Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gimnázium vagy középiskola?...

Gimnázium vagy középiskola? Melyik a jobb? Melyikben barátságosabbak?

Figyelt kérdés
2018. márc. 13. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Ami régen szakközépiskola volt az ma szakgimnázium. Ide jellemzően a kevésbé jó tanulók mennek.

Hogy kinek mi a barátságos az relatív. Szakgimikben több az egyszerűbb ember, vannak akik velük jönnek ki jobban. Sokaknak meg azért jó egy elit gimi, mert míg általánosban strébernek tartották, itt az ő tempója az átlagos.


Van olyan gimi, ahol az évfolyamom érettségi átlaga 4,8. A legjobb osztályé 4,95!

[link]

2018. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt most ne értem. Mind kettő lehet ilyen is - olyan is. Lehetetlen általánosítani, mert lehet hogy szar suliba kerülsz de szuper összetartó és jófej osztálytársakat fogsz ki. Szóval 1000 százalékig lutri.


A gimik azért ált. erősebbek mint a szakközépek és még ott lesz 4 év amíg eldöntheted mit akarsz, nem kell 14 évesen eldöntened hogy kőműves vagy ács szeretnél lenni. De hozzáteszem, ezek nagy hiány szakmák és a későbbiekben jól kereshetsz velük ha rendesen, pontosan, tisztességesen végzed a munkát és értesz hozzá. A mi városunkban a szakközépben a hiányszakmákat (jó jegyeket szerzők) tanulók kapnak pénzt amiért ezt tanulják és eredményesek. 10- 30 ezer forintokról beszélünk havonta, amit csak azért kapsz mert tanulsz, 15 évesen. Csak nem hinném hogy olyan sok motiváltság lenne a legtöbb 14 évesben hogy kőműves legyen. ezért hiányszakma. mindenesetre csak a pénz miatt semmiképp ne dönts, mert akik nem tanulnak jól, kiesnek azok keveset vagy egyáltalán nem kapnak. És gondolom te se szeretnél olyan dolgot csinálni amiben nem leled örömöd, amiben nem találod meg magad.


A döntés rajtad áll. Én gimnazista vagyok, emelt angol tagozaton 11.-es és egyáltalán nem bántam meg. Hozzáteszem tanulni kell (sokat) és nagyok az elvárások. (4-5-ös tanuló vagyok)

2018. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

#1

Ahhoz képest h én szakgimibe járok 4,6 az átlagom és az osztályátlag is 4 felett van.

Kérdező nehogy azt hidd h szakgimibe csak gyengébbek mennek.

2018. márc. 14. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
A 4-es osztályátlag nagyon gyenge!
2018. márc. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom honnan szeditek hogy a szakgimnáziumok könnyebbek. Én egészségügyi szakgimibe járok, összesen 19 tantárgyat tanulok, köztük orvosi latint. + Nyári szünetből 3 hét elmegy gyakorlatra. Érettségin nem csak az alap tantárgyakból hanem + a szakmai vizsgát is le kell tenni. Viszont ha ezt végig csinálod akkor lesz érettségid + ápolói szakmád.

És sajnos tény hogy általában a rosszabb/szegényebb tanulók szoktak szakgimibe menni. A társaság pedig nagyon egyéni. Gimnáziumokban és a Szakgimnáziumokban is vannak jó társaságok.

2018. márc. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Inkább a köziépiskola vagy ahogy most hívjátok szakgimi a jobb. Ott legalább kapsz egy szakmát. 4-es átlag gyenge?

Majd egyszer rájöttök, hogy nagyon nem az számít, hogy milyen tanuló vagy.. ;)

2018. márc. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Egyik se, menjél dolgozni.
2018. márc. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hajdu Change válasza:

Sokan írtátok, hogy szakgimibe nem gyenge tanulók mennek, ami igaz is, de saját tapasztalatból azt mondom, hogy az osztályelsők gimibe mentek és köszönik szépen jól vannak, részben azért mert onnan könnyebb tovább menni a felsőoktatásba. Viszont, ha nincsenek ilyen terveid jobban jársz a szakgimivel, abból is van erős és gyenge.

Viszont mindenképp az intelligenciádhoz válassz sulit, ne menj gyenge helyre, mert ott kevesebb erőfeszítéssel ugyanazt kapod. A szakgimi azért jó, mert a szakorientáció miatt már eleve hasonló érdeklődési körű emberekkel leszel, gimiben általában színesebb a társaság :)

2018. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!