Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem tudok továbblépni...

Miért nem tudok továbblépni ezen a tanáron? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy tanár aki régebben tanított, de nem találkoztunk azóta.Jóban vagyok vele.Elsőre megtetszett aztán beleszerettem amire azt hittem hogy csak rajongom érte túlságosan is, de a neten kicsit olvasgattam és nem fellángolásnak tüntek az érzéseim. (Bár meglehet hogy tévedett a net), én végig erősen éreztem azt hogy szeretem és nem csillapodott ez az érzés semmilyen formában.

Elmondtam mit érzek iránta mert tanácsot kértem tőle és nonverbális jelrk alapján megtudtam ismerni és láttam hogy megbízható, így ezért mondtam el neki.Előre letisztáztuk hogy ebből nem lehet semmi, meg egy felnőtt ember miért bukna egy tizenéves lányra... Végig tudtam hogy semmi esélyem nem lehet nála és nem is szerettem volna nála bepróbálkozni, mert akkor csak menekülne előlem,stb... Normálisan megtudtuk ezt beszélni és ha tudott akkor segített nekem.Aztán mikor egy ideig nem tudott megjelenni az iskolában akkor egy kisebb fajta depresszió jelentkezett nálam.(Szépen neten ennek is utána olvastam, mármint a jeleknek,tüneteknek és a kezelésének meg attól hogy mitől alakulhat ki...)

Mikor megjelent a duliba próbáltam nem az első nap nem letámadni hogy szeretnék vele beszélni, de pár nappal később beszéltem vele és elmondtam őszintén neki a dolgokat hogy tudjon segíteni és a beszéletés során kijöttem a depresszióból.

Aztán elmondta hogy lett barátnője és én tiszteletben szerettem volna ezt tartani, így többet nem mondtam el hogy mit érzek... Így is zavaró volt neki és nem volt könnyű neki ezt kezelni.

Kiderült a beszélgetések során hogy hasonló érdeklődésű körünk van sokmindenben, ezért könnyebben eltudtunk beszélgetni.Próbáltam kiszeretni belőle, de nem ment.Aztán végül nyári szünetben szerettem belőle ki amit el is mondtam neki hogy megkönnyebbüljön.

Azóta tényleg nagyon sokat ismerkedtem a korombeliekkel és egyetlen egyet sem találtam aki felhívta volna a figyelmemet,stb... De több eset is volt mikor megtetszett egy fiú, de nagyon rövid ideig tartott ez.

Próbálkozom a korombeli fiúkkal de senkiben nem fogott meg eddig semmi.

A régi tanárom a mai napig látja az írásomon hogy még mindig nem tudok tovább lépni amit egyszer szóvá is tett de nem sértésszerűen.Már nem tudom mit csinálhatnék, hiszen elfoglalom magam, ismerkedem meg már elég sok idő eltelt...

Ha róla van szó vagy róla beszél valaki akkor rögtön mosolygok meg zavarba jövök.De így most nem érzem hogy éreznék valamit iránta.Még mindig nem is szeretnék és nem is tervezek lépni valamit hiába nem tanít már mert eléggé jóban vagyunk és ezzel csak tönkretenném a jó kapcsolatunkat, meg barátnője van.Meg amúgy sem lenne helyes.

Engem a tanár-diákról szóló dolgok nagyon érdekelnek pl milyen a jó tanár, tanár-diák jó viszony,stb... Bár a szerelmi vagy az erotikus kapcsolat nem érdekel, de utána olvastam a következmények miatt,stb...

Azt viszont még szeretném hozzáfűzni hogy mi elég sokat beszélgetünk és az én életemben kevés barátom van, de ő is barátommá vált és elég jó hatással van rám a tanulásban is és a viselkedésben is és bármit megtudok vele beszélni normálisan.Volt már olyan hogy leírtam őszintén ha valami bajom volt és megbeszéltük.(Beszélgettünk és valami nem jól alakult ezért volt hogy le lettem cseszve (meg is érdemeltem) és utána ez engem rosszul érintett és leírtam az őszintét neki és megbeszéltük).

Már tényleg nem tudom mit kéne csinálnom hogy tovább lépjek és tudjak mást is szeretni és mrgfogjon más is.

Ebben szeretnék normális tanácsot kérni.

38 éves a volt tanárom, én pedig 16 éves vagyok.



2017. dec. 26. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ez könnyü szerelem nem létezik a tanárnak a tulajdonságai voltak érdekesek neked.Nagy esélye hogy, pár miliárd emberböl vannak még hasónloak azért nem lépsz továb mert ember vagy az meg elég önzö általában mindent akkar.
2017. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Az írásodból is látszik, hogy személyiségi problémáid vannak, és a tanárod jófejségből nem küldött még el a fenébe. Ne csodálkozz, ha egyszer elveszíti a türelmét, és keményebb hangnemben fog lekoptatni, ha tovább zaklatod.


