Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehetek magántanuló?

Hogyan lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy rengeteg a hiányzásom(230óra jelenleg), illetve a %-os hiányzásom szinte minden tantárgyból meghaladta a maximumot. Nagyon félek, hogy tanév végéig még összejön a maradék maximum 20db óra, illetve, hogy nem fog lemenni az ilyen 45-48%-okról 30% alá(ennyi a max). Nem tudom, hogy ez elég indok lenne-e vagy egyáltalán hogyan működik ez az egész.

A hiányzásom azért ennyi, mert teljesen kirekesztettnek érzem magam a suliban, rengetegszer nem mentem be, ellógtam utolsó órákról, mert egyszerűen rosszul vagyok ott. Konkrétan napi szinten hasmenésem van a gyomorideg miatt(szünetekben, hétvégén semmi probléma, sőt, akkor kifejezetten jól érzem magam) és minden reggel legalább fél órát azzal töltök el, hogy nyugtatom magamat, hogy el fog telni ez a nap is, muszáj be menni, ne lógjál, szedd össze magad, már csak x hónap. Sokszor sírógörcsöt kapok gyengébb napjaimon, suliba hányingerem van, fáj a fejem, idegesít a közösség, a tanárok. Nem vagyok antiszoc, szerintem, mert pl járok menhelyre, 2 féle edzésre, ahol imádok lenni, majd kiugrok a bőrömből indulás előtt.

Továbbá a tanulás is itthon jobban megy, ha pl önálló munka van képtelen vagyok odafigyelni, mert az óramutató kattogását hallgaton, hogy mikor csengetnek végre. Otthon tök nyugodtan tanulok egyhuzamba 2-3órákat, ha szükséges éjjel is, emiatt ugyebár a jegyeim is egész jók(3db 3-asom lett félévkor, többi 4-5).

Szóval szeretném, ha nem kellene bejárnom a suliba, de most főleg az a gond, hogy még az idei tanévben szeretném, a hiányzások miatt.

Segítene valaki? Nagyon szomorú vagyok.

Előre is köszönöm a válaszokat

17 leszek nyáron



2018. febr. 16. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Indokolt esetben a (18 alatt) szülő az igazgatónál kérvényezhet magántanulói jogviszonyt.
2018. febr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Ezt a szüleiddel, ill. az iskola vezetőséggel kellene először megtárgyalni.

Őszintén sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy...nagyon rossz lehet.


De ezt a folyamatot mindenképpen a szüleiden keresztül tudod véghez vinni.

2018. febr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az előzőek írták, a szüleid tudnak segíteni. Mielőtt kérvényezitek a magántanulói jogviszonyt, érdemes egy pszichológust felkeresni (szakvéleményért), mert az iskolaigazgatók csak indokolt esetben engedélyezik ezt. (Vagy külföldi tanulás vagy betegség. A pszichés betegség, pl. pánikbetegség is annak számít.) Ha már 230 órát hiányoztál, valószínűleg év végéig meglesz a 250, ami azt jelenti, hogy így is úgy is osztályozó vizsgáznod kell valamennyi tantárgyból. Ebből a szempontból jobban jársz, ha sikerül elintézni a magántanulói jogviszonyt. Jövőre viszont érdemes lenne sulit váltani, mert azért hasznosabb, ha ott vagy az órákon.
2018. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Azt is, hogy nem szidtatok.

Szóval lehetséges így év közben is ezt elintézni?

Suli váltásról annyit, hogy 4. osztályban vagyok, 3 különböző suliban. Vhogy ezt nem nekem találták ki, folyamat stresszelek, szorongok, lassan úgy érzem ideg összeomlást kapok vagy nem tudom, de iszonyúan kétségbe vagyok esve, már-már ijesztő számomra, ami zajlik bennem.

2018. febr. 16. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, ne aggódj, ezért senki nem fog elítélni (aki igen, annak annyi az értelmi szintje és az EQ-ja mint egy galand féregé). Én sem érzem jól magam az iskolában, sokadik iskola, de ez van... ráadásul nekem most még durvul csak a dolog...


A lényeg: Mindenkinek vannak gondjai, te akarsz változtatni, mert tudod, hogy neked így rossz, más pedig vagy nem ismeri fel, vagy mint az igásló inkább húzza a bajait tovább magával. Jobban döntöttél, hidd el!

15/L

2018. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%
legyél terhes
2018. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
11%

utolsó, te vagy a világ királya :D

egyébként ha három osztályban is ez volt akkor benned van a hiba

2018. márc. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!