Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok utálni szokták a...

A tanárok utálni szokták a tantárgyukból rosszul teljesítő diákokat?

Figyelt kérdés
2018. febr. 21. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Némelyik igen, némelyik nem. Embere válogatja! Nem minden tanár egyforma.
2018. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem feltétlen. Van olyan hogy valakit mint ember nem bírnak.
2018. febr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Tanár függő. Ha a tanár pikkel rád, akkor is meg fogja tenni ha 2-es vagy, de akkor is ha 5-ös. Ha jóban vagy vele, és ő is bír téged, akkor a válaszom nem, nem utálják őket. Ha az utóbbi, segíteni is fog, mivel szeretné ha jobban teljesítenél.
2018. febr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Én tanárnak készülök, de semmiképp nem utálnám azt a diákot, aki nem jó az én tárgyamból, hacsak az szándékosan nem akadályozza az óra menetét, vagy nem buzdítja az osztálytársait is az adott tantárgy ellen. Ha egyszerű érdektelenségről van szó, vagy nincs érzéke a tantárgyhoz, akkor úgy viszonyulok hozzá, mint bármelyik másik diákhoz.
2018. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Én 5 tantárgyból bukok év végén, ebből 4 tanárral full jóban vagyok, mivel rendes, jófej, mégis tisztelettudó vagyok velük.

A maradék egy az tényleg egy utolsó nyomorult :D

2018. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
84%
Tanárfüggő. Én tanár vagyok és nem utálom őket, alapból nem utálok diákot semmilyen okkal. Ha valakinek nem megy az anyag, akkor próbálom kifürkészni hogy min csúszik el az illető és segíteni neki, hogy jól teljesítsen. Attól hogy kiutálom, még nem fogja megtaulni, márpedig az én dolgom az lenne hogy megtanítsam, nem az hogy utálkozzak mint valami ovis.
2018. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Általában nem. Én pl. szorgalmas, mégis segghülye diák voltam. Engem szerettek a tanárok.
2018. febr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tanár nem utál egy diákot sem (normális esetben, persze). Számukra ők gyerekek, akiket nevelni kell. Minden tanár tudja, hogy vannak rossz gyerekek, akik sokszor a rossz családi körülményeik, otthoni erőszak stb. miatt lettek azok. A pedagógus munkájához hozzátartozik, hogy vannak ilyen gyerekek, ezzel mindenki tisztában van, hogy a munkája része az ilyen gyerekekkel való foglalkozás, aki erre a pályára megy.


Az, hogy valaki rosszul tanul, nem ok arra, hogy a tanár "utálja". Valójában az igazi pedagógiai munka nem az, hogy a szorgalmas és nagyon okos diák megtanulja a leckét és ötösre eldarálja felelésnél és a tanár hátradőlve hallgatja. Az igazi munka pont az, hogy a rosszul tanuló diákkal tud-e kezdeni valamit a tanár. A kihívás itt kezdődik. Ebből következik, hogy az igazi siker is az, amikor az ilyen gyerekekkel történik valamilyen pozitív eredmény.


Mindettől függetlenül van, akit kedvel a tanár és van, akit nem. Ez normális, emberi dolog, mivel ez olyan pálya, hogy emberekkel kell foglalkozni, teljesen természetes, hogy van, akit kevésbé bír egy tanár. Ez nem az ő hibája. És az fontos, hogy ennek a kérdésnek nincs, vagy nem feltétlenül van köze ahhoz, hogy valaki okos-e vagy rosszul teljesít.


Attól egy gyerek lehet szimpatikus emberileg, hogy rosszul teljesít, és attól egy gyerek lehet unszimpatikus, hogy kitűnő tanuló.

2018. márc. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!