Ezek a kifejezések, hogy "nem mondtam el, mit érzek, nehogy elmeneküljön előlem", illetve "elmondtam neki, hogy már nem érzek semmit, hogy megkönnyebbüljön" is elárulják, hogy mennyire nárcisztikus, idegesítő személy lehetsz. Na persze, majd pont egy tanár fog egy kis csitri elől "menekülni" és "megkönnyebbülni" miatta. Tényleg elég jófej és emberséges lehet, ha még nem zavart el a jó fenébe.


Egyébként meg az, hogy mit érzel iránta, a te dolgod, ezt magadban kell lerendezned, és nem másokat zaklatni ezzel. Attól, hogy éppen ő a zaklatásod tárgya, neki nem kell elviselnie a szenvelgéseidet, mert nincs köze hozzá, semmilyen kötelezettséggel nincs irányodban. És direkt nem írtam szerelmet, mert nem szerelem, amit érzel, hanem csak fellángolás, illetve sok kislány férfi beleszeret a legelső férfi mintaképbe, de ez nem szerelem, mert nem a személyét szereted (hiszen nem ismered), hanem csak egy férfit akarsz szeretni, aki most éppen ő. De ezzel önmagával nincs baj, sőt, mint írtam, természetes dolog ez, majd elmúlik magától idővel. Csak az a lényeg, hogy egy jólnevelt kislány képes megtartani magának ezeket az érzéseket, és nem kezdi el szanaszét kürtölni, és főleg nem épp az aktuális férfitól elvárni, hogy gyógyítgassa a lelkedet, ami miatta sebződött meg... Neki ez nem feladata és nem kötelessége, és egyébként elárulom, hogy egyáltalán nem is érdekli.

2017. dec. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 Valamivel nem értek egyet.

Neki nem muszáj vissza írnia nekem mivel már nem is tanít.Volt hogy megkérdeztem hogy van-e kedve beszélgetni hogy nehogy úgy írjak neki hogy ő nem is szeretne beszélgetni.Azt válaszolta ha nem akarna beszélni velem akkor nem tenné.Meg megmondta hogy van kedve beszélgeti csak van hogy ideje nincs rá.Őszintén megmondja ha valami nem okés.Az utolsó napon azt mondta hogy bármikor írhatok neki, csak nem biztos hogy egyből vissza is tud írni.(Ezt ő maga ajánlotta fel)

Meg én jól tudom olvasni a nonverbális jeleket és az alapján tudtam megismerni, illetve a sok beszélgetés alapján.De azt hozzá teszem hogy tényleg nem ismerem úgy..., mivel nem tudhatom hogy otthon hogyan viselkedik.

Ha már a sulinál tartunk akkor elmondom hogy elég nyitott ember és közvetlen.A tanórán volt hogy mesélt a gyerekkoráról meg a családjáról.Meg láttam hogy egy csomó fiúval a suliban kezetfog.Meg sokan felkeresték őt hogy beszéljenek vele.Közösségi oldalon is azt látom hogy odaírják kommentben hogy ő a legjobb tanár,stb...

És igen meglehet hogy ez csak egy fellángolás, de szeretnék már rajta túllépni, de sehogy sem megy.Nem tudom mit csinálhatnék amivel ezt megszűntethetném, mert csak barátként szeretnék rá tekinteni.

2017. dec. 27. 10:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy azt hiszed, hogy beleszerettél, mert meghallgatott, de ez nem normális, etikai szempontból sem. Az egy dolog, hogy nagy a korkülönbség, de nem lehetne vele komolyabb viszonyod a tanár-diák viszonynál. Ki is rúghatják miattad. A normális tanácsom az, hogy mondd el a problémáidat egy pszichológusnak, azt is, hogy egy tanár tudott megnyugtatni, szép lassan el fog múlni minden rossz.
2017. dec. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd, őszinte leszek, nekem is volt, hogy tetszett tanárom :) Ez rengeteg lánnyal megesik és én is bármit megadtam volna, hogy beszélhessek azzal a tanár úrral, aki tetszett, de hidd el: ez neked és neki is kínos. Gondolj bele. Egy tanár nem fog nőként/férfiként tekinteni egy diákjára sem, ha normális ember, nem pedofil. Oké, hogy már nem vagy kislány, de hidd el, neki az vagy. Pláne ha már évek óta, fiatalabb korod óta tanít. Túlzásba estél, konkrétan rászálltál, ezen gondolkozz picit és le fog esni, hogy ez mennyire ciki helyzet... Változtatni már nem tudsz rajta, a fő, hogy tanulj ebből és kicsit uralkodj az érzéseiden, mert megszállott őrültnek fognak tartani és mindenki elmenekül előled. Fiatal vagy még, annyi fiú/férfi fog tetszeni, hogy a tanárodra nem is nagyon fogsz emlékezni. :) A tanár-diák szerelem nem túl valóságos dolog, a tanár nem jobb esetben tanítani szeretne és ha általános/középiskolai tanár, akkor gyerekekkel foglalkozni.


Üdv.,

Egy lány, aki tanárnak készül

2017. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*jobb esetben
2017. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!