Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem bírom ezt tovább, mit tegyek?

Nem bírom ezt tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Jelenleg nem vagyok valami jó lelkiállapotban, de ennek ellenére megpróbálom érthetően összefoglalni, hogy mi is a problémám. Úgy érzem, hogy muszáj kiírnom magamból a feszültséget... Tehát, én egy tizedik osztályos gimnazista vagyok, nagyon szeretem az iskolámat, de tényleg. Igényes tanárok és diákok vesznek engem körül, amit nagyra értékelek, viszont pár hete azt vettem észre, hogy az osztályfőnököm elkezdett közeledni felém, aki férfi. Eleinte csak mosolygott rám, amit próbáltam puszta szimpátiának tulajdonítani, de mára már egészen eldurvult a helyzet. Ezt úgy kell elképzelni, hogy amikor vele van óránk, akkor állandóan az én padom körül ténfereg, feltűnően bámul, a folyosón megszólít minden különösebb ok nélkül, becézget, burkoltan célozgat intim dolgokra, próbál poénkodni a közelemben, illetve megsimogatja a hátamat/kezemet, ha adódik erre lehetőség. Ezek mellett még vannak bőven kisebb-nagyobb jelek, amelyek egyértelműen arra utalnak, hogy tetszem neki, de azokat most nem részletezném, ha nem baj. A lényeg annyi, hogy ez engem eléggé megvisel. Tudom, hogy a felsoroltak külsős szemmel nem tűnnek nagy dolognak, viszont számomra azok. Minden egyes nap gyomorgörcsöm van, mert attól félek, hogy ismét belegázol a lelkembe valami megjegyzéssel. Egyszerűen nem is értem, hogy miért pont én jövök be neki, mert egyáltalán nem öltözködöm kihívóan, tényleg semmi olyan nincs rajtam, amely ehhez hasonló viselkedést válthatna ki az emberekből. Visszafogott és csöndes embernek tartom magam, csak néha szólalok meg, tehát nem vagyok hangember sem. Szó szerint vannak olyan pillanatok, amikor már a sírás fojtogat. Nem szeretnék senkinek sem tetszeni, főleg nem egy tanárnak. Mit tehetnék annak érdekében, hogy ez változzon? Tudom, hogy ilyenkor le kéne ülni vele beszélgetni, rosszabb esetben a szülőkhöz vagy az igazgatóhoz fordulni, de van egy olyan érzésem, hogy úgyis én jönnék ki belőle rosszul. Nagyon tanácstalan vagyok, még senkinek nem mertem beszélni erről. És most is elkezdtem bőgni... Elegem van. Segítsetek, kérlek. :(

16/l



2017. dec. 6. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Miért te? Mert most sem szólnál senkinek s ha valami lenne, akkor sem tennéd.Tökéletes áldozat vagy;)


Semmi mást nem kell tenned, mint a "labdáit" visszadobni.

Mármint, ha simogat órán, akkor hangosan megkéred, hogy NE tegye ezt, mert nem vagy "olyan".

Többet rád sem néz szinte tuti, de lehet bebuktat, ha mocsok, ezt kétlem azért.


Ha rád néz úgy, himbáld fejed jobbra balra...stb.

2017. dec. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne sírj, hanem szólj a szüleidnek, menjetek az igazgatóhoz. Kérdezd meg a barátaidat, ők is látják-e ezt, legyenek tanúid.

Sajnálom, ami veled történik, de ha csak sírdogálsz, azzal semmi nem fog változni.

2017. dec. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos ilyen esetek nagyon sok helyen előfordulnak. Én is 10.-es vagyok, de az engemet körülvevő tanárok nem igazán kedvesek. Mindenkit lenéznek, lehülyéznek. De annál rosszabb nincs, mikor a pedagógus így közelít egy diák felé.

Szerintem mindenféleképpen beszélned kéne a szüleiddel. De ha velük nem igazán szeretnél beszélni róla, akkor fordulj a vezetőséghez. Ne félj, nem jöhetsz ki belőle rosszul. Nem árthat neked. Ebből csak győztesként kerülhetsz ki.

Ezt a helyzetet másképp úgy tudnád még esetleg kontrollálni, hogy próbálod "leszarni" és akkor észreveszi, hogy ez a kapcsolat nem kölcsönös. De ha továbbra is fennáll a zaklatás vagy jobban közelít feléd, esetleg "fogdos", akkor kénytelen leszel beszélni valakivel.

2017. dec. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen szüleiddel beszéld meg ezt, és igen is álj ki magadért, ha megsimogat akkor fogd meg a kezét és vedd le magadról és menj el! Ha becézget fenyegesd meg hogy ha nem fejezi be szólsz igazgatónak vagy rendőrnek/szüleidnek! Mindenképpen fogható bizonyíték kell.. Pld: osztálytársaid vegyék fel videóra, esetleg hangfelvétel :)
2017. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp jelezd az igazgatónak, ha tényleg normális iskola, ahogy írod, nem fogják annyiban hagyni.
2017. dec. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!