Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Utálnak az emberek, mert más...

Utálnak az emberek, mert más vagyok, mint ők. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem önsajnáltatás, de nagyon kell a segítség, mert másnak úgysem tudom elmondani. Köszönöm annak, aki végigolvassa! ☺


13 éves leszek Szeptemberben, és nagyjából mindig a tanulásra összpontosítok, még akkor is, ha annyira nem érzem jól magam, hogy nem tudok rá figyelni.

Világ életemben ,,magányos farkas" típusú ember voltam és leszek, de még oviban és alsóban nem igazán bántottak érte.

Felsőben kezdődött minden, amikor hirtelen az o.társaim ,,bekeményítettek". Tudom, rengereg ember van, akit bántalmaznak, de engem szó szerint, kivétel nélkül mindenki utál. Azért, mert nem szeretek beszélgetni, félénkebb, csendesebb típus vagyok, aki nem ért az emberekhez, ezen nincs mit szépíteni.

Ötödikben volt két lány, aki nagyon utált. Ők állandóan stívódtak velem, de akkor tavasszal nálam betelt a pohár. Amikor kaptam egy rossz jegyet a környi témazáróból,cakkor röhögtek rajtam, én pedig elkezdtem sírni, és utánna csak mégrosszabb lett a helyzet. Hatodikban is ugyanez volt, csak akkor már meg is vertek... Szörnyű erre visszagondolni.

Azt hittem, most hetedikben nem lesz semmi baj, nem lesz szekálódás, de tévedtem. Az egész ma történt. Tesin elkezdte suttogni valamit, és folyamatosan rámnéztek. Tudtam, hogy rólam beszélnek. Elkezdték kérdezni, hogy van-e FB-om (undorodom ettől az alkalmazástól) és Messengerem. Nemet válaszoltam, utána megint elkezdtek beszélni. Hallottam, hogy az egyik hájas dögnek hívott (mostanában ez a becenevem, de amúgy tényleg dagadt vagyok), és elkezd az egyik kis patkány (már bocsánat, de mérges vagyok) elkezdett lázadozni, amiért én nem játszottam. Utána nem bírtam tovább, hazamentem, ezek meg elkezdenek kiabálni, hogy jöjjek vissza. Kivagyok.


Mielőtt valaki olyan tanácsokat adna, hogy ,,járjál magánsuliba", vagy ,,menj másik suliba", elmondanám, szüleim nem engedik, hogy másik suliba járjak, a magántanulóság meg nem 5 forint.


Köszönöm a válaszokat, más támaszom nincs, aki megértene!



2017. szept. 15. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a másik suli a megoldás. Hetedikbe jársz, akkor már csak 2 év, de ilyen undorító közösségben egy életnek tűnik. Fontos lenne változtatni, mert ez a későbbi személyiségedre befolyással lesz, önbizalomhiány, félénkség, bizalmatlanság, stb. formájában megnyilvánulhat. Értelmesnek tűnsz, kár lenne érted.

Mindent tapasztalatból írtam. :( Bárcsak odafigyeltek volna rám a szüleim annak idején...

2017. szept. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Keress barátokat máshol. Nem törvény, hogy az ember csak az osztálytársaival barátkozhat.

Ha tudod, hogy mi szúrja a szemüket, akkor azon változtathatsz, hogy ne legyen olyan nehéz a helyzeted.


Járj valami sportra vagy szakkörre, hogy megismerj új embereket és ott csapattag lehess, akkor nem fog úgy fájni az osztálytársak szemétkedése.


Legyen hobbid, járj könyvtárba, stb.


Ne mutasd, hogy bánt, amit csinálnak, szóval ne sírj, ne rohanj el sértődötten, csak tegyél úgy, mintha nem is neked szólna, hiszen nem is ismernek igazán.


Viszont ha megvernek, azt ne hagyd, szólj felnőtteknek.

2017. szept. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Iza's world válasza:

Te jó ég mintha a saját életemet olvasnám :D ugyan ilyen tipusú ember vagyok. Nem beszélek senkivel és közösségi oldalakon sem vagyok fent.16/L Sajnos jelen pillanatba csak azt tudom tanácsolni hogy szard le vagy szólj a tanároknak. (Hidd el komolyan fognak venni velem is ez volt plussz még a halálomat is kívánták de kirugattan őket xD) Az a baj hogy felsőbe a legtöbb ember egy szívtelen szar hisz mindenki keresi saját magát a "tömegstílusokban" de akik mások az bántják. Ez sose fog megváltozni. De hidd el gimibe más lesz. Én most 2.os vagyok és itt már nem bántanak azért mert utálom az embereket és antiszociális vagyok sőt itt megtaláltam a legjobbbarátnőmet aki ugyan ilyen mint én.


