Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Nem akarok tovább...

Mit tegyek? Nem akarok tovább ezen stresszelni! Többi lent

Figyelt kérdés
7. osztalyos vagyok. Eddig mindig kitűnő tanulmanyi eredmenyem volt, minden év végén mindenbol 5ös. Eléggé elfáradtam, a szüleim is látják rajtam, de ezt foleg en tapasztalom sajat magamon. A 7. ev folyamban uj tantargy a fizika, ami nem az erossegem. Fel evkor nem lettem belole 5os, es ki szeretnem javitani ev vegere. Egesz jol haladok, nem akarom feladni. De akkora rajtam a stressz, hogy már belefaradtam, es ez a lelki allapotomnak sem tesz jot. Az a baj hogy még anyukám is rám erölteti hogy meg kell lennie az 5osnek, ne adjam fel. Nem akarom feladni, de unom hogy minden egyes dolgozatnal halálra stresszelem magam, hogy jol kell sikerulnie. Belefáradtam, mi tevo legyek?

2018. márc. 27. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jaj drágám megértelek, hogy ilyen kis maximalista vagy (magam is felnőttként), de azért az egészséged rovására ne menjen már a tanulás.

Beszéld meg anyukáddal, hogy kikészít ez a nyomás. Én a helyébe inkább nyugtatnálak, mint hajtanálak.

2018. márc. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szard le.

Engem is mindig zavart minden rossz jegy, az pedig mégjobban, hogy a szüleim mindenfélével büntettek, ha nem úgy tanultam (nem vertek meg, de elvontak tőlem mindent, nem mehettem soha sehova, nem ehettem vagy csinálhattam semmit amíg nem mondtam fel az anyagot..)

Aztán gimis lettem, elmentem otthonról, és nem vagyok rossz tanuló, de már magasról leszarom, ha 2est is kapok, nem érdekel, ha négyes vagyok évvégén. Az én lelkemnek és idegeimnek jobb így, nem maximalistaként

2018. márc. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem voltam teljesen kitűnő, mindig voltak négyeseim, most egyetemi diplomám van, az egyetemen értem el a legjobb eredményt, 4,9 fölött, mert azt tanultam, amit szerettem, nem ezerféle tantárgyból kellett jól teljesítenem. Azok közül az osztálytársaim és ismerőseim közül, akik végig kitűnőek voltak általánosban és a gimnáziumban, többen "kiégtek", volt olyan is, aki nem tanult tovább érettségi után, más pedig csak évekkel később. Azok lettek a legsikeresebbek (legalábbis a továbbtanulást illetően), akiknek többnyire volt néhány négyesük is. Beszélj anyukáddal, mondd el neki, hogy nem érzed tragédiának, ha nem leszel ötös fizikából, és stresszel téged, hogy ilyen erősek az elvárásai, mert amúgy is lelkiismeretes, jó tanuló vagy.
2018. márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kit erdekel ha negyes a fizika? Ha jol tudom a tovabbtanulasodba sem szamit ha mas termeszettudomanyos tantargy otos

Vilag eletemben 2 es voltam fizikabol mig minden masbol otos

Azota se kellett sehol

Sose ertettem az ilyen gyerekeket, feleslegesen tanulod

2018. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!