Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hónapok óta szorongok, mit...

Hónapok óta szorongok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 4-5 hónapja lelki terrorban vagyok tartva az iskolában, méghozzá a régi “barátaim” által. Mivel túlérzékeny vagyok és lehet egy kicsit paranioás is, nagyon megvisel ez az egész. Múlt héten is úgy szorongtam, hogy reggel nem tudtam kikelni az ágyból és visszaaludtam iskola előtt. Ezen kívül még ott van, hogy nagypapám haldoklik a prosztatarákjával, szüleim pedig a váláson gondolkodnak. Teljesen megváltoztak a viselkedéseim, a tulajdonságaim. Gorombább vagyok mindenkivel, ha kérdeznek van, hogy visszavakkantok, felháborodva/idegesen. Egész nap a problémáimon gondolkodok, egy perc nem telik el, hogy ne rágódjak rajtuk.

Igen, tudom, már nincs sok az iskolából, 2 és fél hónap, de nem tudom, hogy fogom ezt kibírni lelkileg minden egyes nap.

Remélem tud valaki segíteni, tanácsot adni...

14/F



2018. márc. 26. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű most neked. Sok okosat nem tudok mondani, főleg így, hogy csak ennyit tudok. A régi barátaid miért bántanak? Összevesztetek valamin? Én csak azt tudom javasolni, hogy próbálj meg őszintén beszélni velük. Akár külön-külön, akár egyszerre 2-3 barátoddal. Mondd nekik, hogy szeretnél beszélni velük. Aztán őszintén add elő, hogy elég rossz időszakon mész át, a szüleid, a papád baja is pont elég, ne nehezítsék meg ők is, akik még fontosak számodra. Segítsenek inkább, mondják el, mi bajuk veled, min változtass, hogy megint a régi legyen minden. Vagy ha a régi nem is, de legalább normális viszonyban legyetek.

Nem hinném, hogy ez ne hozna pozitív eredményt.

2018. márc. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tényleg mondd meg nekik, hogy most problémáid vannak ésnazért vagy feszültebb.

A feszültséget pedig le kell vezetned. Fuss, jogázz, meditálj, relakszálj.

2018. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!