Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan illeszkedjek be?

Hogyan illeszkedjek be?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Tudom, tudom minden év augusztusában van legalább 20 kérdés a középiskolai beilleszkedéssel kapcsolatban, mégis örülnék, ha az én kérdésemre is érkezne egy-két értelmes válasz.


Szóval hamarosan megkezdem egy kéttanítási nyelvű gimnáziumban a középiskolai tanulmányaimat.


Személy szerint én nagyon várom, de mégis tartok a beilleszkedéstől. Általában mindenre különösképpen rástresszelek és már most hasgörcsöm van ha csak az első napra gondolok. A helyzet az, hogy eléggé visszahúzódó és önbizalom-hiányos vagyok. Erre a túlsúlyom rátesz egy lapáttal...

Nehezen tudok témákat feldobni, főleg ha lányokkal beszélek (és az osztályban főleg lányok lesznek). Sajnos a mai "divattal" köszönőviszonyban sem vagyok (nem rendelkezem drága telefonnal, márkás cuccokkal, "pávahajjal"). Ezekre szükségem különösebben nincs is...

A környezet kedvéért ebből a tekintetből nem kívánok megváltozni, de szeretném ha elfogadnának és barátkoznának velem. További probléma, hogy míg a többiek rengetegszer összejárogattak én még a nyári táboron sem tudtam részt venni, ergo senkit sem ismerek.


Sajnos számomra kedves könyvek (Rejtő-könyvek), filmek (Psycho-filmek, történelmi dokumentum filmek) és játékok (stratégiai) nem nagyon hoznak lázba a generációmban senkit, így nem tudok ezekről beszélgetni másokkal...


Ha ki tudtátok hámozni a lényeget a kis leírásomból, lennétek kedvesek tippekkel, tanácsokkal megdobni?


Előre is köszönöm szépen!



2017. aug. 21. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Ne várj el magadtól túl sokat, gyors eredményt, látványos összeborulásokat, mert ezzel csak plusz stresszeled magadat, a barátkozáshoz, ismerkedéshez idő kell.

Mindenesetre azt jól teszed, ha nem akarod mások kedvéért megváltoztatni az értékrendedet. Szóval csak szépen, lassan, add saját magadat, figyelj a többiekre, legyél kedves, segítőkész, ilyenek.

És közben tudjál róla, hogy a többiek is ugyanolyan önbizalomhiányosak, mint te (ki ezért, ki azért), hiszen mind kamaszok vagytok. Biztos lesznek, akikkel kölcsönösen megkedvelitek majd egymást.

2017. aug. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fú ,nekem nagyon szimpatikus vagy, teljesen önmagamat látom a soraid közt.
2017. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Hát, miután rajtad kívülálló okokból nem rendelkezel információkkal az osztálytársaidról, nem lehet egyértelmű választ adni. Három forgatókönyv lehetséges:

- Legrosszabb esetben a mai divat jeles képviselőivel fogsz egy levegőt szívni a teremben. Akkor viszont sok esélyed sajnos nincs a beilleszkedésre. (Ilyenkor mondjuk érdemes másik osztályokban vagy évfolyamokban ismerkedni - ez esetben egy közös ismerős mondjuk nagy segítséget jelentene.)

- Egy fokkal jobb eset az, amikor 50-50 a mai stílusjegyekkel rendelkezők és a normálisak aránya. Talán ez a legvalószínűbb forgatókönyv, és akkor az a javallott, hogy a normális közegbe próbálj meg beolvadni. Ugyanakkor megvan a veszélye annak, hogy előbb-utóbb a normálisak is - vagy azok közül néhányan átállnak a mostani évtizedbéli üzemmódra, akkor viszont bukta. Amennyiben megtörténik ez, javasolt a B-forgatókönyv, amit az első gondolathoz írtam zárójelben.

- Vagy amire a legkevesebb esély van: teljesen normális osztályod lesz, és olyan is marad. Persze, van ilyen, csak ritka, mint a fehér holló.


Sok sikert kívánok!

2017. aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld pacsi!


#1-es várnám még a te válaszodat is jómagam is a férfi nemhez tartozom!

2017. aug. 22. 19:37
 5/7 anonim válasza:

2 YT csatornát tudok mondani, lehet azt hiszed öltözködésről szól mind a 2 de találsz mindenféle videót náluk


Teaching Mens Fashion

Real Men Real Style


Én sokat tanultam tőlük, nézd meg!

1. voltam, nem tudom mért kellett feljelenteni és eltávolítani a válaszomat de nem volt ki írva hogy milyen nemű vagy. Én is 9.be megyek, sok szerencsét!

2017. aug. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Amúgy én zöld pacsit adtam, nem jelentettelek fel és nem én távolíttattam el!
2017. aug. 23. 19:28
 7/7 anonim válasza:
Nekem már mindegy, ez a legkissebb gond
2017. aug. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!