Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rasszista tanár?

Rasszista tanár?

Figyelt kérdés

Ma a francia óránkra helyettesítő tanár jött be, akivel csak a folyosókon találkoztunk. Szakos tanár, szóval elkezdett franciául beszélni, de utána mondta hogy tudja hogy feladatot kaptunk, szóval csinaljuk, de ha kérdés van akkor nyugodtan jelentkezzünk. El is kezdtük ( egy hétig nem lesz a tanárunk mert pár franciással minden évfolyamból kimentek Franciaországba) a feladatokat, de ő közbe elkezdett magyarul beszélni, hogy ő huszonpárszor már járt Párizsba, és hogy ki volt még a csoportból. Én és még pár ember feltette a kezét, de nem kérdezett tőlünk semmit, és folytatta a monológját...

Most az ő szavaival fogok élni, én sose mondanék ilyeneket:

-Az utóbbi öt évben nem voltam Párizsban, mert nagyon sok migráns ment oda is, a n*gerekről meg ne is beszéljünk...


Na hát itt egy kicsit lesokkolódtam, és összenéztünk a többiekkel, hogy hogy mondhat egy tanár ilyet. De ez csak a kezdet volt... (megint az ő szavai)

-Amikor legutóbb ott voltam alig tudtam lerázni a n*ggert aki egy kis szar Eiffel tornyot akart eladni...


Itt már kezdett egy kicsit sok lenni...


-Egyébként voltam Tunéziában is, de senkinek sem ajánlom, magamtól amúgy sem mentem volna oda, nyertem az utazást. Hogy az ottani emberek mennyire nem adnak magukra! 20 éve ugyan azt a papucsot hordják...

-Úgy képzeljétek el, mint a legrosszabb cig*nytelepet...


Itt már tényleg majdnem visszaszóltam neki...

Én személy szerint voltam Egyiptomban, nem csak az üdülőrészlegén ahol csak turisták vannak hanem például Luxorban is a nyomornegyedek környékén. Esküszöm az összes kedvesebben szólt hozzám, mint az itthoni a boltban az eladók többsége. Szerintem nagyon kedvesek voltak a helyi emberek, és nem, nem féltem tőlük, vagy bármi ilyesmi.


Aztán jött az, ami tényleg kicsapta a biztosítékot, de aztán kicsengettek.

-Amikor egyszer Párizsban voltam elmentem egy bárba, és bepróbálkozott nálam egy n*ger csaj. Nem vagyok rasszista, de én azt szeretem ha egy nő színe fehér...


Na itt jött el az a pont amikor tényleg vissza akartam szólni, csak kicsengettek. Már bánom hogy korábban nem szóltam neki vissza, de nem csak engem akasztott ki, hanem az egész csoportot.


Amúgy egy kb ötvenes férfi, és tanárnak tényleg nagyon jó első ránézésre, mert mondta hogy ő mindig beszédcentrikus órákat tart, és amikor franciául beszélt az még jó volt, például nem megmondta hogy mit jelent egy szó, hanem körülírta.


Ettől függetlenül ezen nagyon felháborodtam. Engem nem érdekel ha valaki rasszista amíg nem tesz megjegyzéseket róla. De egy iskolába ez pedig végképp nem való szerintem. A rasszizmusról igenis beszélni kell, de töri vagy osztályfőnöki órán, és csak is negatívumként!!!

Engem sosem érdekelt hogy kinek milyen színű a bőre, mert így született nem tehet róla. Sokkal inkább az érdekel hogy milyen belülről. És ezt nem úgy mondom hogy csak fehér embert ismerek. Van egy fekete barátnőm, akivel elsőre megtaláltuk a közös hangot, az egyik osztálytársam arab, itt tanult meg magyarul...


Ti mit gondoltok erről hogy egy tanár "hirdeti" a rasszizmust?


U.i: Bocsánat, tudom hogy hosszúra sikeredett, és elnézést a helyesírási hibákért, telefonról írtam...


2018. márc. 20. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
És mi a kérdés? ne ide nyőgd a bánatodat hanem nyissál bologot.
2018. márc. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%

Teljesen igazad van.


Az ember életében nem csak példaképek kellenek, hanem "anti-példaképek" is, olyanok akikkel szemben meg tudod határozni önmagad.


Felháborított a tanár viselkedése, felháborítottak a gondolatai, és ez csak jobban megerősített abban, hogy Te semmiképp sem akarsz ilyen lenni.


