Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lépjek túl az iskolai...

Hogyan lépjek túl az iskolai sérelmeken?

Figyelt kérdés

Jó pár évvel ezelőtt nem csak a családom ment tönkre, de az általános iskolában is kiközösítettek. Most 21 éves vagyok, és zavar, hogy még mindig nem tudtam túllépni a dolgon... Szeretnék, de nem megy. Rengeteg rossz emlékem megmaradt, holott az emberek nagy része alig emlékezik valamire általánosból. Minden nap bántottak. Volt hogy körbeálltak és úgy nevettek rajtam. Vagy mikor ballagási osztályképet csináltunk némelyikük fennhangon kiabált, hogy le fogja vágni a képemet róla. Próbáltak megdobálni (néha kővel), az utcán az arcomba kiabáltak. Mindig röhögve menekültek előlem, mintha fertőző lennék, pedig semmit betegségem nem volt. Vagy pedig a képembe mondták, hogy takarodjak. És még sorolhatnám, hosszú a lista... Hogyan tudnék túllépni a dolgon? Szeretnék rendbe jönni és lelkileg is egészséges lenni.

Egyetlen "vigaszom" talán annyi, hogy ha valamelyikükkel találkozom (a nagy részük) nem tud a szemembe nézni. Lehatják a fejüket és úgy mennek el mellettem.



2018. márc. 18. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Felnőttetek, ideje lenne megkeresniük, hogy bocsánatot kérjenek. Szerintem mára ők is belátták, hogy gonosz kölyök módon viselkedtek veled, ezért nem tudnak a szemedbe nézni.

Most jobb a helyzet? Sikerült beiileszkedned egy új közösségbe, vagy ugyanazt folytatják veled máshol? Ha felveszed egyszer az áldozat szerepet, kiszagolják és mindig megpróbálnak mindenhol utolsó helyre lökni a falkában. Ha úgy érzed, hogy még mindig "áldozat" vagy, menj pszihológushoz, hogy zökkentsen ki ebből valaki. Ha nem, te fogsz szívni mindig, mindenhol. Vadállatok között élünk, én már tudom.

2018. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Velem is voltak hasonlók, csak nekem volt annyi szerencsém, hogy a családom biztos háttérként állt mögöttem, illetve valamennyire megtudtam védeni magam, mert annó az oviban a húgomat piszkálta egy gyerek, így volt tapasztalatom. Bár nem sokat ért 27 ember ellen.

Én 15 vagyok most, régen egy nagyon barátkozós kislány voltam, viszont most egyszerűen képtelen vagyok bármilyen baráti köteléket kialakítani, pedig nagyon vágyom rá.

Remélem neked idővel menni fog, meg persze reményeim szerint nekem is.

15/L

2018. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
** Esetleg egy pszichológust próbálj meg keresni, vagy idősebbekkel barátkozni. Nekem az utóbbi segít, bár nem tudom, hogy a tanárokat mennyire lehet "barátnak" tekinteni.
2018. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első, a középiskolában úgy ahogy beilleszkedtem, ott nem volt ilyen gond. :) (max az elején, de hamar elcsitult a dolog és hamar megtaláltam a megfelelő társaságot) Hála nekik hatalmasat fejlődött a személyiségem. Érettségi után dolgoztam másfél évig, az még jobban megedzett. Munkahelyemen már gond nélkül kiálltam magamért és azokért, akik alám tartoztak. Most az egyetemre készülök.


Második, a barátkozás egy időben nekem is sok gondot okozott. :( A gimiben az osztálytársakkal igyekeztem ismerkedni, de az osztályon kívül nem tudtam más kötelékeket kialakítani. Ha megismerkedtem egy új személlyel menekülési kényszer jött rám, és igyekeztem minél előbb elkerülni az illetőt. Úgy érzetem, nincs szükségem "még egy teherre, inkább hagyjanak békén". Sokáig Facebookom sem volt. Tudtam, hogy ez rossz gondolkozásmód, de nem akartam változtatni rajta. Szerencsére ezt kinőttem. Most pont fordítva áll a dolog: kerülés helyett keresem az embereket. :) Bár iskolában körül vagy véve és így valamelyest könnyebb ismerkedni, most kikerülve ezzel meggyűlik a bajom. Talán később... Remélhetőleg egyszer te is jobban leszel annyira, hogy megint megpróbálsz nyitni a világ felé. :)


Többen ajánlottátok a pszichológust, csakhogy az egy kicsit pénzes dolog... Az egyetem miatt álltam neki dolgozni, nem szeretném most ebbe belefektetni az eddigi munkámat. Persze lehet azt mondani, hogy az egészség mindennél fontosabb, de ha most más dolgok előbbre valóak... Maximum 5 év múlva talán eljutok oda. Addig is szeretném magamat valamelyest "házilag" kikúrálni. Mivel családi problémáim is voltak, elkezdtem keresni az okokat, hogy az életemben mi miért történt, hogy szembe tudjak nézni a múlttal. Eddig egész jól ment, elkezdtem elfogadni a dolgokat. Viszont mikor az általános iskolás emlékeimhez érek mindig megakadok. Ha meg is találom az okát, miért történt, nem találok rá válaszokat, hogy "elfogadhatóvá" tegyem a dolgot...

2018. márc. 18. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!