Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Titeket vert meg valaha...

Titeket vert meg valaha tanár? Kaptatok pofont, vagy kokit amiért "rossz voltál" vagy otthon maradt a vonalzó?

Figyelt kérdés

Manapság már nem verik a kisgyerekeket az iskolában, talán azért mert jobbak a tanárok, ismerik a különféle pedagógiai módszereket. Én a 90-es években voltam általános iskolás. Naponta szembesültem osztálytársaim megverésével, megalázásával a tanár kénye-kedve szerint. Bizony én is áldozatul estem párszor "beszélgettem sorbanálláskor" pedig nem kaptam rá engedélyt. 8évesen megvert egy 55 éves 100 kg-os férfi tanár. Mivel ez teljesen elfogadott pedagógiai módszer volt akkor, hiába panaszkodtam otthon, szülők is azt mondták megérdemelted.

Manapság egyre több ember meri elmondani, hogy feljebb valója bántotta, vagy zaklatta. Remélem előbb utóbb kiderül minden hatalmával visszaélő ember

piszkos ügylete, és végre megbüntetik a nagy hatalmú urakat.



2017. nov. 18. 03:00
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
86%
Én is a 90' években voltam általános iskolás és soha nem vert meg tanár, mert nem adtam rá okot. Viszont a metek tanárunk, aki egyben az igazgató volt olyan sallerokat osztogatott annak aki kiharcolta hogy soha nem felejtjük el. Aki kapta meg tudta miért kapta, elgondolkodott és nem ment haza panaszkodni, mert tudta hogy ő a hunyó. Nem lett tőle felnőtként se pszichopata, se lelki beteg. De megtanult viselkedni.
2017. nov. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim válasza:
47%

A 80-90 -es években a mi iskolánkban általános volt a nevelő célzatú verés. Az osztályfőnökünk a tenyerébe fordította a köves pecsétgyűrűjét, és azzal simogatta a buksinkat. Jól tette.

Nem is mertünk belerúgni a tanárba, vagy leköpni azt !! Tiszteltük őket, ezek ellenére.

2017. nov. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim válasza:
46%
Büntetni kéne lehetőleg szabadságvesztéssel és munkától eltiltással az ilyet. Aki megüt egy gyereket, az nem való tanárnak. Kisebbrendűségi komplexusos impotens pszichopata az ilyen. Jól seggbe kéne dugatni a böribe.
2017. nov. 18. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
25%

2000-ben Piaristáknál néhány alkoholista tanár rendszeresen vert minket. Gyüre Andás karddal csapott a fenekemre többször. Nem csak engem tüntetett ki ezzel és az alkohol bűzzel, hanem mindenkit. Persze gyerekként nem mertünk szólni erről, azt hittük el elfogadott dolog, de nem az. Az osztályfőnököm vas bottal verte a népet. Engem simán orrba vágott. Ha megkérdezed őket, tagadják, de nem véletlenül került el az iskolából Gyüre András. És nem véletlenül találták szétrepedt májjal másik tanárt holtan a szobájában.


Én ma az ellenkezőjének vagyok a tanúja: A diákok verik a tanárt és nem üthet vissza, mert neki az állásába kerül, de a gyerekek, belerúgnak, és pofon vágják és senki nem hisz neki és nem kap segítséget.

Nem azért történik ez, mert jobbak a módszereik, hanem azért, mert úgy nevezett "hátrányos helyzetűekkel" foglalkozik.


Ma ami valóban más az az, hogy a diákok könnyebben tudnak kommunikálni és több információhoz férnek hozzá, ezért nem lehet őket szó nélkül kihasználni és bántalmazni, mert könnyebben kapnak segítséget.


Az oktatás színvonala, a tanárok eszköztára és a kommunikáció szerintem nem jobb, mint 20 éve. Sőt! Nekünk még volt iskola pszichológusunk, ma meg melyik általános iskolában és gimiben van ilyen szintű segítsége a diákoknak?

2017. nov. 18. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
65%

És tudod mit kellett tenni azért, hogy kardal a fenekedre csapjon a tesi tanár?

Ha nem bírtál 20 fekvőtámaszt lenyomni, majd 5 perc pihenő után, amikor karddal áll a mögötted, le tudod nyomni, már kaptad a 3-5 csapást, hogy mit szimulálsz, hogy nem vagyok képes 20at lenyomni.


