Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, hogy kibírjam?

Mit csináljak, hogy kibírjam?

Figyelt kérdés
Szeretnék tenni egy előrehozott érettségit angolból, viszont a tanárom folyamatosan sulykolja belém, hogy nem vagyok elég jó és úgyis rossz lesz. Végül elmentem egy angol tanárhoz aki felkészítene és szerinte igenis sikerülne, amivel nincs is gond, de az osztályozótól rettenetesen félek, mert arra az angol tanáromnak kéne felkészítenie, viszont még el sem kezdtük és a szünet előtti napokban is már az osztály előtt alázott meg, hogy én mennyire hülye vagyok ehhez. Mit csináljak, hogy ne legyen gyomorgörcsöm az órái előtt, néha már sírhatnékom van, annyira rosszul esik?

2017. dec. 27. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele. Mutasd meg neki,hogy már pedig te igenis megtudod csinálni.


Nekem is folyton azt mondták,hogy nem vagyok elég jó,hogy soha nem fogom elérni amit akarok. De egyszerűen csak nem foglalkoztam velük, sőt ez adott erőt ahhoz,hogy keményebben küzdjek.

2017. dec. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csináld meg az összes eddigi érettségi feladatsort, mindent angolul olvass, hallgass, beszélgess is, ha van rá lehetőséged. Sikerülni fog az osztályozó, ne aggódj. Én az olasztanárommal kapcsolatban éreztem így magam, megcsináltam ősszel az emeltet, és le is adtam az órát. Nem dicsekvésből mondom, de 80% lett (jobb lett, mint az angolom, pedig ezt csak a gimiben kezdtem el tanulni), szóval a szorgalomtól és kitartástól függ nagyrészt, hogy milyen eredményed lesz. Jó készülést! :)
2017. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
De mi értelme előre hozni az angol érettségit?? Majd le érettségizel amikor a többiek is, most mér vagánykodol??
2017. dec. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első kettő válaszolónak, megnyugtatott egy kicsit.:)
2017. dec. 27. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tanár az ilyen? A lóápolást se bíznám rá. Én a helyedben bekopognék az igazgatóhoz és elmondanám neki, hogy amit a tanerő művel, az minden alapvető pegadógiai nevelési elvnek gyökeresen ellentmond, ugyanis nagy nyilvánosság előtt megaláz és egyfolytában letöri a diák tudásszomját és törekvését, és legyen szíves kivizsgálni az esetet és pontot tenni a végére, mert következőnek anyám vagy apám kopog be az igazgatóhoz ebből az ügyből kifolyólag, és tovább lehet terelni az ügyet komolyabb fórumokra is.
2017. dec. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

"De mi értelme előre hozni az angol érettségit?? Majd le érettségizel amikor a többiek is, most mér vagánykodol??


2-es vagyok


Mondjuk azért kedves válaszoló, mert van rá lehetőség előbb megcsinálni az érettségit nyelvekből, és a végzős évre csak három marad. Én is májusban érettségizek, tökre örülök, hogy elég csak két szóbelire (magyar, töri) készülnöm (az is 60 tétel), plusz mellé az írásbelit gyakorolni, nem beszélve a matekról, az nem erősségem. Ha valakinek van érzéke a nyelvekhez, simán megcsinálhatja előbb a közepet, aztán az emeltet is. Én is letudtam 2 év alatt mind a négyet (angol, olasz).

2017. dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályozó vizsgán jogod van független vizsgabizottságot kérni, ha úgy gondolod, hogy a tanárod a személyes érzései miatt nem tudná objektíven értékelni a dolgozatodat, csak ezt nem szokták reklámozni, mert macerás az iskolának, de ettől még jogod van hozzá. Írj az igazgatónak egy levelet és hivatkozz a 2011-es CXC Nemzeti Köznevelésről szóló törvényre, 46.§, 6.bek. Másold be a keresőbe az alábbi linket és tájékozódj részletesebben: [link] Sajnos viszont ha félévkor kell letenned az osztályozó vizsgát, lehet, hogy kicsúsztál a határidőből, mert a vizsgát megelőző 30.napig kell benyújtani a kérelmet az igazgatóhoz. Próbálj meg halasztást kérni az osztályozó vizsgához és benyújtani a kérelmet. És ne félj attól, hogy a tanár bosszút állhat, ugyanis ha ezt leteszed, aztán az előrehozott érettségit, akkor többet úgysem kell az óráira járnod.
2017. dec. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!