Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akiket bántottak általános/köz...

Akiket bántottak általános/középiskolában (akár verbálisan, akár fizikailag)! Lett valamilyen hatása az életetekre (a piszkálásnak) azok után, hogy vége lett a zaklatásnak?

Figyelt kérdés
Arra is kíváncsi vagyok,hogy kit miért néztek ki az osztálytársai.

2017. aug. 29. 21:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
semmi hatása nem lett, mondjuk annyi igen, hogy középsuliban már nem hagytam magam, akkor felálltam és szóvá tettem, nem is baxtattak ott
2017. aug. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, súlyos érzelmileg labilis (borderline) személyiségzavar és öngyilkossági kísérletek...
2017. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Megtanultam visszaszólni, viszont depressziós vagyok. Az egész kihatott a kapcsolataim kialakítására, megtartására. Is-is az egész; erősebb lettem, de milyen áron...?
2017. aug. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is kihatott. Az elálló füleim miatt bántottak, főleg verbálisan, csúfolással, kinevetéssel, megjegyzésekkel. Visszahúzódó lettem, sőt már-már depresszióssá is váltam, nem mertem bemenni egy boltba, mert azt hittem, hogy mindenki a füleimet nézi. Végül is sok évnyi tervezés után megműttettem a füleimet és akkor vége lett a zaklatásoknak. De akkorra már felnőtt voltam. Több lett az önbizalmam, de azt hiszem, ezeket a lelki sebeket életem végéig hordozni fogom.
2017. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Clay Morrow ***** válasza:
100%

Hát biztos lett, de még nem véltem felfedezni, talán az, hogy már annyira nem hatnak/mozdítanak meg. Középiskola befejezésével gondolom véget értek az ilyenek, amit átéltem az utóbbi 4 évben- nagy részét megemésztettem, de tudtam volna élni nélkülük is.

Megtanultam, hogy könnyű, nagyon is engem megbántani, de most, hogy vége kicsit erősebbnek érzem magam, úgy gondolom egy következő adandó alkalomnál már jobban fogok teljesíteni, remélem.


Hogy mi miatt néztek ki a többiek a suliban? Azt hittem mindig a hajam és frizuráim miatt, de volt hosszú, majd rövid és újra hosszú- csak nem álltak le, így gondolom csak simán soknak antipatikus az arcom vagy bevonzom akaratlanul is a balhés szitukat.

2017. aug. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Engem még mindig bántanak, csak 11.-es vagyok. 9.-ik osztály óta, de már most lett hatása, depressziós vagyok, öngyilkossági kísérleteim voltak, járok pszichiáterhez, de úgy érzem, nem használ...


Nekem mindig beszólogattak, hogy milyen "ronda, hülye, senki" vagyok... Minden nap azt hallgattam, hogy zacskót kéne húzni a fejemre, hogy szép legyek. És hasonlók. Volt, hogy fellöktek, vagy belém rúgtak.


Őszintén szólva, a mai napig megakarok halni ez miatt. Nem tudom elfelejteni amiket mondanak nekem, minden egyes nap, minden egyes órában ezek jutnak eszembe.


17/L

2017. szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
depresszió, szocfóbia, pánikbetegség meg vmi személyiségzavar, az eddigi életem felében kezelésre jártam és még most is járok
2017. szept. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak kiközösítettek, mert nem voltam hajlandó részt venni egyik osztálytársam piszkálásában. Kettő évig totális kívülálló voltam, nem szóltak hozzám, levegőnek néztek.

Nem tudom, hogy ezért-e, de elég elcseszett vagyok, nem tudok megbízni senkiben.

2017. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem a szüleim is és az osztálytársaim is bántalmaztak, szavakkal és fizikailag egyaránt. Anyám mindig bántott, hol fakanállal ütött, hol kézzel, és mindig a tudtomra adta hogy jobb lenne nélkülem. Az osztálytársak akárhol voltam mindig csúfoltak, általános iskolában, középiskolában... Most teljesen új lappal kezdtem mindent, szakma váltás újból 9. Osztály, ott tartok hogy nem beszélek senkivel. Ma próbáltak velem, beszélni, mondták milyen feszült vagyok és nem tudok laza lenni... Én akartam beszélni de nem így, éreztem hogy valami belül nagyon visszatart. Mintha folyamatosan mindenkit magam elé emelnék magamat meg lealacsonyítanám látványosan. Az a lány aki valamikor odajött hozzám beszélni, ő is már lemondott rólam és jár valakivel..
2017. szept. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem évekig vertek a hormonzavaros illetve bukott osztálytársaim.Rá pár évre betalált valami gyökér összevertem, amikor lement az ember nem bírtam ki hogy bele ne cipőzzek még egyet fejébe . Az az igazság hogy földöntúli gyönyört éreztem ,nem volt merevedésem de éreztem valamit .Bár találkoznék velük ...tuti nem mernének feljelenteni.Amúgy egy legyet sem ütnék agyon,normális életet élek.
2017. okt. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!