Külső szemlélő szemével nézd mielőtt belekeveredsz egy spirálba egy nálad 25 évvel idősebb pasival.

2017. aug. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt nem értem hogy ti miért ebből állapítjátok meg azt hogy a kislányokra hajt... Nem, nem hajt rájuk.Meg nem is ismeritek de már mondjátok hogy ő pedofil,stb... Az meg se kinek nem fordul meg a fejében hogy mondjuk van családja.Sőt még az sem fordul meg a mások fejébe hogy kedvelem (mint tanárt) a személyisége miatt.Attól meg hogy sokat beszélgetünk meg kedves velem az nem azt jelenti hogy a kislányokat szereti... Kérlek szépen ha már azt mondjátok hogy a kislányokra hajt akkor érvekkel támasszátok alá.:)
2017. aug. 11. 12:35
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Ne beszélj többesszámban. Én az első vagyok és nem írtam pedofiliát. Sőt nem is gondoltam semmi roszra. Egyszerűen nem hiszem el hogy a barátja lehet egy 15 éves egy 38 évesnek. És itt mindegy nőről vagy férfiról beszélünk. Lehet ő pl egy jó tanár aki fogékony a tini problémáira, segíti őket, terelgeti stb. De ez nem barátság. Pl lehet a mentorod. Vannak jó fej felnőttek. De sajnos előfordulhat olyan is amit a kettes írt. Légy észnél és figyelj oda.
2017. aug. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy valaki beszélget veled vagy kedves az nem barátság. Jó tanár diák kapcsolat.
2017. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Tök mindegy mit írok, úgyis az van a fejedben, hogy lehet barátság (de nyilván te se csak barátságot akarsz). A kérdésre a válasz ott van a fejedben, ellentmondás, kritika nincs, akkor miért kérdezed meg?

Amúgy persze, lehet, semmi nincs kizárva, de az esetek többségében ez rosszul sül el, és nektek lesz majd kínos az elkövetkező pár év.

2017. aug. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Én úgy vagyok vele hogy nem bánhatok vele úgy mint egy baráttal mivel ő mégiscsak egy tanár és én szeretem megadni a tiszteletet."

Ezt idéztem a szövegemből...

Mert én nem tudok egy tanárra úgy nézni mint egy barátra és akármennyire is jól elvagyok vele az nem barátságnak minősül...

Tisztában vagyok azzal hogy ez csak jó viszony közöttünk.

Én nem érzek többet iránta...

Baj az ha egy diák kedveli a tanár személyiségét? (elmondom hogy nem tetszik, és nem is szeretem)

Jó fej a tanár és én szeretnék vele jó kapcsolatot ápolni.

De felőlem mindenki kiakadhat, nem érdekel...

2017. aug. 11. 15:30
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Furcsák vagytok, ti lányok. Én egy 58 éves pasas vagyok, és mivel a gyerekeim már mind verik a harmincat, sokszor segítek fiatal csajoknak eligazodni szívügyekben. Ezt persze baráti hangnemben kell tenni, mert akkor fogadnak a bizalmukba, és adnak meg olyan apró részleteket is, ami fontos lehet a korrekt tanácshoz. Ez a baráti hangnem aztán sokuknál azt eredményezi, hogy rám mozdulnak. 18-20 éves lányok!!! Azóta nagyon meggondolom, hogy melyik privát üzenetre mit válaszolok.

A te tanárod is ilyen lehet, kérdező. Talán nincs gyereke, azért rajtad vezeti le a segítő szándékát. De ez nem barátság! Legfeljebb jóindulat a részéről.

2017. aug. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj kérdező, de nagyon látszik rajtad, hogy 15 éves vagy. Nyilván arról nem tehetsz, hogy még csak 15 éves vagy és naiv, de pár év múlva szerintem te is röhögni fogsz magadon. Mint a tanárod nyilván nem fog elküldeni a francba, szóval az hogy látszólag jóban vagytok, túl sokat nem jelent. Másrészt mi a fenét akarna egy 38 éves ember egy 15 éves embertől? Barátságot nyilván nem. Az hogy elbeszélgettek erről-arról, az még nem barátság és hosszú távon egészen biztos, hogy nincs erre szüksége egy lassan 40 éves embernek. Az már sokkal reálisabb, hogy esetleg tetszik neki az a helyzet, hogy egy nálánál jóval fiatalabb lánnyal beszélgethet, még akkor is, ha ebből semmi nem alakulhat ki. Illetve az hogy van családja, megint csak nem jelent semmit. Ettől még tetszhet neki az, hogy egy fiatal csajszi rá van mozdulva.


Üdv:

Egy tanár

2017. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Van. Olyat tudok ami harminc felett is megmaradt.


Nekem egy egyetemi tanárommal volt kicsit. De most elhalt. De írhatok neki bármikor.

2017. aug. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!