Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a tapasztalat, kivel mi...

Mi a tapasztalat, kivel mi lesz ballagás után?

Figyelt kérdés

Üdv!

A kérdést úgy értem, hogy kinek mi a tapasztalata, az érettségi után.

Mi lesz az osztály egyes tagjaival?

Akik menők voltak, benne voltak a dolgokban de annyit nem tanultak, ők később is menők lesznek, esetleg sikeresek?

Akik inkább jobban tanultak, de nem voltak középpontban ők lesznek a sikeresek, vagy csak sima átlagemberek lesznek?

Aki jó csaj volt az megmarad később is jó nőnek, vagy esetleg lecsúszik, és ugyanez fordítva?


Én egy éve ballagtam csak, ennyi idő alatt nem sok látható változás történik, aki egyetemre jelentkezett az most a vizsgáit csinálja, aki nem az vagy valami okj-n tanul, vagy egy viszonylag alacsony fizetésért dolgozik.

De mi várható 5-10-15 év múlva? Nyilván teljesen pontos séma nem létezik, de úgy nagyjából mi szokott lenni? Mi várható?



2018. jan. 13. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Konkrétan semmi. Mi elég összetartó közösség voltunk, néhányukkal még beszéltem meg néha találkozót / tartottuk a kapcsolatot közösségi médián keresztül de érettségi találkozóra már el se mentem, ahogyan sokan mások se. Annyi minden fog veled történni hogy a középiskola elveszíti a jelentőségét.
2018. jan. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1#

Azért érdekel kivel mi lett, mert alapvetően egy jó emlék a középiskola, legalábbis az osztály mindenképpen.

Az élet földrajzilag, és magánéletileg is elsodort minket egymástól. Na nem országokra kell gondolni, de van aki elköltözött Pestre, van aki otthon maradt, szintén vannak akik más városokba költöztek. Tehát nem igazán vannak random összefutások senkivel.

Nyilván sok dolog történhet 5-10-15 év alatt, és ki is fog derülni idővel, hogy mi, de szerintem érdekes dolog előljáróban ezen gondolkodni.


2#

Nem gondolnám, hogy a középiskola elveszti jelentőségét. Hiszen egy 4 éves szakasz volt tinédzser korunkban. Persze történik más is, de nagyon sokminden nem feltétlen. Érettségi után 3-4 év egyetem, vagy más tanulmányok, aztán indul a munka, később családalapítás. Ezek mind nagy volumenű dolgok, de a középiskolai évek szerintem nem felejtődnek el. Csupán interneten keresztül tartom a kapcsolatot pár emberrel, viszont annak a sorsa is érdekel akivel esetleg nem beszélünk.

2018. jan. 13. 01:46
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Ez esetben viszont neked, aki ismered őket és jóban voltál velük, jobb esélyed lenne megtippelni, hogy mi lesz velük, legalábbis szerintem. Abból, hogy valaki menő, jó csaj/pasi, vagy éltanuló volt középsuliban, még semmi érdemlegesre nem lehet következtetni, te viszont a személyes ismerettség okán tudhatsz olyan dolgokról, ami a későbbiekben akadályozhatja vagy épp sikerre viheti őket.
2018. jan. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
13%
Közmunkás lessz mindenkiből, és csirkefarhátat fog enni egész életében.
2018. jan. 13. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én osztályom alapján olyan, mintha mindenki kb. új lappal indult volna. Nyilván erősen befolyásolja a karriert, hogy ki hol tanul tovább, de talán még több a pályaelhagyó.


A rossz tanulók nem lettek nagymenők (börtönőr, tanár), a jó tanulók között is lett háziasszony, drogos, tanár.


A jó csajok továbbra is jó csajok, a "csúnyábbak" viszont beértek.


5 év múlva még mindenki tanul és bulizik, 10 év múlva családot alapít, 15 év múlva már meglett ember karrierrel. 20 év múlva nem tudom, addig még van pár évem :)


Mindenki érett, komoly, felnőtt ember lett, de akivel beszélek, annak látom az iskoláskori személyiségét megbújni benne.

2018. jan. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!