Azt hiszem az a legjobb ha még 7. 8. Ban inkább nem leszel önmagad. Ez oltári hülyén hangzik de nem fognak másképp békén hagyni. Vagy mondom szólj a tanároknak. Csak ők tudnak segíteni.

2017. szept. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Üdv

Én átéltem a bántalmazást és ha visszagondolok rá, a mai napig megborzongok benne. Én a helyedben mindent elmondanék a tanárnak, és átmennék egy másik osztályba. Ezt a problémádat mondd el a szüleidnek, de ha ezt sem tudják megérteni, nem lehet mit tenni. Próbálj nyitottabb lenni! Én is ilyen csendes, visszahúzodó voltam, de meg fogsz változni!

2017. szept. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Elöző vagyok, hozzád hasonlóan engemet is 2 lány basztatott, szóval tudom, mit beszélek. Mindenképp szólj a tanárodnak és ha megértik a szüleidnek is!
2017. szept. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, engem is sokan utálnak. Mindig megérzem, ha valaki nem kedvel. Az engem utáló embereknek nagyon nem szeretek a közelében lenni, akkor mindig ideges vagyok, de igyekszem nem tudomást venni a jelenlétükről. Arra akarok kilyukadni, hogy tojd le a téged utálókat.
2017. szept. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is állandó iskolai megaláztatás éldozata voltam, nagyon nehéz helyzet ez. A lényeg, akármilyen nehéz is állj ki magadért, ha kell verbálisan, ha kell fizikailag, de soha ne hagyd, hogy megalázzanak. Ne sanyargasd maga hulladék emberek miatt. Persze én fiúként könnyebben mondom ezt, hiszen, ha kell verekedtem, de soha nem hagytam magam, mert nem szabad, hogy prédává váljon az ember. Ha van túlsúlyod és téged is zavar, akkor az ellen is tehetsz, hiszen dietetikus szakember össze tud állítani egy olyan étrendet, amivel a feles kilókat le lehet adni, megfelelő sportolással kiegészítve. Ha ezt eléred, már eggyel kevesebb támadási felületük van.
2017. szept. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a szüleidnek, vagy egy tanárnak, akiben megbízol!
2017. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Utálnak az emberek, mert más vagyok, mint ők." [...] "13 éves leszek"


Elkezdődött a "csodás" tinikor. Ez fog menni kb 4-5-6 éven keresztül még :D Mindenkit eltöltöttek a hormonok, és mindenki hirtelen megváltozik mindenfelé. Egyik pillanatban még iméd, másikban már gyűlöl, aztán meg mégjobban, két perc múlva meg már nem emlékszik, mert már depizik, hogy őt is bántják...

2017. szept. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: ez a bántalmazás már amióta csak oviba kerültem, azóta kezdődött el. Csak akkor ezt az egészet nem a gyerekek, hanem a ,,kedves" óvónőim kezdték el.


Utolsó előtti válaszolók: Örülök, hogy nem csak én vagyok egyedül. Köszi a tanácsokat, de tényleg.


És még arról nem is írtam, hogy elkezdtek pletykálni arról, hogy nekem van Messengerem és (gyanítom, hogy létrehoztak rólam egy kamuprofilt, mert amúgy azt is kinézném belőlük) és kibeszélnek. Jhajj, Édes Istenem... Nem veszi komolyan senki ezt a témát, akinek vannak barátai/nem bántják... Vagy mindkettő. Mindegy.


Félek, hogy hétfőn suliba kell mennem, nem akarom, hogy megint egy érzelmi roncs legyek... Elegem van.


Szüleimet meg tényleg nem érdekli a téma. Suliváltást tényleg nem engedik, mert ez van a legközelebb... Mintha ez lenne a legnagyobb baj. Tesóm azzal vidított, hog, márcsak ez az év és még a jövő év, aztán lépek innen... Hát, kösz. Life is really hard. 😢

2017. szept. 15. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!