Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy a női...

Miért van az, hogy a női tanárok sokkal feszültebbek a férfi tanároknál?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy csak nekem van ez,de néhány tanárnőm olyan idegbeteg tud lenni,hogy valami hihetetlen... Ellenben a férfi tanáraim sokkal lazábban,könnyebben veszik a dolgokat.

2017. aug. 16. 21:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%

Mert a nők inkább érzelem központúak, sokkal stresszesebbek, más az elméjük mint a férfiaké.

Nálunk is a női tanárok már bejöttek az ajtón üvöltöztek, üvöltött belőlük ha valami miatt stresszeltek, miközben a férfi tanárok mindig nyugodtak voltak.

2017. aug. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%

szerintem azt hiszik csak így tudják felhívni magukra a figyelmet.

nekem hálistennek nem volt ilyen gondom. minden tanárom hullalaza volt nemtől független.

2017. aug. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
21%
Én jobban szeretem a férfi tanárokat. A férfi orvosokat meg aztán főleg. A legtöbb női orvosom egy flegma k.cs.g volt.
2017. aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A megállapítás lehet megalapozatlan. Ezt most nem nőügyi femipicsogásból írom, hanem mert valóban nem precíz ez a megállapítás.

A tanárok nagy része nő jelenleg.Legalábbis általános és középiskolákban, gimnáziumokban biztosan. Szakmunkás képzőknél nem tudom, ott nyilván egy autószerelő szakiskolában több férfi tanár lesz mint egy valami nőiesebb szakiskolában.


Ha ugyan annyi vagy megközelítőleg ugyan annyi férfi tanár lenne mint női, akkor lehetne biztos állítást tenni erről.


Viszont annyiban egyetértek veled hogy nekem is az a sejtésem, ha ugyan annyi férfi tanár lenne mint női, akkor is a női tanárok lennének feszültebbek, kiszámíthatatlanabbak, ingerlékenyebbek.


Ez abban gyökerezik hogy a férfi fejnehéz, a nő szívnehéz.


De hogy neuroanatómiailag pontosabb legyek, a férfinél a bal agyfélteke, a nőknél a jobb agyfélteke van dominanciában.


A nők érzelmileg hevesebbek minden irányban, és könnyebb is belőlük érzelmeket kiváltani, valamint azokat könnyebben is adják környezetük tudtára. Fordítva megfogalmazva, nehezebben fojtják el.


A férfiak meg nem csak hogy képesek elfojtani érzéseiket, de alapvetően nehezebb is belőlük érzelmi reakciókat kiváltani. Inkább a ténymegállapítások útján gondolkoznak, amikre nem érzelmi reakciókkal válaszolnak.


Míg egy tanárnő agyvérzést kap attól hogy Pistike cseszik megcsinálni az órai munkáját, és ezt a tanárnő személye elleni tiszteletlenségként fogja fel, addig egy pasi tanár simán keresztül tud nézni egy ilyen gyereken, és ha emellett szigorú, akkor minden különösebb hezitálás nélkül ad egy órai értékelést.


Persze ez általánosítás, de minden általánosítás valamilyen tapasztalati megfigyelésen nyugszik.

Én is tudom hogy vannak kivételek, vagy éppen fordított esetek, ugyanis volt ilyenekkel is tapasztalatom. De ritkák. Épp ezért kivételek.

2017. aug. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

nem női tanár (nem csak nőket tanít)

hanem tanárnő

2017. aug. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk pont fordítva volt.
2017. aug. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%

És akkor a férfi tanárt hogyan mondod? Az lenne a sima "tanár"?

Az a helyzet hogy a "tanár" az takarhat nőt is.

"Várjatok itt, keresek egy tanárt"

Ebben a mondatban lehet egyaránt férfi és nő is az az egy tanár.


Nem német nyelvterületen vagyunk ahol a Lehrer egyértelműen a férfi tanár, a Lehrerin pedig a női.

2017. aug. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Mi az ÁTLAG-séma?


Férfi:

Munka, a nő érzelmi támogatása, megerősítése, műszaki beállítottságot igényló problémák megoldása.


Nő:

Munka, gyereknevelés (ha van gyerek), teljeskörű gondoskodás a férfiról, háztartás vezetése


Azt gondolom, hogy az ÁLTALÁNOSAN értelmezett női szerepek abba az irányba mutatnak, hogy szerteágazóbb a feladatrendszer, amelyeknek kapcsán "elvárások" merülnek fel. A nőkkel sokszor úgy viselkednek mind a munkáltatóik (amelyek képviselői nőneműek is lehetnek), mind a férfiak többsége, melynek hatására egyfajta plusz kényszert, - bizonyítási kényszert éreznek, - hogy ők is vannak legalább olyan jók dolgokhoz, mint a főnökasszonyuk, (női kollégáik), ill. a férfiak egy-egy adott feladathoz és ez plusz stresszt okoz nekik.


A nők felelősségtudata ÁLTALÁBAN sokkal nagyobb és a (feleslegesen ?) érzett teljesítménykényszert nem, vagy csak nagyon nehezen tudják kezelni.

2017. aug. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Mert a sok kis gyökér általában nehezebben adja meg a tiszteletet a nőknek, mint a férfiaknak. Nálunk is az volt az általános, hogy amint kaptunk egy új férfi tanárt, a sok kis nyomi rögtön gyakorlatilag haverként kezelte, de mikor nőt kaptunk, akkor ment az órán a pofázás és a flegmáskodás, miközben a tanárnő nem maradt le sem személyiségben, sem képességekben a férfiaktól. Bár így van ez minden létező munkánál, ahol emberekkel kell foglalkozni; sosem kapod meg azt a fajta alapvető bizalmat nőként, mint férfiként, hanem extra köröket kell futnod, hogy megkapd.

Nálunk mondjuk a férfi tanárok egy része nyíltan csekkolta a tini lányokat, ami szintén megérne egy misét....

2017. aug. 17. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

"Bár így van ez minden létező munkánál, ahol emberekkel kell foglalkozni; sosem kapod meg azt a fajta alapvető bizalmat nőként, mint férfiként, hanem extra köröket kell futnod, hogy megkapd."


Ezt csak te érzed így! Sok helyen épp fordítva van, illetve sok férfi másképp érzékeli ezt! lehet, ha te is férfi lennél, akkor úgy éreznéd, hogy a férfiaktól várnak többet el! Ha pedig az adott férfi lenne nő, akkor ő érzékelné másképp. Röviden, mindkét nem úgy érzi, hogy nekik kell többet teljesíteni. Mellesleg, nem igazán értem mit értesz bizalom alatt. Nem ismerlek, de ha kell feláldoznám érted az életem! Valójában akárkiért, ha megtehetném! De egy korty vizet nem innék meg veled egy vendéglőben sem, mert elv, hogy nem megyek vendéglőkbe! Na, ehhez mit szólsz? Az, hogy rendesek legyenek veled, és hogy tiszteljenek, ahhoz semmi köze a bizalomnak! Hanem egy alap dolognak kéne lennie! Tudod, attól, hogy körbeugrálnak egy nőt, még nem biztos, hogy tisztelik! Saját vágyukat akarják kielégíteni! Hiszen férfiak! De tiszteletről szó sincs! Inkább arról a félelemről van szó, hogy elvesztik a lehetőséget, hogy te okozz nekik örömöt (mindegy milyen értelemben)! Ahogy te is saját vágyadat akarod kielégíteni a több pénzzel és a magasabb ranggal!

2017. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!