Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárnak szabad, a diáknak nem?

A tanárnak szabad, a diáknak nem?

Figyelt kérdés

Nem tudok ti tapasztaltatok e hasonlót de én egy eléggé ellentmondásos dolgot vettem észre a tanároknál.

Legalábbis többségüknél.


A mi osztályunkban van egy lány akit az osztály eléggé piszkál és kiközösít.

Főleg az osztály nagymenői bántják őt.


De vannak az osztályból olyanok is akik nem piszkálják, többek között én sem.

Én nem vagyok túl népszerű az osztályban, jól viselkedem és visszahúzódó, csendes gyerek vagyok.

Kb. így jellemezném magam


A tanárok gyakran szinte előadást tartanak nekünk arról, hogy szegény lányt miért piszkáljuk, milyen rossz dolog a kiközösítés és leszidnak minket stb.


Amivel egyébként nincs semmi baj.


A probléma a következővel van:

Igazából nagyon sok tanárra jellemző, hogy szivatnak engem.

Például kihívnak felelni és ha valamit nem tudok akkor megaláznak meg beszólogatnak és az egész osztály röhög rajtam.


És direkt kiakarnak cseszni velem, mondják, hogy jól megszívom, meg végem van és látszik, hogy nem viccelődnek.

Másokkal is szokták ezt csinálni, de ők is inkább ilyen csendesebbek.

ez jellemző a földrajztanárra, kémia tanárnőre, német tanárnőre, rajztanárra stb.


Csak én nem értem ezt?

eléggé ellentmondásosnak tűnik, hogy akik empátiáról beszélnek és arról, hogy milyen rossz piszkálni másikat azok ugyanezt csinálják néhány diákkal.


Vagy a tanároknak ezt szabad?

Ti mit gondoltok erről?


egyébként gimnazisták vagyunk 10.osztály.



2017. szept. 19. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Ez valami nagyon egyedi helyzet és iskola lehet mert nálunk is meg több ismerősöm sulijában is voltak "gonosz" tanárok, de azért olyat egyik se mondott, hogy "véged van, jól megszívod".
2017. szept. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Oh, nálunk az ofő volt a legnagyobb sz*rkeverő, bármelyik osztálytársamon túltett:) - szóval abszolút ismerős helyzet! Nagy manipulációs játszmái voltak - szerintem már marhára unta 20. éve leadni ugyanazt a matekanyagot, kellett az életébe az a kis izgalom...
2017. szept. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk a magyartanár meg az osztályfőnök volt, aki imádta a menőket és vihorászott azon, ahogy oltották és utáltak minket strébereket. Pedig a tanár elvileg azt szereti, aki tanul meg kussol...

A középsuli rohadt szánalmas. De már kibírod, nincs sok belőle.

2017. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Ha többet gondolkodsz a sulin, rájössz mennyire csak egy vicc.

A tanárok többsége is ugyanolyan gyerek, mint sok diák a padban. Provokálnak, fikáznak, ócsárolnak, játsszák a fejüket.


Nálunk például rendszeresen mesél az életéről, rendszeresen lenyom egy hisztit ha valakinek nincs itt a könyve, provokál és ha megvéded magad akkor azt mondja nincs feleselés, mert képtelen eltűrni hogy nincs neki igaza. Csak akkor van nagy szája, ha nem szólhatnak vissza mások.


Értelmetlen a suli, nagy rakat bohócokból áll..

2017. szept. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nem, tanárnak sem szabad ilyet tennie. Csak hát hatalmi helyzetben könnyen visszaél vele... Sajnálom. melyik suli ez?
2017. szept. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Részvétem a sulid miatt.

Én még általánosba járok, hála a jó égnek már hetedikbe! Szóval már nincs sok hátra, bár nekem a tanárokkal nincs gondom, csak az osztálytársaimmal. Mint ahogy írtad nálunk is egyfajta hierarghia van, meg ha kimondod a véleményed valakiről akit kedvelnek akkor rádszállnak stb. Szóval a maradék kevesebb mint 2 évemet kussolással fogom tölteni, kb. senkiről semmit nem mondok, mert nem éri meg.

