Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztályfőnök probléma? Többi lent

Osztályfőnök probléma? Többi lent

Figyelt kérdés

Nem kertelek, utálom az osztályfőnökömet, ő is engem. Jövőre mindenképp megpróbálok egy másik iskolába átjelentkezni, nem is ez a lényeg.

Hanem a fent említett ember tartja az osztálynak a matekot, és szerintem sportot űz abból, hogy pár embert, aki nem tetszik neki, szét szívat. Általános iskolában 4-5-ös voltam matekból, 7.-ben 3-as, aztán 8.-ban 4-es (hatosztályos gimibe járok). De idén, kilencedikben, nem tudom, mintha megbolondult volna, sorra buktatja meg az embereket. Eddig második félévben csak 1-esem van, és nagyon parázok, mert ha így folytatódik megbukok. (Amúgy év végén a 2,95-re nem adta meg a hármast :D) Írunk egy olyan dolgozatot, amiben szó szerint azt válaszoltam, amit a füzetbe kiírtunk tételként, nem fogadta el, fél pontot adott rá, idk miért. Félek, hogy ez már komolyan arra megy, hogy kirúgasson engem (év végén aki megbukik valamiből azt kicsapják).

Mit tudok tenni? Tanulok állandóan, én és a matek könyv összenőttünk, de szerintem ha felmondanám betűről betűre a könyvet, akkor se adna jó jegyet.

Valaki tapasztalt már hasonlót, járt már így? Minden lehetőség/segítség érdekelne. :)



2018. márc. 10. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj az igazgatóhoz
2018. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Igazgató és beszélj a szüleiddel.


Ha nincs vaj a füled mögött (általában szokott... lehet pofáztál az óráján, vagy bontod a rendet stb) akkor meg kell érteniük.


Kérd a dolgozataid más általi átnézését... így nem buktathat meg, hiszen pont a matematika egy egzakt tudomány. Ott nem dumálhatsz félre. Ha jó a levezetés, akárhogy is, de pontot ér...nem húzhat meg.


Kíváncsi vagyok a sok karót hogy kaptad be. Mert a témazárókat kötelező eltenni, és ha oktalanuk lepontoz simán fegyelmit fog kapni.

2018. márc. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Engem is utált amúgy a matek tanár... 12-ben kettes voltam.

...de ahhoz nagyon hülyének kellett volna lennem, hogy meghúzzon.

Semmit se tanultam, és leveleztem a padtársammal az órán. Emiatt röpzhval szopatott párszor. Majdnem megbuktam. Akkor utáltam mint a szart, és őt hibáztattam.


Aztán érettségire már összekaptam... és évekkel később beíratkoztam egy mérnök BSc-re. Te jó ég mennyit szenvedtem eleinte és visszasírtam Kobráné Kővágó Marikát :D ... Aztán sikerült befejeznem, és lett jó állásom... és pontosan tudon, hogy én voltam egy kis f...sz :D

2018. márc. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám, hogy nagyon kirívó ember vagyok, az óráján kussban ülök, nem levelezek. :D Nem szoktam visszapofázni, csak megvédem magamat, amikor az egész osztály előtt lehülyéz.

Talán, az amit tettem ellene, hogy még októberben egyszer szakadt nadrágban mentem, haza küldött és szaktanárit adott érte. De nyilván nem ezért csinálja, csak akkor lenne annyi gerince h a szemembe mondja, hogy "ezért és ezért nem szeretlek" vagy "nem szeretném ha az osztályomba járnál".

És igen, van egy stílusom, de ha bemegyek iskolába, akkor nyilván kulturált vagyok. Szóval értitek.. :D Amúgy ez az ember nagyon provokatív és annyi empátia van benne, mint egy széttaposott csigában.

Szüleimmel is beszéltem, ők is azt mondták h ha így folytatódik, akkor igazgató elé viszi az ügyet.

2018. márc. 10. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na de mire adta az 1-eseket...?


Még egyetemen a legbrutálabb zhnál is van minimum %... általában 40-50%. Ha ezt tudod nem adhat egyest.


Ki kell kérni a dolgozatokat és megnézni jogos volt e.


