Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Felvidéki magyar vagyok,...

Felvidéki magyar vagyok, Budapesten járok egyetemre. Sokan utálnak engem amiatt, mert szlovákiai vagyok. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
2018. febr. 9. 08:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Sokan mondják nekem, hogy menjek vissza oda, ahonnan jöttem. Próbálok kedves lenni mindenkivel, de nem sokan kedvesek velem.
2018. febr. 9. 09:33
 2/15 anonim ***** válasza:
Sajnálom,hogy ezt kell megélned.De biztosan vannak olyan közösségek,ahol találni tudsz jószándékú embereket.Budapest elég nagy város.Próbáltál már barátkozni más felvidéki vagy délvidéki fiatalokkal?Ők befogadóbbak tudnak lenni.Az meg elég sajnálatos,hogy magyar a magyart utálja.
2018. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Mert idióták. Ennyi. Átérzem, felvidéki vagyok, csak én Pozsonyban tanulok. Azért ott is kapunk hideget-meleget, de talán nem nyílt gyűlöletet. Örülök, h Pozsonyt választottam.

Figyelj...ők a primitívek. Te sokkal inkább vagy magyar, mint ők. Ha valaki hülye, azzal hiába vitatkozol. De talán mesélhetnél, h nem olyan egyszerű a mi életünk ideát magyarként, nem hiányzanak még pluszba a beszólogatások. Tarts ki! Te tudod, h értékes vagy, a társaid jobbik fele pedig tudni fogja, h róluk ez nem mondható el.

2018. febr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
El sem hiszem, hogy ilyen történhet Magyarországon, egy budapesti egyetemen... mi van a "magyarokkal"?
2018. febr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem egyedieset, minket is utálnak sok helyen. Ez részben történelem, részben egyéni mentalitás, részben annak is köszönhető hogy azért pár honfitársunk viselkedése hagy némi kívánni valót maga után. Ausztria-bevásárló túrizmus, hegyekben állt a szemét a magyarok után. És a magyar olyan, hogy szeret viszontutálni. Ezért lassan nincs olyan szomszédos ország, ahol nyugodtan megszólalhatna az ember magyarul. Mindenki utál mindenkit. Eléggé elszomorító.
2018. febr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Én a közelmúltban sokat jártam ki Pozsonyba, soha nem történt ellenem atrocitás, pedig volt hogy egy kocsmában beszélgettem egy barátommal magyarul, körülöttünk meg szlovákul beszélt mindenki. A szlovákokkal együtt ittam a szórakozóhelyeken, ahova jártam. Habár Pozsony lakosságának kb. 20%-a magyar, de az is lehet, hogy csak én voltam szerencsés, mert sose botlottam szélsőséges gondolkodású emberekbe.
2018. febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én Svájcban élek, senki nem mondta még azt, hogy büdös magyar, húzzinnen - persze, amíg dolgozok rendesen, addig nem is fogják :)
2018. febr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom erre mondani,hogy ezt csak az idióták mondják, bár ez téged gondolom egyáltalán nem vigasztal, szedd fel az egyetem egyik legszebb lányát és egyből mindenki a barátod lesz :D
2018. febr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem általánosban volt egy szlovákiai osztálytársam, de velem folyton csak bunkó volt és sértegetett, annyiba sem vett mint egy kavicsot.

Lehet, hogy nekik is volt ehhez hasonló esetük. (Félreértés ne essék, hála az égnek ezt a rossz tapasztalatott a lányhoz kötöttem, nem a felvidékiekhez)

Szerintem próbálkozzál továbbra is kedvesnek lenni, ne süllyedj le a szintükre.

Vagy (bár nem tudom mikor születtél) próbáld ki azt, amit az unokatesómtól hallottam; vegyél fel egy pólót amire az van írva, h: "Idősebb vagyok mint Szlovákia"

Tuti szakadna a röhögéstől mindenki XD

2018. febr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokaty megnyugtattok. Bárcsak mindenki így gondolkodna. Sajnos természetemtől adódóan eléggé félénk típus vagyok és nem szeretek vissza szólni másoknak,na meg persze lány vagyok és a lányok kerülik a konfliktust.
2018. febr. 10. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!