Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy tanár azt kérdezi a...

Ha egy tanár azt kérdezi a diákjától, hogy homoszexuális-e, azon túl, hogy etikátlan, sért törvényt ezzel?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy az osztályfőnököm kiküldött osztályfőnöki óráról, mert engem beszélt ki a többiekkel. Arról beszélt a fiúkkal a hátam mögött, hogy én fiú vagyok és festem a hajamat és hogy mennyire fura vagyok, nem illeszkedem a fiúk közé. Aztán következő nap mondta, hogy szeretne velem beszélni. A folyosón voltunk. Elkezdett faggatózni, hogy csak a hajamat festem vagy a szemöldökömet is szedem? Plussz kérdezte, hogy kifesteném-e a körmömet? Aztán mondta, hogy én lányos vagyok és olyan a viselkedésem, a stílusom is, nem mint egy fiúé.

Aztán jött a nagy kérdés: Te a saját nemedhez vonzódsz?

Na én nem mondtam neki semmit, mert megszólalni sem tudtam... hogy alázhat meg valakit ennyire a saját osztályfőnöke? És mit tudok tenni, hogy ezt fejezze be velem??

Én sírva mondtam el a szüleimnek, hogy mi történt. Anya felhívta az osztályfőnököt, hogy mégis mi a baja? Aztán kb. majdnem letagadta anyának az egészet, mert azt mondta, hogy szerinte ő nem bántott meg engem semmivel annyira, hogy sírva kellett volna hazamennem..

A szüleim azt mondták, hogy a szünet után megkeresik és beszélnek vele..

Szerintetek ez csak etikátlan dolog volt vagy sértett is meg valami jogomat? Szerintetek mondjam el az igazgatónak vagy a helyettesnek, hogy ez történt? Nagyon utálom azt a tanárt most..


2017. okt. 28. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Igen, szerintem mindenféleképpen fel kéne keresni az igazgatót. Ha vele nem juttok dűlőre, akkor ombudsman, esetleg civilszervezetek.
2017. okt. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem illeszkedsz be a közösségbe annak okát A TE ÉRDEKEDBEN keresheti a tanár.
2017. okt. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

"Én sírva mondtam el a szüleimnek, hogy mi történt"


Nos nekem mindegy, hogy az vagy, vagy sem, de ilyen hozzáállással nem csodálkozom ha esetleg arra gondolnak. Nekem is volt festett hajam, ráadásul elég hosszú is férfiként, mégsem nézett senki melegnek, illetve hasonló szituban én szimplán beolvastam volna neki, hogy mégis milyen alapon gondolja ezt, és amúgy sincs hozzá semmi köze.

2017. okt. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Ha ez igaz történet, akkor nagyon durva. Az ilyen ember nem való tanárnak. Kiküld az óráról? Wtf?

Hát, én nem vagyok túl érzékeny típus, de lehet, hogy ebben a helyzetben én is elsírtam volna magam. Egy felnőttnek is nehéz ezt kezelni, köpni-nyelni nem tudna a legtöbb ember.


Egyébként pedig semmi köze se a nemi irányultságodhoz, sem az öltözködésedhez. Semmiképpen se hagyják ezt annyiban a szüleid! Beszéljenek a tanárral, és jelezzék az igazgató felé is!

2017. okt. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Szülő menjen be és beszéljen az igazgatóval. Lényegtelen, hogy meleg vagy e vagy sem. Egyik tanárnak sincs köze hozzá. Ilyet nem csinálhat.
2017. okt. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6%
Nem tudsz beilleszkedni és a tanár keresi ennek az okát. Feltett egy kérdést, mert midnenkinek nyilvánvaló, hogy homokos vagy. Erre te meg elbőgöd magad. Ha annyit mondtál volna, hogy igen, akkor a tanár megérti, hogy miért zárkózol ennyire el és nem zaklat tovább ezzel a dologgal. De ez gondolom túl egyszerű lett volna a számodra. Inkább kavarjunk még egy kis sz.rt, úgy a jó.
2017. okt. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%

Az osztályfőnököd egy f#sz, viszont veled is vannak bajok, mert pl. én is festettem a hajam és hosszú volt, mert akkoriban a punk, gördeszkás stílus volt a menő és rohadtul nem nézett senki b#zinak.


Tehát nem vagy b#zi, csak a viselkedésed nem elég férfias. Itt kell keresni a probléma okait. Az, hogy az osztályfőnököd képtelen TANÁR létére ezt normálisan lerendezni, sajnos tökéletesen mutatja, hogy a tanárok nagy része söprögetni való az utcára, nem pedig iskolába tanítani és gyerekeket az életre felkészíteni. Aztán pedig megy a siránkozás, hogy milyenek a fiatalok... Ilyen oktatási rendszerekben mégis milyen lenne? Nem a te eseted az egyetlen nyugi.

2017. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
Azon túl, hogy az ofőd egy f@@z, nem kell rinyálni, ne foglalkozz vele.
2017. nov. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!