Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » SOS valami jó vers osztálytárs...

SOS valami jó vers osztálytársnak?

Figyelt kérdés
Fiút húztam, és verset kell neki írni. 14 éves, jó tanuló, és szereti a földrajzot, a földgömböt és a térképeket.

2017. dec. 11. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Istenem.... Adott a téma, te ismered a fiút, te tudod, hogy mi fér bele az osztály humorába, és mi nem. Itt Gyakorin hiába próbálkozunk: eleve nincs túl sok motiváció, hogy verset írjunk egy egymondatos szövegből megismert személyről, vagy ha még is, az egy elég személytelen munka lesz. Nem valami profi. Egy ilyet te is tudsz írni, még ha a világ legostobább embere is vagy. Aztán ki tudja, ha belelendülsz, hátha még jó is lesz.


Fogalmazd meg a jellemzőket róla, pakold egymás után, majd rendezd őket úgy, hogy rímeljenek. Ha ez nem jön össze, keress szinonimákat. Tudom, tavaly én is világvégeként éltem meg ezt a versírást... De ugyan már!

Jó verset írni nehéz, de ki mondta, hogy annak kell lennie?


Ha még mindig nem menne, itt van pár klasszikus példa:



Barna (szőke, stb.) haja, barna szeme


Földrajz óra kedvence.



Figyelj, most így kapásból két percet gondolkoztam rajta, és valami ilyesmit találtam ki a te esetedhez:



Jó tanuló egészen,


Bármit megtalál a térképen.



Kész is a vers. Baromi gagyi, de mondom: két perc alatt írtam, egy ismeretlen emberről.


Ezek után nehogy már ne menjen egy olyan embernek, akinek hetei vannak rá, és még ismeri is a személyt. Sok sikert :)


14/L

2017. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én Petőfi nem vagyok, verset írni sem tudok, de azért azt elmondom, akit húztam nem más mint _______

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok!

(Ha végleg nincs ötleted 😂😁)

2017. dec. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!