Aki az embereket bőrszín alapján ítéli meg, az egészen egyszerűen primitív és szűk látókörű, de ennek ellenére természetesen még lehet nagyon jó francia tanár.

2018. márc. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Ez a véleménye, szólásszabadság van. Ja, vagy az csak akkor van, ha az megfelel a liberális pc elveknek?

Amúgy meg igaza van.

2018. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Le leszek pontozva nagyon, de mindegy...


Figyelj, ez az ő véleménye. Senkit nem akart vele megbántani szerintem. Sötétbőrű vagy? Roma származású? Esetleg egy családtagod az? Ha nem, akkor mit foglalkozol vele? A SAJÁT véleményét mondta el, nem akart megbántani. Ahogy elmondhatod azt, hogy te nem szereted a narancsot, mert narancs, ugyanígy ő is elmondhatja ezt bármi más témában. Szólás szabadság van, joga van hozzá. Az pedig, hogy kit választ párnak... mit érdekel? Te vagy a párja? A rokona? Nem. Akkor mit zavar?

Ahogy te elmondhatod, hogy utálod a rasszista tanárokat, ahogy én elmondhatom, hogy nem szeretem a sóskát, úgy ő ezt mimd elmondhatja.

Az én sulimban ennél sokkal durvábbak mennek, gyakorlatilag azért kampányolnak a kedves osztálytársaim, hogy az afrikai migránsok miért nem jönnek Magyarországra... de persze, amikor az arab származású sarki kebabos rájuk kacsintott és flörtölni kezdett, az "fú de durva szitu" volt...


Próbáltam indulat és vélemény mentesen, tárgyilagosan fogalmazni, remélem sikerült! :)

2018. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
Most komolyan ez téged zavar? :O
2018. márc. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm Ötös a válszodat!


Igen, szólásszabadság van. Nem írtam volna ki ezt a kérdést, ha ez a "beszélgetés" egy ismerősöm és köztem zajlott volna le. Engem az haborított fel, hogy tanár létére képes ilyeneket mondani.


És igen, mondhatom hogy utálom a körtét meg az almát és társait, de azért szerintem meglehetősen nagy külőnbség van egy gyümölcs/tárgy és egy ember között. Ezt a monológot az arab osztálytársam is hallotta. És nem rokonaim, de ismerőseim/barátaim vannak akiknek más a bőrszínük, és igenis kiállok értük.


Igen, zavar. Ha nem lett volna elég egyértelmű...

2018. márc. 20. 19:54
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

NEM!


ÉN leszek lepontozva! Azért a kommentek java része gyönyörű látlelet szeretett kis hazánkról! :-)


A kérdező meg jogosan akad ki, csak szegény még nem szokta meg, hogy ez sajnos nálunk alapbeállítás :-(

2018. márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

"Ez a véleménye, szólásszabadság van. Ja, vagy az csak akkor van, ha az megfelel a liberális pc elveknek?"


Egyáltalán nem, iskolai tanárok részéről egyáltalán nincs "szólásszabadaság". Nem mondhat nyíltan rasszista dolgokat ("az ember színe fehér"), nem politizálhat ("Orbán/Gyurcsány egy szemétláda"), nem hangoztathat fundamentalista vallási véleményt ("aki nem keresztény, az nem is magyar"), és még kismillió egyéb dolgot sem.

2018. márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%

Mindenkinek meglehet a véleménye, de vannak dolgok, amiket tanárként tilos hangoztatnia. Ennek semmi köze a liberális PC-hez.


Például lehetne az is a vélménye, hogy az iszlám a legkirályabb vallás és mindenkit ki kell írtani, aki nem így gondolja, vagy hogy jézus isten fia és mindenki azonnal térdeljen le előtte de ennek nem adhat hangot.

2018. márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%
Voltál kint a kiránduló helyek kivételével máshol ? Menj pár távolabbi kört majd megismered az alja népeket , de ha kihúzod a fejed a homokból itt nálunk is tapasztalsz sok érdekességet . Pont letrágyáznák kint a színesek vagy bármilyen népcsoport ha te menekülnél vagy szenvednél el hátrányt . A média kapja fel és utána kell járni sok mindennek . Az USA rendőri túlkapásait megelőzik csoportos civilek rendőr elleni fegyveres orv támadások . Az esetek felében a rasszistának közölt rendőri bántalmazásokban a rend fenntartók között sok a mexikói afrikai a fehérek között . Amikor felelőst keresnek a fosztogató trógerek biztos a társadalom a hibás , a kormány meg a bank .
2018. márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!