Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a feladata a tanárnak/osztá...

Mi a feladata a tanárnak/osztályfőnöknek ha megtudja hogy az egyik diákja vagdossa magát/anorexiás/bulímiás és hasonlók?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok? Szólnak a szülőnek és ennyi? Eltér a gyakorlat attól amit valóban tenniük kéne? Vagy leül vele beszélgetni?
2018. febr. 20. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Elméletileg beszélnie kellene vele aztán helyzettől függően iskolapszichológus ha van, vagy szülők. Gyakorlatban biztos van aki komolyabban veszi meg van aki lesz@rja.
2018. febr. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az utóbbi kettőnél a minimum, hogy beszél a szülőkkel (bár nem hinném, hogy van olyan szülő, aki ezeket nem venné észre), és ha úgy látja, hogy a szülőket nem érdekli a dolog akkor valami hatóságnak is. (Nem tudom, hogy hívják azt ami a gyermekvédelemmel/a gyerekek veszélyeztetésével foglalkozik.)
2018. febr. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Az már régen rossz ha csak a tanár veszi észre a problémát a gyereken. Tanárként én először a szülőt értesìtem. Volt olyan hogy a szülő megköszönte és elvitte szakemberhez, és volt olyan hogya szülő elküldött melegebb éghajlatra mondván semmi probléma sincs (aztán fél év múlva a pszichiátrián kötött ki a 11dikes gyekőc).

Mivel tanárként nem vagyok kiképezve hogy ilyen gyerekek problémáit megoldjam ezért véleményem szerint egy tanárnak ilyenkor "csak" szakemberhez kell irányìtani a delikvenst (négyszemközti heszélgetést még beválalom).

2018. febr. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Várj, kitalálom.. 16 éves vagy, tele fájdalommal?
2018. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ennek semmi köze a kérdéshez. Egyébként a válasz a kérdésedre: nem. Csak kíváncsi vagyok mi a feladata egy tanárnak ilyen esetben, illetve a lelkiismerete meddig viszi (vagy nem viszi) el, ki hogyan reagálja le az ilyen helyzeteket, hasonlók.
2018. febr. 21. 16:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A tanárnak kötelessége értesíteni a gyermekjóléti szolgálatot. Ez nem lelkiismereti, hanem szakmai kötelessége. A tanárnak NEM feladata az általad leírt problémák megoldása, mivel ezek pszichiátriai tünetek, nem pedagógiai kérdések.
2018. febr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

És ha esetleg nem szeretne ekkora feneket kerekíteni az egésznek akkor megesik hogy csak továbbirányítja az érintettet pszichológushoz vagy hasonló szakmaihoz?

A gyermekjólétiseknek ilyenkor mi a feladata, mit tesznek?

Előveszik a szülőt vagy csak szakmai segítséghez irányítanak?

2018. febr. 21. 22:37
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

A vagdosás itt a legdurvább. Az öngyilkos viselkedésnek számít, ebben az esetben NINCS olyan hogy nem akar feneket keríteni az ügynek. Különben az állásával játszana. Másik 2 problémánál lehet olyan, hogy csak iskolaorvoshoz és pszichológushoz küldi.

A gyermekjóléti szolgálatosok felkeresik a szülőt, de nem támadólag intézkednek, csak tanácsokkal segítenek. A szülőknek együttműködési kötelezettségük van. Ha nem teljesítik, akkor jönnek a keményebb intézkedések.

2018. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még valami. A tanárnak nincs titoktartási kötelezettsége, ezért értesíti a szülőt.
2018. febr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
Értesíti a fenét..!
2018. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!