Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért köteleznek a pedagógusok...

Miért köteleznek a pedagógusok akaratom ellenére is versenyekre?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesznek nyelvi versenyek az iskolában, de én nekem se kedvem, se időm elmenni.


Elmondtam az angol tanáromnak is, hogy nem érek rá erre, mert akkor késő estig tanulnom kellene másnapra. Ha nem mennék el, akkor este 7-ig kényelmesen megtanulnék és még maradna este időm olvasni.


Természetesen nem értette meg. Beírt versenyre. Most mit csináljak?


2018. febr. 25. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Őő. Ne menj?

Ennyi erővel engem is beírhatna, lol...

2018. febr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Ha tanítási időben, tanórák helyett lesz a verseny, akkor menj el, és döntsd el, hogy készülsz-e rá vagy sem. Ha tanítási időn kívül, pl. délután lesz a verseny, akkor megteheted következmények nélkül, hogy nem mész el. Amúgy a helyedben elmennék, mert az, hogy beírt a versenyre a tanárod azt jelenti, hogy jó vagy benne. Miért ne mutasd meg, hogy mennyire?
2018. febr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet. Nem menj el, és kész!
2018. febr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Szerintem is megteheted, hogy ne menj el, ha délután van. De azt gondolom, hogy jól tennéd. Inkább próbáld meg a többi tanárral megbeszélni, hogy a verseny miatt későbbre halaszthasd a házikat. Hosszú távon jobban jársz, ha kitűnsz valamivel a tömegből, ha a sima gimis anyagot tanulod meg 5****+-ra, azzal kevesebbet érsz. Másrészt szerintem egy nyelvtanárral megéri jóban lenni. Ha később más versenyekre is küldeni akar, akkor lehet, hogy ingyen és bérmentve a szabadidejében fog téged pluszban felkészíteni. Ez elég nagy segítség, mert a nyelvi különórák nem mondhatók éppen olcsóknak, és a közvetlen tanári felkészítés (amikor nem csoportban vagy) nagyon hatékony.


De persze ha amúgy nem kedveled ezt a tanárt, nem tudsz tőle igazán hatékonyan tanulni, akkor lehet, hogy nem éri meg. Gondold át a dolgot, és ez alapján dönts.

2018. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Ezt a békát le kell nyelni! De többet nem!
2018. febr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!