Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi van, ha valakit az iskolába...

Mi van, ha valakit az iskolában bántalmaznak és egyszer kiáll magáért és fizikai erőszakkal válaszol a bántalmazóinak?

Figyelt kérdés

Volt, hogy írtam már ki kérdést arról, hogy pár osztálytársam folyton próbál lealázni a többiek előtt meg pletykákat terjesztenek rólam, stb. És az én kérdésemre is, illetve más hasonló kérdésekre is jöttek olyan válaszok, miszerint az ilyeneket "pofán kell verni, hogy tudják hol a helyük". Volt olyan válaszoló, aki azt mondta, évekig bántalmazták, aztán egyszer nekiment az egyik vezéregyéniségnek, aki legjobban szította ellene a többi osztálytársat is és onnantól kezdve mindenki békén hagyta.

Nem tudom, ebből mi igaz, de ha a mi iskolánkban történne hasonló, szerintem abban a pillanatban rúgnák ki azt, aki kezdte a verekedést. Ráadásul az én esetemben is az van, hogy egy ember elkezdte ezt az utálkozást, meg a haverjaival a pletykák terjesztését rólam, stb. és hiába vagyok kedves mindenki mással az osztályból, az alapján ítélnek meg, amiket hallanak rólam és ők is utálnak, olyan dolgokért, amiket nem is mondtam vagy tettem... És nem tudom, ilyen esetekben mi a teendő, rendőrségi ügy lesz-e belőle, vagy csak valami fegyelmi tárgyalás szerűség az iskola vezetőivel együtt, de 101, hogy a többiek is ellenem szólnának..

Egyébként csak úgy jutott az eszembe ez a kérdés, hogy az illető ma is olyat szólt be, amit már tényleg nagyon nehezen tudtam figyelmen kívül hagyni. Az utóbbi hónapokban úgy érzem, minden egyes nap egyre közelebb kerülök ahhoz, hogy egyszer odamegyek hozzá és szájba rúgom, vagy rosszabb. Félek, hogy egyszer nem bírom tovább és hirtelen felindulásból valami olyan sérülést ejtek rajta, ami miatt akár börtönbe is kerülhetek (már elmúltam 18)...Már voltam egyébként az iskolapszichológusnál is, mielőtt valaki hozzá küldene, elmeséltem, miket csinál, erre megkaptam, hogy vagy megpróbálok a kedvében járni a szóban forgó gyereknek, pl. kedveskedjek neki ajándékokkal (a nagy lóf4szt..), vagy fogadjam el, hogy ez van, esetleg iratkozzak át másik iskolába, ha nem tetszik :D Szóval inkább hagyjuk..

Tehát az ilyen eseteknek milyen következményei vannak?


2018. febr. 23. 00:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet belőle rendőrségi ügy, mert ugye egy ilyen legalább könnyű testi sértéssel szokott járni, de inkább súlyossal, azt hogy kirúgnak e nem tudom, azokba az iskolákba ahova én jártam nem hallottam senkiről akit egy(!) verekedés miatt rúgtak ki. Szerintem nézz utána, hogy amit ő csinál azért nem lehet e feljelenteni (ugye létezik becsületsértés, meg ilyesmik), ha meg mindenáron agresszív véleménycseréhez folyamodsz, akkor csináld iskolán kívül, kettesben vele.
2018. febr. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először azt az iskolapszichológust kirúgnám.


Másodszorra meg ha nem tizenkettedikes vagy, akkor menj neki, rúgjanak ki téged, legalább nyugtod lesz utána. :D

Mást nem igazán tudsz csinálni... mármint nyugodtan is kiiratkozhatsz...

Arra figyelj, hogy a fogait lehetőleg ne verd ki mert fizetned kellene a megcsináltatását, meg valahogy kerüld a nyolc napon túl gyógyuló sebek okozását, és jó vagy... magyarán vágd pofán, de ésszel. :D

2018. febr. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Ezt így kell lekezelni:


"Te meg mit bámulsz, hülyegyerek? Ne mereszd rám a szemeidet, mert bajok lesznek öcskös. Mi van? Megcirógassam az arcodat vagy ide jössz egy sallerért, hülyegyerek? Ha nem lennének gerinc problémáim, lehajolnék és levernék egyet"



Tuti, hogy hozzád sem szólnak többet. Én egyszer eljátszottam egy hasonlót. Azóta magányos vagyok, mert mindenki rossz embernek tart. Pedig csak egy gyerekkel játszottam el.

Szóval inkább ne tedd, hacsak nem akarsz magányos maradni.

2018. febr. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!