Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért mondja ezeket róla?

Miért mondja ezeket róla?

Figyelt kérdés
Van egy tanárnő az iskolában, aki kb. 35 éves. Az egyik lányra (15 éves) azt mondta, hogy olyan cuki, meg tüneményes. Jó, valóban cuki lány, alig néz ki 12-nek és még a nőies formái sincsenek meg, de akkor is........Azért ez egy kicsit gáz, hogy egy majdnem felnőtt lányra ilyeneket mond. Amúgy a lány osztályelső tanuló és az összes tanár kedvence. Mindig ott ölelgetik és állandóan róla áradoznak. Csak azt nem tudom, hogy miért ő a kedvenc, meg hogy miért cukizzák le folyton. Miért?

2018. márc. 12. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen velem is volt anno gimiben. Még végzős koromban is az egyik (férfi) tanár végig cuki lánynak hívott, meg mondjuk jó is voltam a tárgyából, szerettem is, érdekelt is, szóval szerintem ezek így pozitív képet alakítottak ki róla bennem, és ezért kedvelt. Szerintem hasonló a helyzet az osztálytársaddal is.
2018. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Mert valóban cuki és tüneményes. Te is leírtad, hogy az.

Nyilván kedves is a tanárokkal, jó tanuló. Ezek is hozzájárulnak, hogy szeretik. Nemcsak a kinézet, hanem a viselkedés is sokat számít.

Nálunk is volt mindig egy-egy kedvenc, általánosban, középiskolában is.

Én sose voltam az :D Ez van, kibírtam :D

2018. márc. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Kicsit irigy vagy. Kicsit.
2018. márc. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Nekünk is volt egy ilyen lány az osztályban, alapból elég szép volt, ráadásul imádta az animéket is és kicsit ilyen animés-japános volt a stílusa is, ráadásul ő is minden tantárgyból szín 5-ös volt. És minden tanár folyton róla áradozott, hogy ahjj, nem csak okos, hanem szép és aranyos is, volt, hogy egy tanár épp beszélt órán, aztán egyszer csak ránézett a csajra és elkezdett nevetni, majd hozzá is tette, hogy "Jajj, XY (a szóban forgó lány) olyan aranyosan néz rám, olyan, mint egy kiscica!".

Meg a csaj tényleg nagyon okos volt, nem volt olyan tantárgy, amiből ne kizárólag ötösei lettek volna, minden nevesebb versenyen indult és jó helyezéseket is ért el, stb. Szóval szerintem sokkal okosabb volt, mint bárki más az osztályban, mégis amikor írtunk valamiből egy dogát és őt leszámítva mindenkinek nagyon szarul sikerült, mert senki se értette igazán, vele példálóztak a tanárok, hogy hát ha ő meg tudja tanulni, akkor mi miért nem??..

Okés, hogy nem az ilyen emberek tehetnek erről, de a tanárok az ilyen megkülönböztetéssel asszisztálnak ahhoz, hogy ezeket az embereket kiközösítsék. Én a szóban forgó lánnyal jóban voltam, de amúgy rajtam meg még kb 3 emberen kívül nem csak az egész osztály, de még az egész évfolyam is utálta, mert még amikor más osztályokkal volt a közös tanárainknak órája, akkor is róla beszéltek, hogy "XY a 12.B osztályból olyan jó tanuló, már megint indult valami versenyen és milyen jó eredményeket ért el"...Azért még ha tisztában is vagyunk vele a legtöbben, hogy nem egy szinten vagyunk azzal a lánnyal, attól még szarul esik, amikor minden nap azt hallgatjuk, hogy ő milyen tökéletes, mi meg mekkora szarok vagyunk...

Szóval én azt gondolom, undorítóak az ilyen tanárok, nem is pedagógusnak valók.

2018. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Annyit tudnék hozzászólni, hogy 21 vagyok és a tanárok még mindig aranyosoznak, ráadásul én fiú vagyok. Van öniróniám, nem zavar különösebben. Esetleg ha a tesitanár paskolja a nyakam vagy a seggem azért kicsit haragszom.
2018. márc. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ezzel nincsen semmi gond, amíg nem kivételeznek vele. Most hülye példák fognak eszembe jutni, de például olyanokra gondolok, hogy felülértékelik a teljesítményét vagy mindent elnéznek neki....ő nem kap beírást azért, amiért egy másik diáknak már megadták/jobb jegyet kap egy dolgozatra, mint egy másik diák, akinek ugyanannyi pontja volt/a tanár elnézi neki a hibákat és nem a teljesítményének vagy tudásának megfelelően osztályozza a feleletét/neki mindig elnézik, ha nincsen felszerelése és sosem kap semmilyen büntetést/őt sosem írják fel későnek, a többiekkel ellentétben stb., stb....Nincs azzal baj, ha egy tanár lazább, de legyen igazságos és akkor, ha mondjuk az xy-t nem írja fel későnek egy perc miatt, akkor senkit ne írjon fel vagy, ha xy-nak jóindulatból megadja a jobb jegyet a dolgozatára, mert kevés hiányzott és az utóbbi időben is ügyes volt, látszik, hogy tanult, akkor adja meg a többieknek is és így tovább...Valamint ugyanígy fordítva, ha szigorú, akkor a kiskedvenccel is legyen szigorú és ne külön diákra szabott szabályokat alkalmazzon.


