Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez nem felelőtlenség a tanárok...

Ez nem felelőtlenség a tanárok részéről?

Figyelt kérdés

Most, hogy nem tudok aludni ezen gondolkodtam, amit ide leírok. Január közepén, lassan egy éve voltunk sítáborban. 5 napot voltunk, 4 éjszakát. Na az éjszakák azok nem a csendességről szóltak. 3 iskolával mentünk még, hogy meg legyen a kellő létszám. Nos a másik két suli testvér suli, szinte 1nek számít. Na de amin gondolkodtam az, hogy akár fiatalkorúak simán vehettek alkoholt, a helyi boktban, sőt, volt aki hozott is. Nem mindenki, főleg a "menők" buliztak mindig, és ittak is. Amiket reggelinél én visszahallottam az nem azt bizonyította, hogy a tanárok nagyon fegyelmeztek voltak, sőt néhányuk szerintem még be is szállt. Amikor megérkeztünk az első pihenőhelyre odafele, akkor szedték ki alulról a nem is tudom hány raklap sört, és még hoztak is a boltból. Egyik este a lakótársaimmal sétáltunk és a tanárokhoz beláttunk az ablakon, hogy mi mindent isznak. Akkor is szörnyűlködtem, d most még jobban. Szerencsére komolyabb baj nem történt, de meg lehet, hogy igen, akkor meg hogyan magyarázkodnak? Szerintem ez nagy hiba volt tőlük, mert így elengedni diákokat szeritem nem lehet.

Oké, volt velünk kb 6 tanár, és olyan 5 ember aki már rég nem sulis, és ebből a 11ből nem mindenki ivott, hanem rendet tartott, vagyis próbált, de gondolom inkább a saját házatáján tartotta a rendet. Meg persze a 40 diákból nem mindenki ivott, de a fele biztos...


2017. dec. 31. 01:39
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Hány évesek vagytok, mert ez nem derült ki, vagy átsiklottam felette...


Amúgy szerintem egyáltalán nem az... Nem óvónénik meg óvóbácsik, hanem tanárok. Egy kis alkoholba meg nem hal bele senki sem.

2017. dec. 31. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Átlagba mondhatjuk 18 évesek voltunk, tinik. Tudom, nem halálos dózis, de voltak akik nagyon szétcsapták magukat. Osztálykiránduláson (osztályommal nem síelőkkel) páran ittak szintén, akkor nagy balhé lett az ügyből pedig 22 emberből "csak" 6an ittak, abból 3an szépen be is rúgtak. Pedig a szomszéd faluban voltunk. Itt meg idegen országban, ideges helyen, közvetlen egy kisfolyó mellett, ahova simán le lehet jutni, és elég veszélyes. Lehet én vagyok ilyen aggodalmaskodó, de akármi lehetett volna.

Ja, és többen szépen ki is dekorálták a mosdójukat+a konyhájukat is sikerült.

2017. dec. 31. 02:27
 3/4 anonim ***** válasza:
28%

Anno erdei suliban voltunk, talán ott 3 vagy 2 iskola volt a miénket beleértve, lényeg a lényeg eljött a kora este az ottani panziósok pedig elfelejtették hogy ez kirándulás. Na mindegy, besötétedett nekünk elvileg lámpaoltás volt a tanár 1 órát ha ült az ajtónkban, majd elment a saját szobájukba, hát mit látnak szemeink, kulcslyukon keresztül leskelődtünk, ők meg boroztak.

Sajnos visszahallották hogy kifigyeltük őket, de kit érdekelt, mi az hogy egy gyerek Apja még látogatóba eljön és hoz két liter bort 3 emberre, két nő egy férfi, ha jó főzet az úgy kiüti őket hogy ha baja esett volna valakinek, és nem érnek oda időben segíteni, leshette volna az addigi pályafutását... A rendőr úgyis szondával indít ilyenkor a nevelőknél.


Egy tanár olyan mint a raboknál a börtönőr, ha elmulaszt valamit minimum hogy elbocsátással díjazzák, ha pedig még ittas is volt mehet a bíróságra.


Szóval komoly dolgok.

2017. dec. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk tavaly előtt sitaborban ittak a diákok. 4 ember egész éjjel hányt, a tanárok meg ott voltak és őrizték őket,takarítottak. Többen is ittak de mértékkel. Ez a pár ember viszont nagyon kiütötte magát. Igazgatóit kaptak, másnap nem síelhettek és a következő évben nem mehettek táborba. Én egyatalan nem pártolom az alkoholfogyasztást ilyen helyeken. Sem diák sem tanár részéről. Haverokkal,családdal,buliban oké de ilyen helyen ahol közel 100 ember kell,hogy közreműködjön,síelésnél meg ittasan tényleg könnyű baleset szenvedni. Ráadásul ha történik valami a tanárt szedik elő. Nálunk nem szoktak ők inni, a közel 10-12 felnőttből 1-2 akin azért észre lehet venni, de szerencsére mindig van elég józan,aki figyel ránk. Akik ittak azok egyébként sem a jó gyerekek közé tartoznak,ital nélkül is képesek baromságokat csinálni.
2017. dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!