Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet az iskolaváltásról?

Figyelt kérdés

Egy erősebb iskolába szeretnék menni, és az osztályban sem jó nekem, viszont a jegyeim nem mindenből jók, ami nem 5ös, az az angol (4), a francia (3) (sajnos a nyelvérzékem igen csekély), illetve a magyar (irodalom 4, nyelvtan 2), mert az új tanár utál, ott húz le, ahol akar. (Ha az előző irodalom tanár nem ígért volna be minden egyes nyáron elolvasott könyvért egy ötöst, akkor irodalomból is kettes lennék, csak a tanárváltáskor, amikor az előző pedagógus nyugdíjba ment, az igazgatóval és az új tanárral megígértette, hogy az "olvasós ötösöket" beírják.)

Nagyon nem szeret, csak a fiúkat, ő egy olyan 30-40 közötti egyedülálló nő, és nagyon kétszínű...

Mindegy. A többi jegyem mind ötös! :) Szóval emiatt nem biztos, hogy felvesznek a kinézett iskolába, viszont, így hogyan győzzem meg őket?


"Apa, Anya, nem biztos, hogy felvesznek xy suliba, de próba, szerencs, átvételiznék, mert itt rosszul érzem magam!"

Így jó lenne, vagy csak én érzem tétovának?

Hogyan kezdjem el a mondandóm?


Válaszokat előre is köszönöm!

15/L



2018. márc. 15. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég ahogy leírtad, a te érdeked a legfontosabb. Ők is megfogják érteni, nyugi. ;)
2018. márc. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Ezt, amit itt leírtál, mutasd meg nekik. A jelek szerint reál tárgyakból erős vagy. Ha valamilyen reál tagozatot néztél ki a választott iskolába, nem esélytelen, hogy felvegyenek. Esetleg ígérd meg a szüleidnek, hogy a két nyelv közül legalább az egyikre cserébe ráerősítesz, ha megengedik, hogy megpróbáld az átvételt. (Az angol önmagában is hasznos, reál tárgyak mellé meg még inkább!)
2018. márc. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat, ment a zöld kéz! :)

Igen, reál tagozatot néztem ki, bár most "humánon" vagyok.

Csak azért humán, mert így hívják... A "matekos" osztállyal ugyanannyi óránk van ugyanazon a szinten. Remélem ez a kinézett sulit nem "ijeszti" meg.


Mielőtt még idiótának gondoltok, amiért (elméletileg humán, gyakorlatilag alap) ilyen osztályba mentem, ez azért van, mert a felvételi után beszélgettem a ballagó D.Ö.K. elnökkel, aki mondta, hogy látta a tanár beosztásokat és inkább a humánra menjek, ott jobb tanárok lesznek.

Igaza is lett, viszont most jött ez a magyartanár, illetve az osztályom sem a legjobb...


De akkor remélem ez a tagozat elnevezés nem lesz probléma!

Nagyon szépen köszönöm a gyors, praktikus és hasznos válaszokat! Sokat segítettek!

:)

2018. márc. 15. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!