Ha ilyenekről abszolút nincsen szó, csak szimplán becézgetik, meg elmondják, hogy cuki és tüneményes, ölelgetik stb., akkor azzal szerintem nincsen baj. Gondolom, hogy te sem ugyanúgy érzel minden osztálytársaddal kapcsolatban és biztosan tudsz olyat mondani, aki szerinted jófej, kedves, aranyos, vicces, segítőkész és olyat is, aki pedig mogorva, barátságtalan, önző, bunkó vagy mit tudom én. Gondolom, hogy a tanáraid között is van olyan, akit kedvelsz és olyan is van, akit pedig utálsz, vagy legalábbis nem szeretsz. Sok diáknak van kedvenc tanára is (pl. nekem is volt mindig), sokaknak van legjobb barátja is, aki valamiért "más", mint a többi. Bármilyen hihetetlennek is hangozhat számodra, de a tanár is ember és neki is vannak érzései, ugyanúgy van véleménye, személyisége stb. Teljesen természetes módon vannak olyan diákok, akiket a tanár szeret, mert milyen kis szorgalmas/milyen aranyos/milyen kis rosszcsont stb. és gyakran lesz egy kedvence is, mert őt valami miatt különösen kedveli, van benne valami, ami miatt ő kedvesebb számára. Ez bármi lehet...valamelyik tanárnak a teljesítmény, szorgalom, tudás és ezek számítanak. Például volt egy osztálytársam, akit az egyik tanárunk folyton emlegetett, dicsért, hogy milyen okos, értelmes és ügyes és tényleg az volt, tehát teljesen jogosan tette, mert megérdemelte. Valamint engem is szeretett az egyik tanárom, mindig odajött hozzám beszélgetni, volt, hogy megölelt, próbált mindig ösztönözni, segíteni és sokat dicsért, mert tudta, hogy nagyon szeretem a tantárgyát és érdekel, szívesen foglalkozom vele és jól is tanultam, szorgalmas voltam (valamint az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy valamiért-talán kisugárzásom, vagy én nem tudom mi miatt-a mai napig ilyen reflexeket váltok ki az emberekből, mindenki simogat, meg ölelget és segíteni, terelgetni, védelmezni akar, pedig már nem vagyok kislány). Más tanárnak pedig inkább személyesebb dolgok számítanak. Például volt egy osztálytársam, akit egy fiatal tanár is tanított és nagyon szerette őt, mert ugyanaz volt a kedvenc zenekaruk, koncertekre is jártak és sokat beszélgettek, tényleg jóban voltak. Egy másik tanárom pedig elmondta, hogy azért az XY a kedvence, mert nagyon bírja, hogy ilyen csípős megjegyzései vannak, mindenről van véleménye és meg is mondja, nagyszájú és ő az ilyeneket nagyon szereti. Ez van.


Igazából nem értem, hogy neked ezzel mi a problémád, tényleg csak arra tudok gondolni, hogy féltékeny vagy, de annak meg nincsen értelme. Azt írod, hogy nagyon jó tanuló és valóban cuki lány, akkor meg miért csodálkozol rajta, hogy a tanárok is megdicsérik és lecukizzák?

2018. márc. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Természetesen én értem, hogy minden tanár van olyan, aki szinpatikus,de azt már nem, hogy az összesnek ő az. Amúgy nagyon furcsa a lány...olyan, mintha nem ember lenne. Alig barátkozik és szinte mindenki bántja. Gyönyörűen fest, rajzol, a verseit kiállítják. Németből alapfokú nyelvvizsgája van, angolbö
2018. márc. 13. 15:08
 8/13 A kérdező kommentje:
Angolból középfokú nyelvvizsgája van. Nem is lehetne tökéletesebb már. Az egyik tanárunk úgy fogalmazta: amihez hozzáér, az arannyá változik.
2018. márc. 13. 15:19
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

-Nálunk a matektanárnak van 2 kedvence:

1. A srác folyton jelentkezik, brutál okos, bele is halna, ha 10 percig nem lenne fenn a keze. Őt minden tanár szereti, mert nagyon aktív résztvevője az óráknak.

2. Ez a fiú tetszik nekem. A tanár, mikor felszólította a becenevén, nem volt jó a válasza, fölszólította még párszor, de hozzátette, hogy "ika". Padtársam meg mondta, hogy jó, hogy nem xyika-cica-micának hívja. Erre én : Ott vágnám pofán! És még így meg is simogatná a haját: Segítsetek megölni!:D


Meg a föci tanár bír engem, karácsonykor mikor vittem neki ajándékot, puszit adott, és mosolygott. Órákon szeret felszólítani, néha akkor is, mikor nem is jelentkezek, gyakran mondja, hogy okos, meg ügyes vagyok(mondjuk a föci a kedvenc tárgyam), és anyának fogadóórán mondta, hogy nagyon különleges vagyok, de még nem sikerült rájönnie a titkomra(kíváncsi vagyok, mi lehet az.:))

2018. márc. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Attól még,h ad puszit nem biztos,h pont Te vagy a kedvence. Enis adtam már át tanárnak ajándékot, adtak puszit meg sem én voltam a kedvenc! Egyébként is ajándék adasnal általában az emberek adnak puszit. Fogadooran meg nyilván anyuci apuci előtt nem fog "leb*szni" :D

2018. márc. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!