Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A pótvizsgán kötelező megjelen...

A pótvizsgán kötelező megjelennem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Megbuktattak két tantárgyból és jövőhéten lenne a pótvizsgám de nem igazán foglalkoztam vele...

Nem azért mert lusta voltam...

Gáz lenne bemenni úgy a pótvizsgára hogy semmit nem tudok.

Most lehet tudnék tanulni addig amíg nem megyek pótvizsgázni csak nagyon sok tanulni való van...

Muszáj bemennem?

Egyáltalán ha muszáj bemennem akkor mit csináljak? Üljek az üres papír fölött vagy ilyenkor mit tegyek?

Normális válaszokat szeretnék kérni és nem lenéző és trollkodó kommenteket.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2017. aug. 20. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem kötelező bemenned, de ezzel automatikusan buksz. Ha bemennél, valószínűleg akkor is. Mégis van különbség a kettő közt, mert a 2. esetben látnák, hogy legalább annyira megerőltetted magad, hogy megjelentél.
2017. aug. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy előző írta, legalább azért menj be. Hány éves vagy ? Mert ha nem vagy tanköteles nem is biztos ,hogy ismételni kell.
2017. aug. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

A pótvizsga az egy javítóvizsgának felel meg pontosabban tehát azt jelenti hogy még kapsz egy lehetőséget javítani ha meg sem jelensz akkor nulla értékelést kapsz és marad az a jegyed ami a bizonyítványba szerepel és ismétled a tanévet. De nézd ha be is mész és valami fogalmad van miről van szó akkor legalább próbáld meg. Nem tudom miből buktál, mi nem sikerült, de azért bár már teljesen felesleges tanulnod rá mert semmi értelme, de azért ha valami csak ragadt rád a suliban akkor valamit csak tudsz produkálni.

Nem tudom már milyen szabályok érvényesek erre mert én is pótvizsgáztam csak az 10 évvel ezelőtt volt, akkor 20% felett már átengedtek azt már tudom, hogy most hogyan van azt nem tudom megmondani, de a lényeg próbáld meg, legfeljebb lássák hogy próbáltál valamit produkálni, de ha el sem mész akkor az még cikibb lesz mert tuti számon kérik majd.


Próbáld meg veszteni valód nincs. Ha kapod a papírt és nem tudod a választ legalább írj oda valamit, tippelj hátha bejön. Nekem a történelem tanárom mondta mindig ha kis dogát írtunk ami tesztkérdésekből állt hogy ha nem tudjuk akkor is tippeljünk valamit hátha bejön, lényeg hogy valami legyen. Nálunk aki dogánál törinél úgy adta be a lapot hogy egy kérdésnél is üresen maradt a papír akkor hiába lett volna még meg az 5 ös automatikusan áthúzta és egyest írt be.

Szóval inkább írj hülyeséget de próbáld meg, ezzel is csak mented magad a tanárok szemébe hogy legalább megpróbáltad.

2017. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válszokat!

15 éves vagyok.

Lenne értelme bemenni úgy hogy semmit, de tényleg szó szerint semmit nem tudok?

Történelem meg angolból buktam.

Töriből 10 tétel van megadva és egy csomó mindent tudni kell, nagyjából az egész éves anyagot ugye.

Angolhoz már hozzá sem fogtam...

Mondjuk a héten kaptuk meg az anyagot.

Csak nem tudom hogy érdemes lenne-e bemenni és két órát ott ülni az üres papír fölött, mert órán sem figyeltem.

Nagy dilemma ez...

2017. aug. 20. 22:28
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Tanulni kellett volna a nyáron, ez van.

Jelenj meg, legalább azt látnák, hogy próbálkozol, plusz, talán eszedbe is jutna valami.

Ha el se mennél, lesszakadna a bőr a pofámról, hogy mennyire tiszteletlen vagy. Érdemelnéd is a bukást.

16/L

2017. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Akkor elmegyek.

2017. aug. 20. 23:15
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Elmész, megpróbálod, ezzel még biztosan nem vesztesz semmit.


Töri amúgy szerintem nem veszélyes, ha évszámokat, neveket nem is tudsz de van egy csepp logikád már sok mindenre könnyedén meg tudod adni a választ.

2017. aug. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

"A pótvizsgán kötelező megjelennem?"


Persze, hogy nem kötelező. Miért, gondolod, ha 40 fokos lázzal ágyban fekszik valaki, akkor érte megy a rendőrség és odatoloncolja a vizsgára?


"nem igazán foglalkoztam vele... Nem azért mert lusta voltam..."


Hanem miért? Itt volt az egész nyár. Tényleg ágyban fekvő beteg voltál végig? (Ágyban is lehet tanulni, ha mondjuk nincsenek az embernek fájdalmai, vagy ilyesmi.)


"Most lehet tudnék tanulni addig amíg nem megyek pótvizsgázni ... Lenne értelme bemenni úgy hogy semmit, de tényleg szó szerint semmit nem tudok?"


Ha most még tudsz (miért lenne feltételes mód? nem csak tudnál, hanem igenis tudsz!) a vizsgáig tanulni, akkor nem úgy kell majd odamenned, hogy szó szerint semmit sem tudsz.


"Töriből 10 tétel van megadva és egy csomó mindent tudni kell, nagyjából az egész éves anyagot ugye."


Még szép...


"Angolhoz már hozzá sem fogtam... Mondjuk a héten kaptuk meg az anyagot."


Nem. Tavaly szeptembertől júniusig folyamatosan kaptad meg az anyagot!!!


Én a helyedben egyáltalán nem biztos, hogy bemennék égetni magamat...

2017. aug. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Jövő hétig még van egy heted. Próbálj meg tanulni. Hátha "mázlid" lesz és azt kapod, amit megtanultál...

Nincs veszve semmi.

Az öcsém a főiskolai vizsgái előtt egy héttel kezdett mindig tanulni (az én rugdosásomra) és mindig átment 2-sel v. 3-sal. Pedig ott sokkal több anyag volt!

Legalább próbáld meg!

2017. aug. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Direkt nem írtam okot mivel azt hinnétek hogy csak kifogásokat keresek...

Mikor befejeződött a suli egyből mentem dolgozni, majd befejeztem a munkám ami jó pár hetes volt utána kezdődött a gyakorlatom, gyakorlattal végeztem utána meg egyből mentem anyának segíteni és megint egy újabb meló...

Igen esténként lett volna időm tanulni csak én olyan ember vagyok aki ha fáradt nem tud koncentrálni és nagyon kancsal az egyik szemem és én elég könnyen fáradt leszek.

Meg elkezdtem tanulni munka után a törit aztán segítséget is kértem anyától de nem ment bele a fejembe semmilyen módszerrel sem, pedig nem kis időt foglalkoztam vele...

Ezen a héten szerdán lesz.

Igen 9-es válaszoló igazad van, elismerem!

2017. aug. 21. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!