Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha bánt egy lány...

Mit tegyek, ha bánt egy lány azért, mert nem volt még barátom? 15/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy lány az osztályunkban, aki mindig megszól engem azért, mert jelenleg is szingli vagyok és világéletemben az is voltam. Egy kicsit mesélek erről a lányról. Nagyon népszerűtlen, kettes tanuló, barátai nincsenek. Engem valószínűleg azért utál, mivel elutasítottam egy idő után, mikor új volt nálunk (hosszú történet, nagyon becsapott a hátam mögött), illetve mert az egész osztállyal jóban vagyok, főleg a fiúkkal. Nem vagyok benne biztos, szerintem azért is ellenszenves vagyok neki, mert a megjelenésem jobb az övénél (ne vegyétek felvágásnak kérlek, én sem vagyok vékony, viszont ő túlsúlyos, 90 kg körül van), ezért is sokszor megszól (mint mindenkit, aki nála vékonyabb), de ez nem érdekel. Az már annál inkább, mikor az osztály előtt, kiabálva szégyenít meg, hogy nekem nem volt pasim, most sincs, stb. Hozzátartozik, ő mindig reklámozza, hogy (természetesen másik városban élő) pasijai vannak, de most szakított ezzel meg azzal, mert ők túl rondák hozzá, vagy talált jobbak, ilyesmi.

Párszor már elmagyaráztam neki higgadtan, hogy ez véleményem szerint nem szégyen, nem is szégyellem, hogy nem volt még senkim, viszont az ő helyében inkább elbújnék, de sosem értette meg ezt, csak folytatja a beszédet.

Mit tegyek szerintetek? Mit szóljak vissza?

15/L.



2018. márc. 21. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, hogy: a te életedet az mégis miben befolyásolja, hogy nekem van-e barátom, vagy nincs?
2018. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szép dolog, de én megkérdezném, hogy mi van járni akarsz velem, hogy ennyire érdekel van e barátom?

Bár hidd el, jobban jársz ha teszel a fejére, meg lesz neki a maga baja később, mert már most szánnivalóan keserű és áltatja magát a hazugságokkal. Nehéz nem foglalkozni vele, de jobban jársz, ha nem veszed fel a kesztyűt.

2018. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

2 fajtája van a túlsúlyos csajoknak. 1, amelyik meghúzza magát, hogy észre se vegyék. 2, aki másokat aláz meg, nagyszájú ,hogy elterelje magáról a figyelmet.

Ne foglalkozz vele, az ilyennel nem tudsz mit csinálni.

2018. márc. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
3. Meg a harmadik típus aki normális. 90 kilós vagyok én is.
2018. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Bocsi 4-es, ritka vagy akkor, mint a fehér holló. :)
2018. márc. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Silurus ***** válasza:
100%
A korosztályodban sajnos sokszor az a menő, ha egy címeres k..va vagy. Az osztálytársad is ezzel akar kitűnni. Ne foglalkozz vele, az élet igazolni fogja hogy sokkal jobb vagy nála, sőt a korodbeliek többségénél is.
2018. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Ennyi erővel a vékony lányoknak is két fajtája van: aki meghúzza magát, mert nincs segge meg melle, meg a másik, aki egy büdös ri**c és minden fiúval lefekszik. Na?


Egyébként kedves kérdező, a legjobb, ha egyáltalán nem foglalkozol vele. Nyilvánvaló, hogy 15 évesen nem gáz, ha nem volt fiúd, SŐT. Bárcsak kevésbé lenne divat a 14-15 évesek között a pasizás-csajozás...

Ennek a lánynak valszeg nagyon súlyos önértékelési problémái vannak, nyilván benne van a túlsúlya is, meg otthon sem lehet náluk túl barátságos a közeg, ha így viselkedik.

Én a helyedben szólnék az osztályfőnöknek, vagy ha van iskolapszichológusotok, akkor neki, hogy valamit lépjenek az ügyben. A visszaszólogatással nem érsz el semmit, csak elégedett lesz tőle, hogy felhúz téged. De nem kell eltűrnöd, hogy rajtad vezesse le a saját problémáit.

2018. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az osztályfőnökünknek nem tudok szólni sajnos, mivel nem hinne nekem. A szóban forgó lánynak már volt konfliktusa a fiúkkal (ahol a lány hazudott a történetről, természetesen neki hittek), így a lányt ártatlannak, és pont hogy az áldozatnak gondolja az osztályfőnököm, és minket hibáztat mindig, hogy mi kiközösítjük őt...

Iskolapszichológusunk nincs.

Tudom, hogy nem kéne reagálnom rá, és tényleg mindig felidegesítem magam rajta, de mikor elmond minden 3.14csának, meg ri*ancnak, az nagyon rosszul tud esni, főleg mivel egyrészt alaptalan, másrészt más emberek közt csinálja a cirkuszt. Szerencsére a többiek kiállnak mellettem, hisz nem csak engem ri*ancoz le, csak egyedül az én szemembe képes ezt belemondani.

2018. márc. 21. 21:47
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
Ha ő ilyen kis patkány, akkor te terjeszd azt róla, hogy suli után mindig a mekibe megy, mert a szülei sosem főznek neki. Ezt sunyiban terjeszd, utána tagadj mindent.
2018. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

Jöjjön érted egy számára ismeretlen fiú barátod és tégy úgy mintha több lenne barátságnál.

Azzal már nem piszkálhat, hogy nem volt pasid. Ha meg részletekre kíváncsi, mond hogy a kapcsolatotok 2 személyre tartozik (rád és a fiúra) nincs szükségetek harmadik személyre.

2018. márc. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!