Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha iskolán kívül...

Mit tegyek, ha iskolán kívül vannak barátaim, de osztályon belül nincsenek?

Figyelt kérdés

Van egy baráti közösségem, akikkel nagyon jól kijövök, együtt megyünk mindenfele és tényleg jól érzem magam velük, viszont az osztályomba nem tudok beilleszkedni, nem igazán tudok velük beszélgetni és eléggé magányos vagyok.

Szerintetek mit kellene tennem? Egyszerűen nem kapok közös témát velük, pedig nagyon szeretném ha jól kijönnénk velük, vagy legalább egy emberrel, akivel ellehetek suli alatt.



2017. szept. 11. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
örülj, hogy vannak rendes barátaid, tölts velük minél több időt. lehet, hogy pont olyanokkal vagy egy osztályban, akikkel kölcsönösen nem vagytok egymással szimpik, ez van
2017. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz tanácsot nem tudok adni, de ugyanez van velem is, sajnos ezzel nem tudsz mit csinálni, örülj neki, hogy vannak barátaid iskolán kivül, a szüneteket kibirjuk! :)
2017. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj emiatt. Épp elég öröm, hogy van egy baráti közösséged.


Ha közeledni akarsz az osztálytársaidhoz, akkor faggasd őket arról, ami őket érdekli. Ha látják, hogy beszélhetnek veled a kedvenc témáikról, akkor ellazulnak majd a társaságodban. Addig viszont unatkozni fogsz, mert Téged nem érdeklő dolgokról fognak mesélni :-) Ha ezek után némelyik osztálytársad elkezd visszakérdezni, akkor az jó, akkor sínen vagy. Ha mindig csak ők beszélnek, és nem kíváncsiak Rád, nem tesznek fel kérdéseket a Te érdeklődési körödről, akkor viszont abba kell hagyni a próbálkozást, mert csak a saját hangjukat szeretik hallani.

2017. szept. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
mindig arra gondolj, hogy még mindig szerencsésebb vagy, mint akinek sulin kívül sincsenek barátai, akikkel elmehet ide-oda, és a hétköznapokban jól érzi magát. nekem évekig csak több száz kilométerre lakó barátaim voltak, akikkel a távolság miatt csak pár havonta találkoztam, jó, volt egy barátom abban a városban is, ahol lakok, de értelemszerűen ő nem ért rá mindig. persze, nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos, de azért jobban érzi magát az ember, ha több lábon áll, nagyobb biztonságérzetet ad. na ezekben az években én is nagyon magányos voltam, suliban én se tudtam beilleszkedni soha. nem tudom, hány éves vagy, gondolom, még általánosba, vagy gimibe jársz, ha már kialakultak "klikkek", azokba nehéz beférkőzni, de ha mondjuk most kezdted a gimit, még semmi nincs veszve, csak legyél nyitott az új kapcsolatok kialakítására. nem feltétlenül az osztályodban, mert ott lehet, hogy tényleg pont nem a megfelelő emberek vesznek körül, de egy egész iskolán belül csak van legalább 1-2 ember, akikkel jól kijössz, csak keresni kell. a másik meg, hogy elmész akár egyetemre/fősulira/okj-s képzésre, vagy bármi ilyesmire, ott már felnőtt emberek fognak körbevenni, és mivel azonos szak, nagy valószínűséggel azonos/hasonló érdeklődési körrel, ilyen közegben már könnyebb ismerkedni. én is idén kezdtem új sulit, okj-s képzésre járok, és ez a társaság sokkal jobb, mint az eddigiek, szóval kitartás :)
2017. szept. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem a helyzeted, ugyanebben a cipőben jártam a középiskola alatt végig.


Sajnos a barátaim 20 km-rel arrébb laktak, és másik suliba jártak, ezért csak hétvégente tudtam velük találkozni, akkor viszont szinte végig együtt lógtunk. Mindig vártam a pénteket, és borzasztó volt a vasárnap, amikor haza kellett jönnöm, és tudtam h másnap suli... Én sem jöttem ki túl jól az osztálytársaimmal, beszélgettem ugyan pár emberrel, de soha nem csináltunk iskolán kívüli programokat, nem voltunk barátok, nem volt közös érdeklődési kör. Csak egy egyszerű példa: az osztályból senki sem szerette azt a stílusú zenét amit én, így máris megszűnt egy közös érdeklődési pont.

Mondjuk nálunk nagyon nagy klikkesedés volt, szóval az osztály nagy része utálta egymást, mki csak a saját klikkjével haverkodott.

Ráadásul akkoriban még nem volt okostelefon meg facebook (2005-2009-ig voltam középiskolás), szóval az órák alatt sem tudtam a barátaimmal beszélgetni.


Szóval csak azt akarom mondani, hogy tökéletesen átérzem a helyzetedet, és a saját példámból kiindulva sajnos nem tudok jobbat mondani, hogyha a próbálkozások ellenére sem találsz az osztályban barátokat (nekem nem nagyon sikerült), akkor nincs más, ki kell bírni ezt a pár évet.

Sulin kívül pedig tölts annyi időt a barátaiddal, amennyit csak lehet, ez feltölt egy kicsit, így jobban el tudod majd viselni a magányos órákat az iskolában. Te már abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy a telefonodról bármikor tudsz chatelni velük, ez enyhíti kicsit a magányt.


Kitartás! :)

2017. szept. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon megnyugtó, hogy más is volt/van ilyen helyzetben és csak túl lehet élni a gimis éveket is.:)

16/L

2017. szept. 11. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!