Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyetemen semmilyen korú...

Az egyetemen semmilyen korú női tanárnak nem illik kezét csókolommal köszönni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 17. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Így van! Még az 55 éves tanárnőnek is úgy köszönünk, hogy "Hali!", akár csak a 24 éves gyakvezetőnek.
2017. nov. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
A jó napot bőven elég. Tem kell túl cifrázni, és nem is kell "hali"-val köszönni.
2017. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Amennyiben magázódtok, bármilyen korúnak, nem korfüggő. Bár, most már egyre inkább az a gyakorlat, hogy tegeződünk, mint ahogy én is oktatókaként, de nem olyan rég, hallgatóként is ezt tettem.
2017. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem jó szó a nem illik. Hanem inkább mesterkélt egy kicsit ebben a tanár diák kapcsolatban. Jó napot az elég.
2017. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Ezt honnan vetted?

Nálunk fordított helyzet, de a lényegen nem változtat: én hallgató vagyok, és az egyetemen több férfitanár is kezét csókolommal köszön nekem. Jogi egyetemről van szó, tehát nem "kispályás" oktatókról beszélünk, van köztük ügyvéd, ügyész, stb. Ha ők nem érzik bunkó dolognak Te miért tennéd? L

2017. nov. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Mi mérnökin senkinek se csókolgatjuk a kezét, általában csak jó napot kívánunk. Ha fiatal a gyakvezető, akkor hello/hali.
2017. nov. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

csókolommal 13-14 éves korunkig köszönünk...

ezt meg egy magyar irányultságú egyetemi tanártól tudom

2017. nov. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na nálunk (a jogi egyetemes hozzászóló vagyok) meg ilyen nincs, mármint a "halizás". Még ha csak egy pár év is van köztünk a tanárral (doktorandusz hallgató), akkor is magázódunk.
2017. nov. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Jó napot kívánok van, kivéve, ha a tanár kéri, hogy tegezd.

Mondjuk, én a tegeződős tanárnak (ahogy minden más ismerősömnek is) jó reggelt/napot/estét-tel köszönök, és aztán tegezem tovább :D

2017. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Jogászpalánta!


Képzeld, én is egyetemet végeztem, sőt ezen felül több "nehéz" okj-s szakmám is van, csak a közgazdaságtan sajátossága, hogy nem jár automatize doktorátus. Tegeződök igen a tanulóimmal, mert csak egy tyúxaszoros tansegéd vagyok, de büszke vagyok rá, mint ahogy az egyetemen is külön kérték a PhD-t megjárt tanáraink a tegeződést. Nekik (5+3 év kellett ahhoz és komoly "számolós" tárgyaik is voltak.)

2017. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!