De mindegy kicsit elkanyarodtam. Szóval egyáltalán nem helyes, sőt kissé álszent dolog ez a tanárok részéről. Kitartás. :/

2017. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Nagymamám még a szocializmus alatt volt tanár, akkor még dicsőség volt annak lenni aztán szép lassan lecserélődött a kar a hordó alján maradt piszokra, akit nem vesznek fel máshova, a mostani tanárok felét én 18 év alatt közelébe se engedném akkora suttyók, nálunk azért üvöltözött velem az egyik mert épp osztálytársamnak segítettem cipelni valamit az meg szólt hogy menjek oda, gondoltam jólvan letesszük aztán megyek erre "NEM HALLASZ? SÜKET VAGY VAGY MI?" Nem b+ csak nem dobom rá a másikra a cuccot hogy ugorjak neki.

A kedvencem mikor szállunk fel a railjetre, külföldi csaj ül az egyik széken erre a tanár odamegy hozzá és fennhangon elkezdni a vonaton hogy "te mit keresel itt? ez a mi helyünk, húzz innen" szegény meg csak pislog mint hal a szatyorban mert egy kukkot se beszél magyarul. na lökdösnek előre mint a legjobb angolost, elhabogom neki hogy m.o-n helyjegy van és a mienk ide szól úhygogy a hölgy azt kéri üljön át máshova (próbáltam ezt minél kedvesebben mondani miközben nekem égett a pofám az előbbi stílusért)

Ezek után valahogy nem maradt bennem sok remény...

2017. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, a tanárnak sem szabad sutyeráknak lenni. Ettől te még legyél jó gyerek, hidd el, te fogsz legtovább jutni az életben.
2017. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A tanárok gyakran szinte előadást tartanak nekünk arról, hogy szegény lányt miért piszkáljuk, milyen rossz dolog a kiközösítés és leszidnak minket stb.


Amivel egyébként nincs semmi baj."


>> hogyne lenne ezzel baj! látszik h nem sok fogalmuk van a pszichológiáról. ezzel csak tetézik a helyzetet, és tulképpen még rátesznek egy lapáttal a kirekesztésre. de igazából azon csodálkoznék, ha képesek lennének kezelni a helyzetet :(

2017. szept. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Banyek, anno dettó ugyanezt éltem át, amikor gimis voltam. Én is a jófiú voltam. Én nem tudtam azonosulni az olyan vandálkodással, amit ott néhányan produkáltak. Mondjuk ez neveltetés kérdése.

A tanárokkal kapcsolatban pedig: Egész általános iskolában soha egyetlenegy panasz sem volt rám, a középiskolában meg furamód néhány tanárnál közellenség lettem.


1. Fizika tanár: 40 körüli fickó volt, a legelső fizika órán kilencedikben óra végén összepakoltam, megindultam, aztán az ajtónál hátrafordultam, hogy mi van, nem jön senki, aztán látom, hogy egy helyben kell állni, mint az oviban. Erre a tanár: "Maga eltévedt?". Na, onnastól kezdve egyfolytában engem cseszegetett.


2. Matektanár: húszas évei első felében járó, kis kövér, elkényeztetett burzsujcsemete tanárnő. Egyszer észrevette, hogy puskáztam (Nem mintha annyira titkoltan csináltam volna. Egyszerűen az ölembe vettem a füzetet) és onnastól kezdve durván rám szállt. Ugyanezt csinálta velem, mint amit veled, hogy próbált megalázni az osztály előtt. Kulturált gyerekként nem kontráztam vissza, nem mutattam ki, hogy idegesít, mert azzal csak elérte volna azt, amit akart.


Volt még kőbunkó töritanárnőm is, de az mindenkivel szemétkedett.

A lényeg: Sok tanár a s.ggnyalókat szereti, az olyanokat, akik behódolnak nekik, viszont én sosem voltam ilyen és soha nem is leszek! Illetve a rongy, neveletlen kölyköket tisztelik, akik sárba tiporják őket.

2017. szept. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!