Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit kérdezzek a Professzortól?

Mit kérdezzek a Professzortól?

Figyelt kérdés

Segítenétek nekem abban,hogy a levelemben milyen kérdést tegyek fel a Professzornak?



Egy személyes írásomat küldöm el neki és az üzenetben csak erről beszélek, röviden. Viszont nagyon szeretnék vele egyfajta kommunikációt elindítani, mert érdekelnek a gondolatai,érdekes karakternek tartom és jó lenne tovább görgetni a beszélgetésünket.



Én erre gondoltam ( és kíváncsi is vagyok a feltett kérdésre), de elmondhatnátok a véleményeteket,hogy szerintetek jót kérdezek-e,vagy ti esetleg mi mást kérdeznétek, ha egy magasabb szintű párbeszédet szeretnétek elindítani?



Ez az egyik opció :


Olvasván a havi listáit jött a spontán ötlet, hogy írjak egy fikciót.Miközben írtam, azon gondolkodtam :

Általános értelemben véve mennyire álljon a fikció relációban a valósággal? Illetve, ha nem vesszük figyelembe az adott író személyes érdekeltségét, akkor tulajdonképpen mi választja el a fikciót a valóságtól? Hisz a fikció is lehet valós és a valós is lehet fiktív. Talán a nézőpont? Ha erre esetleg van válasza, szívesen fogadom.



Szerintetek nem hülye kérdés,feltehetem neki?



Köszi


2018. márc. 23. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Na mármost ha a professzoral beszélsz, és levelet írsz neki, na akkor most tudd meg tőlem, azt a levelet egyenesen a professzornak kell írni.


És mint olyan, a tárgya a levélnek mindenképp a szürrealizmus legyen, nem is a fikciót javaslom, hanem nyíltan a szürrealizmust, a fikcióval az a baj hogy az olyan "megfogható", ellenben a szürrealizmus eltér a fikciótól.


Ezt javaslom, amúgy abszolút nem hülyeség.

2018. márc. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell itt túlzásba esni.. Én így kérdezném; Hali, mi választja el a fikciót a valóságtól?pls válaszolj peace
2018. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
aha,tehát azt tanácsolod,hogy a fikció szót cseréljem ki a szürrealizmusra? egyébként ez jó ötlet, tetszik! örülök,hogy kiírtam a kérdést
2018. márc. 23. 17:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, abszolút módon ezt javaslom, csak térjél ki szerintem a tárgyiaosságra, már ha a professzornak levelet írsz.


És legyen inkább neo-szürrealizmus.


Most megmondom a poszt-fikció még szóba jöhetne, de akkor is inkább azt mondom legyen neo-szürrealizmus.

2018. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

vagy tárgyilagosság?


valahogy így igen.

2018. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2-es:

ennyire nem vagyok laza, sajna :))

2018. márc. 23. 17:59
 7/9 A kérdező kommentje:

azt hiszem, marad a fikció.nem igazán van neo-szürrealizmus és társai.

köszi



Ha valakinek van más ötlete kérdésre, várom.

2018. márc. 23. 18:59
 8/9 anonim ***** válasza:

"nem igazán van neo-szürrealizmus és társai"


Hidd el nekem hogy a jövő a neo-szürrealizmusé.


Sok professzor fog emellé állni.


A fikció meg közönséges, egy közhely.

2018. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
komolytalan.
2018. márc. 23. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!