Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elegem van a tanulásból, nem...

Elegem van a tanulásból, nem megy, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most kezdtem egy nagyon erős gimit, és nem igazán mennek jól a dolgok. Nem arról van szó, hogy lusta vagyok, mert leülök tanulni, de egyszerűen semmi se megy a fejembe. Hiába koncentrálok és úgy olvasom, két óra alatt se megy semmi a fejembe pl egy töri leckéből de másból se nagyon. Milyen tanulási módszerekkel, technikákkal tudnék gyorsabban és jobban tanulni? Amúgy sincs sok időm mert haza érek fél négykor, írásbeli is 1 óra mert sok van, és akkor még a szóbeli...Egyáltalán nincs időm pihenni vagy társasági életet élni. Valami tipp? 15/L

2017. szept. 17. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is hasonló helyzetben vagyok...Nekem eddig az vált be eddig, hogy többször is átolvastam egy leckét, majd utána egy papírra leírtam mindent, amire emlékeztem. Ha kellett többször is megismételtem. :)
2017. szept. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt majd kipróbálom!:)
2017. szept. 17. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írj vázlatot, esetleg írd le mégegyszer az órai vázlatot, amennyiben az valóban tartalmas; de még jobb, ha sajátot írsz, és még a saját vázlatodat is lerövidítheted, hogy leírod újra mégrövidebben; vagy pedig adatkiemelővel kihuzigálod belőle a lényeges, fontos szavakat, amiket mindenképpen hasznos lenne jó jegyek szempontjából megjegyezni, memorizálni, akár pár egymás utáni szót is kiemelhetsz egyszerre, mert van, ami szókapcsolatban könnyedebben megjegyezhető. Lényeges szavakhoz tudjál egy-két másik szót kapcsolni. Például termelés: búza, zab. És akkor nagyjából ilyen kaliberűre gondoltam. Vagy pedig még például pakolgasd át úgy a definíciók szórendjét, hogy minél rövidebb mondatot adjon, variáld át úgy. Az is nagyon jó tud lenni; ha pl a "hogy"-okat kiveszed, vagy ez most megint egy ilyen légből-kapott, hasraütés-szerű példa, hogy nem azt mondod/ írod; hogy "a blablablának nevezett/ blablabla megnevezésű", hanem "blablabla-nevű", tehát, hogy minél rövidebb legyen , és akkor annál könnyebb megjegyezni. Minél rövidebb, minél kevesebb szót kell egymásután megtanulni. Nekem pl ezek váltak be. Esetleg még az is jó lehet, hogy minden témához kiírsz magadnak gondolatjellel fontosabb dolgokat; ha ötöst akarsz, akkor ne csak 6-ot-7-et, hanem akkor mindet írd ki; és ne vigyél bele túl sok szót abba se, pl egy évszámot jobban le tud úgy fényképezni az agyad, hogy pl nem ilyen hosszan van kiírva, hogy "Blablablamezőn született 1997-ben, elhunyt mittoménmikor Vagablában.", hanem csak a lényeges adatokat, hogy könnyebben memorizálható legyen, pl "évszám évszám, hely, hely" és csak ennyi. Meg nemtom, például valakinek meg az jön be, hogyha köti valamihez. Pl hogy amellé mondjuk egy lepkét rajzolt a füzetben, és akkor arról is esetleg könnyebben beugrik, vagy keres valami hasonló szót; nekem pl az atompályáknál úgy volt kémiából, hogy "figura, dínó, pápa, süti" mert f,d,p,s sorrendben követik egymást az atompályák:) De a vázlatrövidítés, és lényegkiírás egy nagyon rövid félsorban, az pl sokat segít tényleg. Rövidek legyenek a gondolatok, így könnyű legyen megjegyezni; számomra az teljesen elképzelhetetlen -és hasztalan módszer lett volna, hogy többször átrágjam magam a tankönyv teljes szövegén. Írd ki magadnak, mi a lényeg, és azt tanuld; mindenből nagyon "szivacsnak" kell lenni az agyadnak ahhoz, hogy kitűnő legyél. Azok olyan emberkék szoktak lenni, akik amúgy nem filozofálgatnak; mert akkor nem fárad el az agyuk sok olyan dolgot megjegyezni, ami az iskolába kell. És az ilyen ember, aki középiskolában is végig kitűnő tud lenni, nagyon ritka. És őnekik általában már az órán megmarad minden, heti max egy óra, amit a szó legszorosabb értelmében vett tanulással, magolással töltenek. Az írásbelit azért írd meg, és mindenbe adj bele mindent, ha te a tanulással kapcsolatban mindent beleadtál, mindent megtettél, legyen tiszta a lelkiismereted; nincs mit szégyellned, a lehetőségeidhez képest a legjobbat hoztad ki önmagadból. Pl nem csak egy tárgyból kellett készülni, és akkor mindegyikből legyen valamennyi alaptudás, hogy ne tudjanak veled kiszúrni, hogy egyest adnak valami olyanra, amivel abszolút nem fogsz már a jövőben foglalkozni, nem a te asztalod lesz. De , ha mégis megtörténik, ne akadjál fenn rajta. Az legyen az alap, hogy te megtettél mindent a lehetőségeidhez képest, és akkor kész. Ezek csak osztályzatok, emiatt ne menjen le az önbizalmad; mondjuk, ha pl brutálmód magas a követelmény, és másik iskolában már annyi belefektetett munkával is ötös lennél belőle, hát, nemtom. Mert továbbtanulás szempontjából meg amúgy számít, de most nem erre akarlak rábeszélni, hogy iskolaváltás feltétlenül; mert lehet, hogy pont olyan jegyekre van szükséged a továbbtanuláshoz, hogy pont oda vegyenek majd föl, ahol majd a sorsod szerint kell továbbtanulni, hogy azokkal az emberekkel találkozhass , akikkel születésed előtt megbeszélted, hogy majd tanítotok valamit egymásnak. Volt egy kérdésem korábban a tanulással kapcsolatban, ott ez jött le. "Jó tanulók, ti hogyan készültök az iskolába?" Valami ilyesmi volt a kérdésem. Úgy rémlik, többen azt írták, hogy nem erre túl sok időt beáldozniuk.
2017. szept. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
Például elmehetsz közmunkára.
2017. szept. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig írtam egy külön vázlatot az anyagból, azt átolvastam párszor, aztán dogákat írtam az adott leckéből és kijavítottam magamnak :D És ha nem lett hibátlan, megint átolvastam párszor a vázlatomat és megint írtam egy kis dogát és ezt addig csináltam, amíg nem tudtam hibátlanra megírni.
2017. szept. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12%
Fejezd be játékot s kezd el valódi tanulást. Már elcsesztél 14 évet tudatlanul, ideje elkezdeni.
2017. szept. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!