Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ki kene állni csoport előtt...

Ki kene állni csoport előtt powerpoint nélkül 10 perces előadást tartani kiraz a hideg főleg már most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Először is a technikai problémák hogy power pointot nem lehet használni, de ez meg ok.


A nagyobbik hogy én nagyon introvertalt vagyok ilyen szempontból, utalok előadni, ráadásul a testbeszedem borzalmas, és depressziós is vagyok ráadásul mindenki fiatalabb nálam két évvel mert később kezdtem az egyetemet.


10 percig !!! egyedül beszélni egy söpört előtt ...remelem lesz aki érti a helyzetemet.


Ti mit tennének a helyemben?


2018. márc. 8. 23:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jól ismered a témát amiről beszélni fogsz,félig már nyert ügyed van. Én a tükör előtt gyakorolnám sokszor. Így látod,hogy mit kell javítanod a testtartásodon és adhat egy kis magabiztosságot ha látod, hogy ez megy is.
2018. márc. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igyál meg két felest előtte+1 tictac=problem solved
2018. márc. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyetemen minden félévben legalább 3 ilyen előadásom volt.
2018. márc. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos teljes mértékben nem tudod leküzdeni ezt az érzést, ha ilyen típus vagy. Én is már hetekkel a prezi előtt gyomorgörccsel küszködtem. Ez csak akkor múlik el, ha már túl vagy rajta.


Én azt tudom tanácsolni, hogy készülj fel amennyire csak tudsz. Ha érted, miről akarsz beszélni, és jól begyakorlod a szöveget, kevésbé fogsz felni attól, hogy belesülsz.


Nekem egyszer azt tanácsolták, hogy érdemes az előadás előtt megjegyezni öszintén, hogy sajnos nagyon izgulsz, de megpróbálod jól,előadni a mondandódat. Ha nem pszichopatáknak vagy mentálisan sérült embereknek tartasz előadást, akkor ez szimpátiát fog kiváltani a hallgatóságból.


Valamint érdemes közvetlenül a prezentáció után betervezni valami jó kis programot, amit nagyon vársz. Gondolj mindig arra, hogy ha túl leszel ezen, milyen jó lesz utána nyélbeütni azt a bizonyos progit.


Ne izgulj, ha túl leszel rajta, egy nagy kő fog leesni a szívedről.

2018. márc. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én olyan iskolába jártam, ahol ötödiktől ez volt a felelés, és minden nap volt feleltetés minden tárgyból.

Szakköreink és versenyeink is voltak emellett, és ott is ugyanúgy, meg bármikor, amikor órán felszólaltál, ki kellett állni és mondani.

Pl. szerintem a vers, amivel negyedikben indultam, 10 percnél hosszabb volt.

Szóval én nem értem, mi a probléma.

Talán írj egy vázlatot, és pillants bele, ha szabad.

Nekünk nem szabadott.:D

2018. márc. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tépj be.

Komolyan mondom, annyi hülyeséget fogsz beszélni, hogy még élvezni is fogja a hallgatóság; de ha előtte rendesen bemagoltad, akkor nem lesz gond, hogy picit módosult a tudatállapot, erre mondják azt, hogy "ha álmodból ébresztenek, akkor is tudni kell".

Vagy ott van még a már említett feles, csak hát annak szaga van.

2018. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös, én értem, mi a probléma, ugyanis engem is küldtek mindig mindenféle versenyre, ahol ki kellett állni, beszélni kellett, velem mondatták el az összes rohadt verset, minden nap volt szóbeli számonkérés az osztály előtt. Volt olyan, hogy elájultam, volt olyan, hogy sírva fakadtam, volt olyan, hogy előtte a pincében vertem szét az öklöm a falon, mert nem bírtam a nyilvános szerepléssel járó stresszt.

Van, aki megszokja, én 24 vagyok, túl vagyok 12 év közoktatáson és öt év egyetemen, de nem szoktam meg.

2018. márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hallgass a 6os válaszolóra, ő jókat mond
2018. márc. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7: Jaj, nagyon sajnálom.:(
2018. márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!