Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? 14/L

Mit tegyek? 14/L

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hol kezdjem.. :(

Az a problémám/bajom, hogy egyszerűen túlhajszolom magam. Nem elég, hogy az iskolai szüneteimet a tanulással töltöm, de itthon is több órát görnyedek az asztalom fölött, mert nem szeretnék egy adott dologból rossz jegyet kapni.. de ezt nem úgy értem hogy naponta egy-két órát tanulok, hanem 1 féle tantárgyból minimum 3 órát!

A szüleim sokszor mondják, hogy nem éri meg ennyire erőltetnem, mert meg fog görbülni a hátam a sok görnyedéstől.. de én meg szeretnék felelni, mert mindenki ezt várja el tőlünk és a mostani jegyeink beleszámítanak a gimnáziumi felvételibe. (De próbálom egyenesen tartani a hátam)

Most lettem nyolcadikos, 4 tantárgyból kell majd vizsgáznom, ami tovább rontja az önbizalmamat (+ még ott van a felvételi is)és fogalmam sincs, hogy hová menjek gimnáziumba..

Nem vagyok kitűnő tanuló, de szerintem többet tanulok, mint bárki az osztályomban.

Otthon egyáltalán nem fényes a helyzet, ami csak jobban rontja a hangulatom..

A napi stressz, amit összegyűjtök, mindig este jön ki rajtam, így minden este sírok..

Ha nagyon fáradt vagy szomorú vagyok, rajzolni vagy énekelni szoktam, mert attól sokkal jobb lesz a kedvem :)

Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit kellene tennem? Mert biztos, hogy ezen változtatnom kell..valahogyan..



2017. nov. 13. 23:40
 1/8 anonim válasza:

Először is, le a kalappal előtted, hogy te tényleg fordítasz időt a tanulásra, ezáltal alapozod a jövőd további részét. Sajnos ez sok iskolásnál kimarad manapság.

Másrészt. Az egyetlen ember, akinek meg kell felelned, az saját magad. :) És valóban nem kellene ennyire hajszolnod magad, ugyanis ez a stressz, ami a tanulás által nehezedik rád, hosszútávon nem tesz jót. Próbálj a tanulásba belevinni egy kis fantáziát, mint említetted, szoktál rajzolni. Ez egy nagyon jó dolog, ezt a tanulásba is bele tudod vezetni. Rajzolsz kis ábrákat, nyilakat húzol, majd rövid címszavakkal jellemzed őket, vagy ahogy épp neked jó. Hidd el, ha sikerül valami fantáziát belevinned, akkor nem leszel olyan stresszes a tanulás által. Pihenőidőket meg mindenképp tarts, szüksége van az agynak egy röpke pihire.

Én kívánom neked, hogy minden úgy sikerüljön ahogy szeretnéd.

2017. nov. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát én egyetemen nem tanulok ennyit mint amit te most leírtál, úgyhogy bőven túlzásba viszed. Általános iskolában átlagosan elosztva napi 1 órát tanultam(értelemszerűen volt olyan nap amikor 10 percet) nagyon maximum, de még szerintem ezzel is sokat mondok. Ennyi tanulással már simán "megtanultál tanulni", próbáld gyorsan memorizálni a dolgokat ne csak olvasd el a könyvet. Olvass el pár mondatot, vagy egy bekezdést, aztán mondd el magadnak mintha felelnél. Egyébként meg alapból ne legyél fent eddig, ha mondjuk 6-7 körül kelsz kialvatlan leszel, és romlik a koncentrációd meg a tanuláskészséged is, és sokkal lassabban fogsz tanulni. Próbálj órán odafigyelni és jegyezd meg a dolgokat amiket hallasz, így otthon már nem kell annyit tanulni. Egyszerre fél óránál többet ne tanulj, mert az agyunk 25-30 percig képes egy dologra figyelni. Akkor tarts egy 5 perc szünetet, nézz rá a youtubra, olvass pár oldalt egy könyből, énekelj, vagy rajzolj ha azt szeretnéd:D De többet ne pihenj mert a végén nem lesz kedved tanulni. Ennyi szünetet mindenképp tart azért. Meglátod, ha ezeket kipróbálod, hamarabb menni fog a memorizálás, és több időd lesz másra is.
2017. nov. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és, hogy ne tűnjek 2-es tanulónak, 8 évig kitűnő voltam, és az iskolánk is erős volt.
2017. nov. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kicsim, olyan dolgokat tanulsz, melyek soha nem kellenek majd az életed során. Az egész oktatási rendszer egy kreativitás gyilkos, sablonosító xar. Minek elbaxni a napjaidat erre? Rajzolj, énekelj, sportolj helyette! Egyébként irtó cuki vagy, le a kalappal! :D
2017. nov. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és tanácsokat, nagyon feldobta a napomat! Ne vegye senki sértésnek, hogy tegeződöm. :)

1. Válaszoló: nagyon szépen köszönöm, amit írtál, igen, szoktam kreativitást belecsempészni a tanulásba és az órai munkába is. (Sajnos nem mindegyik tanáromnak tetszik a dolog, pedig nem esek túlzásba) Próbálom beosztani az időmet, hogy pl. Több időt töltsek a családommal.

Viszont kívánom neked, amit a végén írtál!

2-3. Válaszoló: Köszönöm a tanácsokat, de sajnos nem lehet maximum 1 órát tanulnom, mert rengeteg tananyagot adnak fel.. mindig odafigyelek az órán, és a memóriámmal sincsen probléma. Ami a lefekvést illeti, nem szoktam addig fent lenni, csak tegnap tovább húzódott a tanulás, mint általában. :)

4. Válaszoló: nem tudok mit írni:DD Köszönöm neked is a választ, a szüleim (de inkább a nagymamám) mondják mindig, hogy rossz az oktatási rendszer, ezek szerint nincsenek egyedül ezzel a kijelentéssel. De sajnos még nem nagyon értem a politikát és a hasonló dolgokat..

Még egyszer köszönöm, hogy időt szántatok rám, megfogadom a tanácsokat :)

2017. nov. 14. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:

De örülnék, ha ilyen húgom lenne. :)

#4-es voltam.

2017. nov. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hidd el, rengetegen gondolják úgy, hogy borzalmas az oktatási rendszer. Nincs a tanulóknak elég idejük magukra, olyan téren, hogy tudjanak eleget pihenni, és bármi mással foglalkozni.
2017. nov. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kitartás az én módszerem az hogy alszok felveszem mit kell megtanulni telómra bekapcsolom és csak házit csinálok és így 4-5 vagyok ha pedig ideges vagy fidget spiner slime nyugtató
2017. nov. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!