Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért a jobb anyagi helyzetű...

Miért a jobb anyagi helyzetű diákok szorgalmasabbak és jobb tanulók?

Figyelt kérdés

Ha észreveszitek akkor az átlagnál jobb anyagi helyzetű diákok sokkal jobb tanulók, és szorgalmasabbak mint azok akik rosszabb anyagi körülmények között élnek.


Ez számomra azért érdekes mert a jó anyagi helyzetűeknek nem feltétlenül szükséges a jó iskolai végzettség (előnyökből kifakadó okok miatt) de a hátrányosabb helyzetűeknek viszont igen.


Én középiskolás diákokról beszélek főleg most.



2018. febr. 25. 09:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Ez így szimplán hülyeség és nem igaz
2018. febr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Indokold válaszod.
2018. febr. 25. 09:13
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A jobb anyagi körülmények nem maguktól lettek, hanem azért, mert a szülök elértek valamit, ami részben a jobb képzettségnek is köszönhetö.

Ezért a gyerek abban nö fel, hogy csak akkor tud valamit elérni, ha tanul, méghozzá jó eredménnyel.

2018. febr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%

Érdekes téma az biztos...

Nos nekem volt egy olyan osztálytársam, aki szegényebb családból származott (ráadásul roma) és kitűnő tanuló volt!

Egy olyan is, aki átlagos életet élt, mégis kitűnő volt, igaz, az apukája tanult ember, főiskolát végzett, valószínűleg ez is befolyásolta a dolgot. És bizony ismerek olyan gazdag gyereket is, aki kettes-hármas tanuló volt...


Ez a dolog egyébként szerintem inkább a tanárokra vezethető vissza! Én sajnos tapasztaltam, hogy azok a gyerekek akiknek "nyalizós" az anyukájuk/apukájuk, mindig különlegesebb bánásmódban részesülnek. Pl: egy olyan gyereknek, akinek a szülei nem nyalnak a tanároknak, el nem magyarázná külön a tananyagot, DE akinek nyaliznak a szülei, annak ha kell órán (!) 55x is elmagyarázza csak hogy megértse. Sajnos a gyerekek ezért utálják az iskolát, mert kivételeznek velük. Mondhat bárki bármit, ez így működik, pláne általános iskolában.

2018. febr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Indoklás: Durva általánosítás.


Kell ennél részletesebb indoklás, vagy csak nyomogatni akarod tovább a minuszt?

2018. febr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Azt a peldat latjak. A szuleik jomodja az esetek tobbsegeben a jobb foglalkozasbol fakad amiert anno ok a suliban jobban kellett, hogy teljesitsenek. Egy ugyved/orvos/stb. eveket tanult kemenyen azert a fizetesert amit megkap. A masik ok az, hogy ezek a szulok a gyereket meg szoban is osztonozni szoktak, hogy tanuljanak, jo suliba keruljenek mert akkor megbuszkebbek lesznek rajuk.


A szegeny emberek sajnos napjuk nagyreszet munkaval, tuloraval toltik, hhogy a keves fizetesuk eleg legyen, sokszor anyagi gondokkal kuzdenek, ez felemeszti az idejuket is, nem nagyon fognak a tovabbtanulasrol vagyeppen a tanulas fontossagarol beszlegteni a gyerekkel.


De elleneldak mindketto esetben vannak.

2018. febr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó


Akinek nem inge nem veszi magára.

A kivétel erősíti a szabályt.


Indoklás nélkül nem a kérdésre válaszoltál, ami miatt lepontozhatlak mivel nem volt hasznos válaszod.

2018. febr. 25. 09:43
 8/22 A kérdező kommentje:
Az ötösnek küldtem nem neked hatos.
2018. febr. 25. 09:45
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

Olyan is megfigyelheto, hogy a gyerek pont azert akar jo iskolaba bekerulni, jol fizeto szakmat tanulni mert nagyon szegeny a csaladja. O nem akarja ugyanazt megelni, mint most a szulei.

Ennek ellentete (?) mikor az orvos gyereke csakazertis bukik tortenelembol es szakmunkas suliba jar mert o meg azt akarja elkesrulni, hogy peldaul sznobnak nezzek. Talan az o csaladjaban minden a penzrol szol, szeretet nincs is, csak magamutogatas a hatalmas hazzal, a millios autokkal, az evi harom kulfoldi nyaralassal, a feleseg botox kezelesevel....

De persze mindenki maga valasztja milyen eletet akar megteremteni maganak. Vannak szegenyebb csaladbol erkezo emberek akik nem szeretnenek gazdagsagot mert nekik hiaba szegenyen eltek a gyerekkorukat, d eszeretetben, az fontosabb, akkor nem vagyik az ember, csak tisztes polgari eletre, nem hivalkodasra.

Sokan sokfelek vagyunk, ne feledd el, ne altalanositsunk.

2018. febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%
Szóval ha nem értek egyet a prekoncepcióddal akkor a válaszom nem hasznos, értem.
2018. febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!