Nem kellett szemtelennek lenni, elég volt, ha fáradt, vagy gyenge voltál. Ezért büntetett.

2017. nov. 18. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
69%

Barackot kaptam.

Viszont ha a szüleim megtudták,hogy tiszteletlen voltam a tanárral...azon egy hétig nem mentem sehova.

2017. nov. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
86%

90-es években voltam általános iskolás. Akkor volt egy elég maradi nagyon idős tanár.... 3.-as voltam és helyetesíteni jött be.... egyetlen bünöm annyi volt, higy könyököltem az asztalon és a fejemet támasztottam....

Pajeszomnál felemelt, és levágott egy fülest... higy nála nirmalisan ülünk.... nagyon paráztam, higy ne jusson haza a sztori, mert akkor itthin is lecseszés lett volna.

Aztán már 8.-ban volt egy tömör müanyag kulcstartója az egyik tanárnak, azzal mindig kokikat adott. 1x kaptam, de qrvara fájt. Azt.mondtam neki, ha megegyszer megcsinalja szétbaxom a fejét a suli után megvarom..... aztán elballagtam....

Mély nyomot hagyhattam a tanárban, mert lassan 20 év után is ha találkozunk felemlegeti, hogy vele igy nem beszélt senki.....

Azóta elnezést kértem már a most már idős embertől, de akkor ropoant ideges voltam, amikor sunyi módon hátulról közelítve rávágott a fejedre azzal a xarral.

2017. nov. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
71%

Bennem egy eset maradt meg.


1-2 osztálytársam éppen hülyült, hangoskodott, az én bűnöm meg annyi volt hogy ott álltam mellettük (óra előtt az ajtón befelé menet történt). Jött a tanárnőnk és konkrétan a nyakamnál fogva rángatott arrébb mert épp én kerültem a keze ügyébe.


Én elmondtam az esetet az osztályfőnöknek, többen bizonyítottan látták. Hazamentem elmondtam a szüleimnek is, még kisebb fegyelmi tárgyalása is lett a tanárnőnek, majdnem kirúgták.


Én azt mondom, az erőszak nem az iskolába való és egy tanár ne erőszakkal, meg veréssel "neveljen". És főleg ne erőszakkal kezeljen le egy olyan helyzetet, amit nem azzal kell. Szerintem aki nem tud kezelni egy egyszerű stressz helyzetet az nem való tanárnak.


Persze a mai "elverem a tanárt" világ sem jobb semmivel, de az iskola célja pont az oktatás, nevelés kellene hogy legyen. Már az alapok el vannak b..szva aztán csodálkozunk hogy milyen felnőttek vannak a világon.

2017. nov. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
50%
nem kellett volna bocsánatot kérned, max visszaadni a kokit
2017. nov. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
76%

Főleg rossz egy ilyen tanár az én esetemben.


Otthon az alkoholista apámtól kellett rettegnem, az iskolában kiközösítettek, szekáltak. És ezek mellett azt láttam hogy a tanár is az engem kiközösítőket szereti, mert ők a "normális" gyerekek engem meg még meg is rángat, mert én úgysem szólok vissza.


Ezek mellett nálunk általában a torna tanárok voltak agresszívek. Valahogy az ilyen idősebb emberek úgy kezelték a tornaórát, mintha sorkatonaság lenne, ahol fenyíteni, ütni kell mert nem vagy képes elvégezni a kötelező feladatot.


Vagy emlékszem hogy egyik srác nem hozott torna felszerelést, a büntetése az volt, hogy egy szál alsógatyában kellett végigcsinálnia az órát. A tanár teljesen megalázó helyzetbe hozta 20 másik ember előtt. És miért? A tanár vajon hogy érezné magát ha alsógatyában kellene végig ülnie egy megbeszélést, vagy úgy menni bevásárolni? Valószínűleg égbe a pofájáról a bőr.


Legjobb torna tanárunk pont egy 25-30 év körüli frissen végzett srác volt, mert ő nem erőszakkal nevelt, hanem látta hogy ki mit tud, és egyénenként szabta ki a feladatokat és sosem szidott hanem ösztönzött. Mindjárt más hozzáállás és máshogy álltunk mi is az órájához.

2017. nov. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!