Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gimnáziumban nehéz lesz a...

Gimnáziumban nehéz lesz a barátkozás?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy mennyira lesz nehez, most vagyok hetedikes, 13 eves.

Az osztalybol 4-5 gyerek megy abba a gimibe, ahova en, koztuk, 2 legjobb baratnom is. Lesz majd valamilyen gólytábor is, vagy ki annak a neve. Ott elmeletileg meg ismerkedunk a tanarokkal es az osztalytarsakkal. Kicsit felenk vagyok, nem tudom hogy fogok tudni beilleszkedni, remelem jol fog menni. Viszonylag eleg konnyen baratkozok, de nyilvan olyan, flegma, bunko csapattal nem fogok tarsalogni. Tapasztalatokat szeretnek kerni, hogy ti hogy baratkoztatok gimnaziumban? Nehez volt nektek beilleszkedni? Nagy plusz, ha 2 legjobb baratnommel egy osztalyba kerulunk?



2018. jan. 23. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem fel ev alatt nem sikerult beilleszkednem. Ket suliba se. Pedig az egyikben ismertem a fel osztalyt, a masikban ket embert. De ez en vagyok
2018. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül mentem egy tök ismeretlen gimibe, ami kicsit ijesztő volt, de ugyanakkor nagyon felszabadító is, hiszen tiszta lappal indulhattam. Mindenki felé nyitottam, beszélgettem velük random, pedig általánosban én is alapvetően a nagyon visszahúzódóak közé tartoztam, sokat bántottak stb.

Ehhez képest az új közegben teljesen ki tudtam nyílni:) neked pedig még a barátnőid is ott lesznek, tuti nem leszel magányos.

Egy dologra figyelj:bár kényelmes a régi, megszokott körödben maradni, de igenis próbálj nyitni mindenki felé. Nyugi, nem esznek meg :D meg ne zárkózzatok el hárman, szerezzetek új tagokat a "bandátokba".

Fel a fejjel, nekem az első év volt a legszebb évem! 😊

2018. jan. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenki ugyanolyan helyzetben lesz, mint te, mind kamaszok vagytok ugyanolyan lelki nyűgökkel, félénkek, stb. vagytok mind, erre gondolj, ez segít. Meg az is, ha egy osztályba kerülsz a két legjobb barátnőddel. :) De ha nem, az se baj, mindenképpen megismersz majd egy csomó másik emberkét is, lehet, hogy lesznek új legjobb barátaid is, ha mégsem, akkor még mindig ott lesznek ők egy osztállyal arrébb. :)


Ne görcsölj már most ezen! Előbb egyáltalán kerüljetek be mind a hárman. ;-)

2018. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is nagyon izgultam :) Senkit nem ismertem a 30 osztálytársamból. Végül rájöttem, hogy ritka normális osztályba kerültem. Remélem Te is így jársz. Idén érettségizek.
2018. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!