Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak ebben az esetben...

Mit csináljak ebben az esetben ha nem vagyok boldog?

Figyelt kérdés

Régebben tapasztaltam magamon hogyha a szüleim hozzámszólnak ideges leszek szinte mindenért.Egy ideig elmúlt aztán most újra ezt érzem.Semmi kedvem nincsen a szüleim társaságához pedig nem utálom őket.Hosszú hónapok óta szinte folyamatosan próbálkozom a fiúknál, hiába keresem őket több helyen, legyen az bárhol nem jövök be senkinek sem és eddig próbálkoztam, mostmár nagyon rosszul esik hogy nem sikerül, mert úgy érzem hogyha lenne egy normális fiúval egy jó kapcsolatom akkor életvidám lennék és az lenne minden boldogságom.Még csak 16 éves vagyok tudom hogy még ráérek, de én nagyon szerettem volna magam mellé valakit, csak nem jött össze és már elegem van hogy folyton keresgélek és van aki elhiteti velem de nem lesz belőle semmi.Nem nyávogni jöttem és nem is azért hogy megsajnáljon valaki, csak tényleg úgy érzem hogy nem találom a helyem a világban.

Tavaly elkezdtem cukrászatot tanulni és évet is kellett ismételnem, már akkor gondolkodtam hogy tényleg ezt szeretném-e és sajnos idén már egyáltalán nem érdekel a cukrászat, egyáltalán nem szeretném ezt csinálni és az a baj hogy ez egy 5 éves suli és 5 évet kell kibírnom mivel szeretnék érettségit mert szinte csak úgy találok munkát majd.Lehetőségem,nincs átmenni másik szakra másik iskolába mert 2-es tanulmányi eredménnyel nem vesznek fel sehová ahová.Én a zenét szeretem nagyon, azzal szeretnék foglalkozni mert nagyon imádom, de abból nem lehet megélni ha csak nem csinálok valamit nagyon jól.Nem szeretnék eltölteni itt 5 évet mivel engem nem köt le a cukrászat és nem érdekel.De anya meg azt mondta hogy mostmár itt maradok 5 évig.Nekem ez nagy szenvedés.Mit csináljak? 16/L

Normális válszokat szeretnék kapni.


2017. nov. 17. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, ez egy rókafogta csuka! Nem jól tanulsz, mert nem érdekel a szak, és nem tudsz más szakra átmenni, mert nem jól tanulsz. De azért biztos van, ahova felvennének, az iskolák általában lasszóval fogják a diákokat. Mi az, ami érdekelne? Ha lenne konkrét elképzelésed, akkor kéne rágni a szüleid fülét, amíg rá nem állnának. Most még időben vagy a váltáshoz. Nem értem, mért kényszerítenek olyanra, amit nem szeretsz. Pedig értelmes lány vagy.

Fiúd majd lesz, biztos valakinek pont te kellesz.

2017. nov. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

édes vagy..

szerintem ne "tanulj" olyat ami nem fog kelleni


én is egyébként ilyen életfelfogás vagyok de én meg nem próbálkoztam soha,sehol mert.. passz

normális társsal és jó kedvvel minden könnyebb

2017. nov. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Igazából engem csak a zene érdekel, de azt meg nem tanulhatok mivel nem fogok belőle megélni.Más meg nem érdekel.Ilyenkor mi s teendő?

2017. nov. 18. 07:58
 4/5 anonim ***** válasza:
a gazdag zenészek is elkezdték vhol
2017. nov. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kipróbálsz dolgokat, keresed azt ami érdekel.

Ha ismersz 3 gyümölcsöt, és egyik sem ízlik, mit csinálsz hogy legyen olyan gyümölcs ami ízlik? Keresel újakat és megkóstolod őket..


Magadnak szépen okoztad a galibát, valószínűleg ha zenével foglalkoznál akkor azt unnád meg egy idő múlva. Tanulj a hibádból, hogy tanulsz hogy biztosítsd magadnak a jövőt, másrészt pedig határozott és megalapozott döntéseket hozol, nem úgy mint egy kisgyerek hogy egyszer x dolog tetszik neked egyszer pedig y. Olyan mintha ovisnak adnál egy játékot, mindenáron azt akarta, 5 perc múlva meg megunja.


Menjél cukrásznak, hobbiként pedig zenével foglalkozz.

Ha lesz is fiúd nem őt fogod szeretni, hanem azt amit neked nyújt, meg azt hogy eltereli a figyelmedet a gondokról.

"Nem érdekel az amit tanulok, szomorú vagyok amiért szenvedek 5 évet, ezért KELL NEKEM EGY FIÚ AKKOR BOLDOG TUDNÉK LENNI!"

Semmit nem javítana ha lenne egy fiúd, csak újabb problémák lennének vele, és csak felszínes bohóckodás lenne, nem igazi kapcsolat.


A pasiknál sem azt keresed hogy ki az igazi, ki a neked való, hanem csak azt hogy legyen valakid aki eltereli a figyelmed a gondokról. Normális fiú nem akar magának egy ilyen lányt, ők olyan lányt akarnak akik kevésbé önpusztítóak mint te.

Konkrétan 5 év szenvedést intéztél el magadnak, megvagy keseredve, és azt várod hogy majd a pasid ápolgassa a lelked ha már magadnak elrontottál mindent.

2017. nov. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!