A gatyás dolog meg no komment. Idióta egy ember.

2018. márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazgatóhoz fordulni. Másik osztályba kérni magad, ahol más a matektanár, még az idén, nem jövőre. Független vizsgabizottság előtti osztályozó vizsgát kérni. (A tanítási napok vége előtt legalább 30 nappal az igazgatótól kell kérni.)
2018. márc. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Velem ez volt, csak a magyar tanárral, szintén osztályfőnök volt. Mai napig nem tudom, hogy miért utált (mondjuk van egy sejtésem). 4,7 átlagom volt, csendes voltam, nem idétlenkedtem órán, nem feleseltem, szóval nem volt velem gond. Illetve az az egy, hogy 30 km-ről voltam bejárós és nem tudta megérteni a tanár, hogy menetrendhez vagyok kötve. Egyszer azért akart kirúgatni, mert menetrendváltozás volt és emiatt nem fértem fel a buszra, csak a későbbire, amivel max 5 percet késnék. Én előre szóltam neki, hogy ez történt erre leállt velem veszekedni, hogy ezt ő nem tűri el az intézményben bla bla.. meg hogy akkor álljak a buszon. Mikor annyira tömve volt, hogy már meg sem állt a mi falunkban. Meg akkor jöjjek be a korábbival. (A korábbi buszom 5-kor jött, fél 6 előtt már a sulinál voltam vele, fél nyolctól volt tanítás.) Én elmentem az igazgatóhoz, elmondtam neki is, hogy mi van, ő szerencsére nagyon megértő volt, mondta hogy írjon anyum az ellenőrzőbe, hogy ez van és probléma megoldva.


Egyszer írtunk valami dogát. Ugyan annyi pontom lett, mint az egyik kedvenc diákjának. Neki 5 lett nekem 3. Mikor szóltunk neki nagy duzzogva átírta a jegyet.


Egyszer levont versmondáskor pontot, mert "és"-t mondtam "s" helyett. Többen is szóltak neki, hogy én mondtam jól, de "nem hallotta meg".


Félévkor az egész osztályt (több, mint 30 főt) megdícsért, még azt is aki megbukott. Mikor én kerültem sorra odadobta elém az ellenőrzőmet és közölte, hogy nem érdemlem meg, ami benne van.


Ha random feltett egy kérdést és tudtam a választ akkor lenézően megjegyezte, hogy ez nem a tudásomnak köszönhető, hanem a szerencsének vagy addig kérdezgetett, amég valamire nem tudtam válaszolni és felírta "rossz pontnak" vagy ceruzás egyesnek.


Egyszer kitalálta, hogy kikérdezi órán kívül, amiket otthon tanultunk. A kedvence meg se tudott szólalni, de kapott egy "jó pontot", mert "látszik, hogy készült". Én tudtam mindenre a választ, de csak egy nagy hiányjelet kaptam meg egy ceruzás egyest, amit volt kedves beírni a naplóba és beleszámolni a jegyembe, mert "nem emlékszik mire kaptam, de biztos megérdemeltem".


Egyszer bementem önként segíteni nyíltnapkor. A kedvence, aki ott volt kapott érte plusz egy szabad napot, amit bármikor kivehet meg egy potya ötöst abból a tárgyból, amibők rosszul áll. Mikor én is rákérdeztem közölte, hogy ez csak annak jár, aki ott volt. Mondtam hogy én ott voltam, de nem hitte el, pedig fénykép is van róla.


Nem írom le az összes esetet, rengeteg volt. A lényeg, hogy ha egy tanár egyest akar adni akkor tud.


Másokkal is ilyen volt (főleg a barátaimmal). Jeleztük az igazgatónak, de tanárhiány miatt nem tudta lecserélni. A magyar érettségim nekem lett a legjobb és utána emelteztem is belőle, ami szintén jól sikerült, szóval nem hiszem, hogy az én tudásommal lett volna gond. Mindenképp szólni kell erről az igazgatónak vagy kérd, hogy más tanárnál felelj, írj dogát, hogy ne tudja lehúzni.

2018. márc. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!