Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális, hogy emiatt elment...

Normális, hogy emiatt elment a kedvem?

Figyelt kérdés

12-es vagyok. Biológiából most tanuljuk a csontokat, múlt órán pedig aki felelt, annak a mű-csontvázon mutogatva el kellett sorolnia a csontokat. Dedós feladat, mégis az eddig szín ötös, előtte nap OKTV biológia versenyen résztvevő osztálytársam nem tudta, egyest kapott.


Emiatt kicsit felhúzta magát a tanár, hogy nem tanulunk, de ezért ad egy kihívást: jövő órára aki megtanulja a csontokat latinul, az kap kettő ötöst. Emiatt nagyon lelkes lettem, gondoltam majd jól megtanulom, nem is a jegy miatt, mert én is szín ötös vagyok, hanem a kihívás miatt, és mert ezzel egy kicsit kiemelkedhetek a többiek közül, úgyis sokan lusták lesznek utána nézni.

Hazaértem, elővettem anyukám egyetemi könyvét, amiben nincs magyar szó, csak latin, és nincs benne egész csontvázas ábra, hanem minden csont külön-külön, úgyhogy onnan is ki kellett néznem, hogy melyik csont melyik. Szépen meg is tanultam viszonylag gyorsan, annyira nem volt nehéz.


Az előbb felnéztem Facebook-ra, és láttam, hogy a tanár (biológiatanár egyben osztályfőnök is) feltöltött egy dokumentumot az osztályunk csoportjába, ahol a csontvázhoz oda vannak írva a latin nevek. Mint kiderült, néhány koleszos kérte, hogy segítsen, az ofő pedig inkább feltöltötte oda azt az ábrát. Emiatt pedig értékét veszítette nálam az egész feladat.


Mivel ez így most tálcán van kínálva a sok h*lyének is. Aki eddig nem volt képes tanulni, magyarul sem tudja a csontokat, amelyekről még a nevük is ordít, annyira egyszerű, most szépen bemagolja az ábráról a latin neveket, még annyit sem kell tennie, hogy legalább a neten megnézi, és nem baj, hogy eddig csak egyesei vannak, most gazdagabb lesz két ötössel, ami be van ígérve, de meg sem érdemli...


Nem hiszem el, hogy 18 éves, "felnőtt" emberek nem tudnak kicsit kutakodni ezután, kicsit önállósodni. Nem baj, hogy bukásra állnak, bulizgatnak állandóan, lesz*rják a sulit, és a problémamegoldó képességük egy nagy nulla, a mai biosz faktos dolgozatnál is azon problémáztak, hogy hogyan írják fel azt, hogy egy feladaton belül volt még 3 feladat, akkor is kapni fognak két ötöst... Más meg szorgalmasan utánanéz, megtanulja, és semmivel sem tudja magát legalább egy kicsit többnek érezni az osztály legaljától, beállhat a sorba, követheti a birkákat, és a tanár nem azt fogja nézni, hogy ezért mennyit dolgozott meg egyedül, hanem, hogy akkor és ott mennyire tudja.


Értem én, hogy esélyegyenlőség, én is ennek a pártján állok, de ha már van egy kis külön feladat, kihívás, annyira sem képesek néhányan, hogy utánanézzenek valaminek, hanem egyből segíteni kell nekik, annyira életképtelenek.


Titeket ez nem idegesítene? Nekem nagyon elvette a kedvemet, már azon gondolkodok, hogy én nem is mondom el órán latinul, semmi értelme nem lenne már így.



2017. nov. 27. 19:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Mondd csak el, megtanultad, foglalkoztál vele. :)

Ne idegeskedj, ha lusták tanulni lehet, hogy ez a feladat tálcán van kínálva, a többi majd nem lesz és azt tényleg csak az fogja majd tudni aki tanul. :))

2017. nov. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
69%
Fhuuu...már attól,hogy olvasom felidegesít...tényleg nem lehet kellemes érzés. De gondolj arra, hogy ennél az anyagrésznél például alap, hogy valaki aki orvosi pályán képzeli el magát azt tudja, és míg ők csak simán bemagolták, majd a felelet után rá 5 percre kimegy a fejükből. A te szorgalmad meg hasznos lehet a továbbiakban a karrieredet illetően,szóval ne add fel,és ne hagyd hogy ez lehangoljon :)
2017. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Hú szerintem nem jól látod. Nekem rajz miatt anatómiából kellett magyarul(!!) megtanulni a csontokat, de már azt is túlzásnak tartottam a kéztőcsontok miatt... :D nem hiszem, hogy az osztály "alja", ahogy te fogalmazol most hirtelen be akarná magolni az összes csont nevét latinul. Kb. senki sem fogja megtanulni, még így se, mert nyilván más érdekli őket, nem a biológia.

