Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ballagás után kell még találko...

Ballagás után kell még találkozni az osztálytársakkal kötelezően?

Figyelt kérdés

Érettségin tudom, hogy igen, de szoktak lenni bulik, vagy egyéb valamik előtte?


Sajnos én előre látom, hogy sikertelen lesz a vizsgám, ám megpróbálom, viszont az osztály fogyatékosaként nem igen szeretnék találkozni az osztálytársaimmal, nem szeretem hallgatni, hogy mennyire vagyok retardált, elég volt 4 évig.

Ha kötelező elmegyek, mert legalább a tanár lássa, hogy megtisztelem Őt.


Szóbeli után tudom, hogy van ilyen közös bizonyítvány osztás, de az kétséges, hogy eljutok-e odáig hisz 14%-ot el kell érni írásbelin.



A "mit kezdesz magaddal érettségi nélkül" válaszadóknak jelentem: külföldre megyek robotolni, már ki van járva a hely már csak a nyarat várom.


2018. márc. 27. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bankett szokott lenni érettségi után, de nem kötelező semmi
2018. márc. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért drukkolok neked, hogy sikerüljön! Az érettségin 25%-ot kell elérni, mégsem annyit, mint egy dolgozatnál. Adj bele mindent, koncentrálj. 1-nek igaza van, érettségi után bankett van, de nem kötelező menni. Akárhogy sikerül az érettségid, nyugodtan mondhatod, hogy nincs kedved, nem akarsz vagy nem tudsz menni, és kész. Amúgy elég jól fogalmazol, csak egy helyesírási hibád van (bizonyítványosztás), az sem súlyos, úgyhogy nem lehetsz "fogyatékos". Az osztálytársaid elvették az önbizalmadat.
2018. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
hát azért ahhoz elég értelmesen írsz, hogy így beszélj magadról. Valaki nagyon elvette az önbizalmadat, amit nagyon sajnálok. Viszont az érettségin tényleg a leghülyébbeket is próbálják átnyomni. Szóval legalább ne állj ellen.
2018. márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Melyik tantárggyal vannak problémáid, és miért nem próbálkozol legalább? Még van 1,5 hónapod, hogy behozd kicsit az eddigi lemaradásaidat, tényleg nem tűnsz fogyatékosnak, a középsulis tananyag nem egy nagy valami, ennyi idő simán elég arra, hogy a minimumot össze tudd hozni az összes tárgyból.
2018. márc. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a kedves szavakat is. :)


Leginkább a magyartól tartok, vagyis csak azt nem tudnám kettesre, soha nem értettem "mit fogalmaz meg a költő" hiába tudom az akkori viszonyokat könyvből, az kevés, elemzéseknél is csak keveset tudok írni, szövegértés meg számomra érthetetlen, szerződéseket is órákig olvasok, hogy megértsem, mielőtt aláírom. 'hát még ha nem érdekel a szöveg. Na , de akkor csak egy összejövetel lesz, majd kitalálok valami programot , hogy ne kelljen résztvenni.


Köszönöm.

2018. márc. 28. 08:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Nehogy már egy tantárgy miatt bukd el az érettségidet!

[link]

Tessék szépen gyakorolni az előző évi érettségiken! Tényleg van rá 1,5 hónapod, ennyi idő alatt biztosan összehozod, csak foglalkozz vele egy kicsit, és lehetőleg tanulj meg a semmiről oldalakon át rizsázni.

Lehet, hogy azért a későbbiekben jól jön majd az, hogy legalább egy érettségi van a kezedben. Gondolom azért a munkahelyeden nem szeretnél majd életed végéig ugyanabban a legalacsonyabb pozícióban dolgozni.

2018. márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam sosem verset elemezni és 4-esre érettségiztem magyarból. Ha a vers/novella elemzési szempontokat megtanulod simán átmész. Nem kell hogy tudd mit akart a költő, ha a szempontok alapján elemzel, el tudod helyezni időben/térben és helyesen írsz meglesz a kettes. Csak magolni kell, bármi ami eszedbe jut. A szövegértés része meg tényleg gyerekjáték, csak tényleg koncetrálni kell a szövegre mikor először elolvasod, úgy emlékezni fogsz és tudod majd hol kell keresni az adott szövegrészletet. A szóbeli meg színtiszta magolás.
2018. márc. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem te kifejezetten jól írsz, kevesen írnak ilyen jól. Van tehetséged a nyelvhez. aki ilyen jól ír, annak a szövegértés is megy.
2018. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha szövegszerkesztővel és mindezt fél óra alatt írom meg akkor azzal mi a helyzet? Magolás az soha nem ment, verseket sem tudtam soha tanulni, csak a Himnuszt és a Szózatot tudom. Mindig egyest kaptam versekre, helyette életrajzot tanultam sokat, de azt is gyorsan elfelejtettem. Egyetlen dolog amihez értek az a mosogatás/takarítás fiú létemre, se logikám,se felfogásom nincs, de ezt úgy képzeljétek el ahogy leírtam,én vagyok az a ember aki a felnihez köti a platón lévő szállítmányt. Pl. a korán és a későn szót sem értem, lazán , gondolkodás után példa volt rá, azt mondtam "ma reggel későn keltem fel ezért vagyok fáradt.
2018. márc. 28. 22:41
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
a szövegszerkesztő nem tanít meg fogalmazni. olyan kérdéseket olvasni itt, hogy hajjaj, nem is lehet őket érteni. Te értelmesen fogalmazol, de látom, már elhatároztad, hogy hlye vagy. Sajnálom, hogy valaki meggyőzött erről. A takarítás is szép munka, jó takarítást!
2018. márc. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!