Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit szóltok hozzá, hogy egy...

Mit szóltok hozzá, hogy egy biológiatanárt most hurcol meg a média/állatvédők gimnáziumi élőállat-holtállat boncolása miatt?

Figyelt kérdés
[link]

2018. márc. 1. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne élő állatot boncoltatni.
2018. márc. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

A halott még okés, az élőt max úgy lehetne megoldani, (ha már mindenképp élő állatot akar az ember látni belülről) hogy mint egy műtétnél, felnyitják, de vissza is varják és nem pusztul el...

És ezen ismeretet a holt állat boncolásával lehet kombinálni. :)

2018. márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem meghurcolják hanem számonkérik, és jól teszik.
2018. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%
Na ezért jàrjàl iskolàba, hogy elmebeteg tanàrok téveszméinek a részese legyél...
2018. márc. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mojjo ***** válasza:
64%
Ez baromira beteg. Már az állatok élve boncolása. Ez nem meghurcolás, teljesen jogos, ami történik.
2018. márc. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A cikket olvasva eszembe jutott az Anyagyilkosság Csáth Gézától...

Szerintem helyesen teszik, hogy számonkérik rajta a dolgot. Nem biztos, hogy az helyes, hogy ekkora hírverést csinálnak belőle, de azzal semmi gond nincs, hogy valaki szóvá tette, hogy nem oké, amit csinál. Nem tudom, hogy egy biológiatanárnak mit kell tudni vagy pontosan milyen anyagot kell leadni, de szerintem úgy lehetne a gyerekeket megtanítani, hogy hogyan viszonyuljanak egy halott állathoz (vagy akár emberhez, ha később mondjuk orvosok akarnak lenni), hogy a kegyeletről beszélnének nekik és mindenek előtt a dolog etikai részét ismertetik velük. Én is biológia tagozatra jártam gimiben, rengeteg gyakorlatunk volt. A tanárunk elmondta, hogy a tudományos munka során mi a módja annak, hogy egy állatot úgy altassanak el, hogy a lehető legkevesebb szenvedést és fájdalmat kelljen megélnie és azt mondta, hogy ha szeretnénk, akkor boncolhatunk az utasításokat szigorúan betartva. Úgy döntöttünk, hogy azért felesleges lenne csigákat begyűjteni vagy csirkéket venni, hogy csak a látvány kedvéért felboncoljuk őket. Egyszer boncoltunk kis halakat, amiket egy osztálytársunk fogott és volt, hogy osztálypénzből vettünk a hentesnél sertésszívet vagy vesét, mert sokan szerettek volna orvosira jelentkezni és érdekelte őket a dolog. Szerintem nincs gond a boncolással, ha az etikai és kegyeleti szabályokat betartva végzik. A cikkben szereplő tanár nem így tett, ami számomra elítélendő.

2018. márc. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért rakták át a kategóriát. Nem véletlenül került a természettudományok közé.... mindegy, biztos a fejembe láttak a modik.


Én itt inkább csak hanyag altatást, és hanyag elaltatást vélek felfedezni, és nem azt, hogy mindig, direkt így csinálták. A családban pont azt beszéltük, hogy anno az állatorvosin voltak vivisectiok, és nem egyszer volt, hogy az állat felébredt, sőt még személyi sérülés is volt ebből. Nem kínozni akarták, hanem egyszerűen kiszámíthatatlan az altatás, vagy elaltatáshoz használt anyagok mennyisége... szóval volt amikor halottnak hitték, de egyszerűen nagyon mély altatásban volt, és a szívverése is érzékelhetetlen volt. Ha most történne, akkor egy ilyen kiszámíthatatlan dolog miatt kirúgnák a fél kart, vagy mi?


Egy ilyen ember, akinek a kezei közül tucatnyi orvos, vagy természettudományos orientáltságú szakember született, egy ilyen ügy miatt, megszakad a pályája. Személyes fenyegetéseket kap.


A másik ami zavar, és fura, hogy nem tűnt fel senkinek sem. A legnagyobb, többszörös bűnözők nevét sem írják ki, sőt a képét, amit kiraknak kommentként órákon belül törlik. Itt több hír oldal az egész, teljes nevét kiírja a tanárnak (jól beazonosíthatóan, még a doktori címére is utalnak), sőt pl a 444 kommentjeiben legalább háromszor ott van a képe, a hvg kommentekben ott van a címe, és lassan a harmincadik(!!!) órája ezt senki sem törli. Nem értem, egy ilyen esetben nincs joga az anonimitáshoz, de ha megöl két embert, vagy a mostani delikvens, aki egy vendéglátó egység dolgozóját agyonverte, neki is ki van takarva a neve- vagy rövidítve, és a képe sincs ott, de ebben az esetben a tanárnak nincs ilyen joga.


Ez az igazi gyalázat, és nem egy-két félresiklott boncolás, amit még be is ismer, hogy nem sikerült, és elrontotta.

2018. márc. 2. 20:28
 8/9 Mojjo ***** válasza:

"Több forrásunk sem emlékezett rá, hogy korábban lettek volna boncolások az iskolában, állítólag ezt a típusú természettudományos foglalkozást ez a tanár rendszeresítette nagyjából 3 éve."


Ez mondjuk nem igaz. Speciel oda jártam gimnáziumba, és boncoltunk galambot. De nem élt már szegény akkor. Ha jól emlékszem, 1999-ben, ami picit régebben volt, mint 3 éve.

2018. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Értem mire érted, hogy meghurcolják.


A cikkből számomra nem úgy tűnt, mintha csak néhány altatás nem sikerült volna, és az élveboncoláson túl az is kérdéses maradt, hogy honnan kerültek beszerzésre ezek az állatok, igazolhatóan laborállatok voltak-e.


Elhiszem, hogy sokat torzít a valóságon egy-egy ilyen cikk, éppen ezért kellett volna egy ennél részletesebb nyilatkozatot kiadnia az iskolának arról, hogy pontosan mi történt, nem pedig minél előbb leléptetni a tanárt.


Abban teljesen igazad van, hogy nem lett volna szabad névvel és konkrét vádakkal nyilvánosságra hozni a történetet. Üdv a meetoo világában!

2018. márc. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!