Mondjuk az, hogy egy nehezen használható könyvből tanultál, minthogy gúgliztál volna 2 percet, az nem vall túl sok észre, de azért ügyes vagy.

2017. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az az idegesítő, hogy az alapból lusta és életképtelen embereket ezzel csak megerősítette az ofő, hogy jól csinálják a nagy semmit.


Ha már felmerült, nem feltétlenül kell majd a karrieremhez ez (bár kitudja), mivel grafikus és webdesigner szeretnék lenni.


A biosz csak nagyon érdekel, ezért is egyből a latin könyvből néztem, neten kikeresni túl nem lett volna olyan érdekes, meg nem mindenkinél van ilyen könyv.

2017. nov. 27. 19:27
 5/16 A kérdező kommentje:
-túl*
2017. nov. 27. 19:28
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Szóval téged az b@$zott fel hogy mások egyszerűbben juthatnak a 2ötöshöz...ezt irígységnek hívják.
2017. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem is idegesít, mert bár sosem mutatom ki, azért engem nagyon hajt a vágy, hogy pozitív értelemben kitűnjek a többiek közül. És idegesít, hogyha valamivel sokat dolgoztam, és utána valaki ugyanazt szinte semmi munkával eléri.

Megértelek, ez nem olyan dolog, hogy valaki rosszabb képességű, vagy sem, tehát nem arról van szó, hogy a tanár csak a gyengébbeket akarta segíteni.

Csak nem akarja, hogy megbukjanak, ha már ennyire szerencsétlenek.

2017. nov. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég lett volna egy anatómiai atlaszból kinézni. Ha nincs saját, akkor átmenni a suli könyvtárába.

Nem értem mi a baj azzal ha a tanár segíti a gyengébbeket. Neki kötelessége mindenkinek az érdekét figyelembe venni, nemcsak a tiedet.

Kérdező, ha egyetemre akarsz menni, lesz pár hasonlóban részed, úgyhogy jobb ha hozzászoksz.

2017. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Most már végképp elment a kedvem, és nem fogom felmondani.


Mai óra elején szóba került ez a feladat, én pedig jelentkeztem, hogy én már megtanultam, felmondhatom-e? A válasz az volt, hogy nem, mert még nem adta fel konkrétan, megmondja, mikorra kell megtanulni.


Kivetítette az ábrát, és elmondta, melyiket hogy kell kiejteni, majd megkérdezte, ki akar majd belőle felelni? Szinte mindenki jelentkezett, a leglustább ember is. Már csak a határidőt kellett kitalálni, és a gyengék kedvéért félévig(!) van idő megtanulni, és bármikor felmondani...


Óra után megint megkérdeztem, hogy felmondhatom-e, azt mondta nem, mert így is csak ötöseim vannak, de ha nagyon akarom, egyik emelt órájára délután bemehetek, és elmondhatom. Köszönöm inkább már nem.


Marha jó, hogy ez a feladat a legszorgalmasabb tanulóknak lett szánva, mondhatni szorgalmi feladat, és bár így sem volt nagy valami, teljesen le lett butítva, könnyítve, mintha annyira nehéz lenne megtanulni kb. 10 db csontot.

2017. nov. 28. 13:28
 10/16 A kérdező kommentje:
És nem is a jegy miatt, mert az tényleg mindegy, én csak azért lettem lelkes, mert végre valami kihívás, amivel megmutathatom a tanárnak, hogy igen, ezt is megcsináltam, a sok hülye miatt ne legyen elkeseredve, van, aki még érdekelt a témában.
2017. nov. 28. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!