Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha még most sem sikerült...

Ha még most sem sikerült beilleszkednem középiskolába, akkor már úgysem fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Osztályomba 33-an vagyunk, ebből hárman lányok.

Mi lányok annyira nem vagyunk olyan jóban, csoportban persze mindig együtt vagyunk, de egyébként nem nagyon. Ők sokkal nyitottabbak.

Az osztály alapból nem olyan összetartó.

Fiúk közül 2 emberrel beszélgetek, ebből az egyikkel mindig összeveszünk valamin.

Van akivel egy buszon járok, de komolyan, mellém sem ül, nem is köszönünk mindig.

Annyira gáz az egész, mikor mennék be iskolába, osztályból 3-4 ember is elszórva és mindenki mással beszél, kerüljük egymás tekintetét.

Általában osztályon belül körbemennek, mindenkivel kezet fognak, nekem max páran köszönnek. Én sziázok, vagy jóreggeltezek, azok meg le se szrnak.


Az iskolát se szeretem nagyon. A szakot se, tanárokat, termeket. Mindig félek, mert felelünk, írunk minden második órán(ha nem mindegyiken). Kezdek belefáradni, pedig ez még nagyon az eleje...

Mondjuk gondolom, én vagyok a hibás, mert visszahúzódóbb vagyok. Még most is néha. Ha meg kicsit hangosabb vagyok, elszégyellem magam.

Már megbarátkoztam vele, hogy ez ilyen lesz, de néha eszembe jut és elszomorodok iskolában is. Olyankor mindig én vagyok a ,,depressziós", ,,antiszociális".


Szóval visszatérve, ha eddig nem sikerült, ne reménykedjek? Tehetek még valamit?

16/L



2018. febr. 24. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen nagy osztalyoknal elofordulnak a klikkesedesek. Mi szerencsere csak egy 16 fos oszty vagyunk, mindenki-mindenkinek a haverja kb es nincsenek kikozostesek.

Probalj nyilni felejuk, osztalykirandulaskora jarj el, ha szokott lenni. Ott jol kiismerik egymast az emberek, nalunk pl 2 lany nem nagyon kedvelte egymast, majd tizedikben volt egy osztalykirandulas es azota puszipajtasok, suliban elvalaszthatatlanok.

2018. febr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Sajnos nagyon nagy az osztálylétszám. Mi is ennyien vagyunk egyelőre, de vannak csoportbontások ezért könnyebben tudtam barátkozni.

Most arra összpontosíts, hogy tanulj rendesen. Az a 33 fő 11.-ben már lehet nem lesz, csak 24 fő. Ha gimibe jársz.

Nagyon sajnálom, tényleg, hogy ezt kell elviselned, de még van időd.

Én azt mondom, hogy később jobb lesz a helyzet.

2018. febr. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem legyél nyitottabb és azok akik nem köszönnek azokkal ne foglalkozz. Azokkal foglalkozz akikkel jóban vagy. Picit próbáld pozitívan látni a dolgokat még ha nehéz is a helyzet.
2018. febr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy ötlet, mert így ahogy leírtad lehangoló valóban..

próbálj meg nem elszomorodni, és fókuszálj és keresd azt ami jó. Aki köszön neked, ha szól valaki hozzád, szóval azt lásd meg, ami van. És pozitív képet fess magad elé, hogy jó lesz, attól vidámabb lehetsz, amitől szívesebben is vannak veled. Amikor üresjárat van, "le se szarnak" azt észre se vedd, fókuszálj a tanulásra. Ne félj kérlek a feleléstől, vagy dolgozatírástól, nem dől össze a világ :) Minden jót!

2018. márc. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindig félsz, ha felelni kell? Arra gondoltál már, hogy tanulsz?
2018. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!